Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cane Corso vs Argentin Dog vs...

Cane Corso vs Argentin Dog vs Bullterrier?

Figyelt kérdés

A 3 fajta közűl melyik a legkeményebb? Hasonló nevelés, edzettség és szituációk mellett?

Tudtommal mind3 kutya fajta elég kemény. Úgy tudom a Cane Corso! Simán legyőzi általában a Rhodesian Ridebackot. Pedig az is egy elég kemény és agresszív fajta. Elvileg kb mint egy Káj, Kangal, Kaukázusi vagy még erősebb. A bullterrier az tipikus harci kutya. És elvileg meg tud őlni egy pumát, sakált vagy timber wolfot is. De az argentin dog is ilyesmi kaliberű! Tehát szerintem vannak hasonlóan kemények. Mint a fentebb említett közép-ázsiai kutyák! Lehet nincs olyan vastag bundájuk. De amilyet harapnak illetve amilyen harci képességük, erejük. Tényleg igaz lehet rájuk is az, hogy szinte egyértelműen egy kisebb farkast pl etiop farkas, prérifarkast. Simán lenyomnak 1v1-be! De még egy sakál, nagyobb fajta farkas, puma, hiúz, gepárd ellen is lehet esélye. Ha meg erre is edzettik őket akkor pláne! Hiéna ellen már nem hiszem, hogy esélye lenne egy edzett rideback vagy kájnak kb ugyanúgy nem. Mint pl egy edzett Bullterrier vagy Corsonak Mert annak van a legerősebb harapása! A ragadozó emlősök közűl. Még az Oroszlánt vagy Jaguárt is legyőzi néha egy hiéna!



2020. ápr. 3. 20:01
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Én cane corsot választanám de csak jó tenyésztőtől, olyan helyről ahol őrző védő munkát csinálnak velük.

Pásztorkutyákkal nem hasonlítanám össze mert teljesen más típusú fajták, másra lettek kitalálva.


Egy bull terrier önmagában biztosan nem győz le pumát, timber wolfot (amúgy ennek van magyar neve? Tudom hogy óriás testű farkas) Viszont a túltenyésztésnek köszönhetően a tipikus bull típusús (kitartó, soha fel nem adó) jellem megkopott, az egészsége is változó.

Szerencsére vannak jó kezdeményezések a fajta helyreállíására, leginkább pitbull x bull terrier mixek. Bennük megvan a jellem, jó az egészségük, fizikailag is fittebbek, de egy ilyen kutya még mindig nem állna bele ilyen nagytestű veszélyes vadállatba


Argentin dogok is falkában vadásznak pumára, nem egy darab kutya. Viszont náluk sajnos sokszor előforduló probléma a süketség


Egy darab kutyának nem sok esélye van egy farkassal, pumával szemben, bármilyen fajta is legyen

2020. ápr. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
27%

Egy kaukázusi simán legyőzne egy Cane Corsot de még egy Rodit is. És a közép-ázsiai juhász kutyák igenis keményebbek. Szerintem harci kutyák közűl egy massztiff, bordeauxi, ír farkaskutya vagy egy normális rottweiler lehet egálba velük kb. Mert akármilyen meglepő egy roti simán legyőzi a fennt említett kutyákat és az a pittbullt meg az amstaffot is! És még ezek, de a Rodi, Káj, Kangal, Kaukázusi, stb sem nagyon győnének le egy vadállatott 1v1-ben. Ezek is nagyon jó edzettség melett is egy gyengébb farkast. Pl egy Etiop vagy 1-2 hasonlóan gyenge vagy még gyengébb farkast győznének le. Szerintem már egy préri farkas is nagy préda lenne. Egy kutyának, max akkor lehetne esélye ott is szerintem inkább egy nőstény ellen. Ha nagyon-nagyon kiképzik ilyesmire. De a többi itt felsorolt álattal szemben. SEMMI ismétlem semmi esély nem lenne 1v1-ben. Szerintem még egy betegebb, öregebb példány ellen sem. Ide már a kutyáknak 2-en is lenniük kéne. De pl egy Jaguár, Tigris vagy Oroszlán ellen 10-12 kutya is lehet kéne. És egy Jaguár, Tigris meg egy Oroszlán simán legyőz egy Hiénát! Szibériai Tigris pláne pl ez ellen fix, hogy 10 kutya elkéne. Hiába az erős harapás, mikor ezek sokkal erősebbek izomzatilag még a hiénánál is. A kutyának meg azzal lenne a baja, hogy nem vadon élő állat! Persze legtöbbjük harapása sokkal gyengébb a harapása. Innen talán Cane Corso harap a legerősebben.

De szerintem a sorend ez esetben:

1. Dogo Argentino

2. Bullterrier

3. Cane Corso

2020. ápr. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, mielőtt valaki félre értene. Tudom, hogy a kérdésben nem a pittbull, amstaff szerepel. Hanem az igazi bullterrier!
2020. ápr. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
30%

Bullterrier nagyon makacs,vicceskedo szeleburdi kutya. Nevelhetetlen.


Egy cane corsonak mondasz vmit ,es az ugy van. Higgadt orzo vedo kutyak. Persze,ha tiszta orzo vedo vervonal.

2020. ápr. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A fakutyánál nincs keményebb.


Ezek a kérdések annyira buták... Nincs olyan, hogy legkeményebb fajta.


A bullterrier, de a cane corso és a rodi is vacsora lenne a puma és a farkas asztalán.


Ha már keménység.

Erdély. 1db komondor vs farkasfalka

https://www.youtube.com/watch?v=_wVX24YWu1I

2020. ápr. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
77%
A '90-es években az ukránok és a szabolcsi cigányok kutyákat verekedtettek. Egyszer rávették egy Racsni nevű komondor gazdáját, hogy ő is szálljon be a kutyájával. Miután 4 game pitnek tépte le a lábát, többet nem hívták a komondort.
2020. ápr. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!