Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történik, ha a kutyám...

Mi történik, ha a kutyám megharap valakit?

Figyelt kérdés

Csupán érdeklődő jellegű a kérdés, hátha valaki találkozott már hasonlóval. Mi történik akkor, ha valaki benyúl/felmászik a kerítésre és úgy harapja meg a kutya, annak ellenére, hogy jól látható helyen kint van a harapásra figyelmeztető tábla?

Nálunk például ez egyértelműen jelentős sérülést eredményezne.


Mik a következmények ránk nézve? Kit terhel ilyenkor a felelősség?



2020. ápr. 4. 12:05
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Nos, elvileg ha a kutya oltásai, chip-je rendben van, és jól látható helyen fel van tüntetve, hogy a területen harapós kutya van, ám ennek ellenére bepofátlankodik valaki, vagy benyúl, úgy a felelősség nem téged terhel. Még egyszer hangsúlyozom, elvileg! De láttam én már karón varjút, a magyar igazságszolgáltatás, törvénykezés sok esetben a bűnösöket, szabályszegőket védi meg. Szóval eléggé lutri, mi lenne az ügy végkimenetele.
2020. ápr. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha megvannak az oltások,akkor semmi. Ha nincsenek,akkor a háziorvos kiértesíti az illetékes állatorvost,aki aztán megfigyeli a kutyát (vagy otthon,vagy máshol) a veszettségveszély miatt, + lehet valamilyen kisebb összeget is kiszabnak.
2020. ápr. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Kertvárosi övezetben lakunk, sok a gyereksétáltató anyuka, akik főleg telefont nyomkodnak. Pont mai eset, hogy a gyereket a kerítésről kellett leoperálni mert be akart mászni kutyát simogatni. Sajnos ez már nem az első eset, rendszeresen van hasonló és hiába hálóztuk be a kerítést és hiába csak felügyelettel vannak kint a kutyáim, lassan úgy érzem, hogy borítékolhatom, hogy ezzel rövidesen bajom lesz. Az a baj, hogy ha valahogy bejut a kisgyerek, szinte biztos, hogy komoly baja lesz. Nem bagatellizálnám el semmiképpen a helyzetet, ŐV sportra képzett kutyáim vannak, akik bár jól kézbentarthatóak, potenciálisan akár meg is ölhetnek egy gyereket ha véletlen bejut valahogy, de már csak az is elég, ha bedugja a kezét. Alapvetően jól neveltek a kutyáim, de sportkutyák és még felügyelet mellett sem életbiztosítás gyerekekkel összeengedni őket, területvédés esetén pedig nem fog nekik számítani, hogy mekkora ember áll előttük
2020. ápr. 4. 12:30
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben a kerítés több pontjára kitenném a harapós kutya táblát, hogyha szélesebb az utcafronti szakasz.


A felelősség egyértelműen nem a tied, de nem vagyok benne biztos, hogy ez a kutyán segítene, ha valakit megtépne...

Esetleg egy második kerítés felhúzása kerten belül? Mondjuk egy méterrel beljebb, és akkor a kutyák nem mehetnek az utcafrontig. Kajabedobálás mérgezés ellen is ezt szokták javasolni, nálad is működhet.

2020. ápr. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A kerítés átláthatatlanná tétele is megoldaná ezt a problémát szerintem. Kezdetnek feldobnék egy sor nádszövetet, esetleg ültethetsz is a kerítés mellé telken belül örökzöldeket, sövényt is, csak az ugye nem nyújt azonnali megoldást.
2020. ápr. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi, ha a kezét éri és feljelentést tesz, akkor ejtik a vádakat, ha át akar mászni és a lábát éri, még te jelenthetnéd fel az illetőt.
2020. ápr. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kerítés tetejére szögesdrót, vagy ilyesmi.
2020. ápr. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mindenképpen ki fogunk találni valamit,arra, hogy be se lehessen látni, a bokor már megvan, emellett a kerítés be is van hálózva, felül szögesdrót. Szerencsére elenyésző mennyiségű időt vannak kint nélkülem, de ez a mai nagyon kihúzta nálam a gyufát. 2 dobiról és 2 maliról beszélünk. Lehet én vagyok nagyon kutyás, de fel nem tudom fogni, hogy mi vesz rá egy gyereket arra, hogy ilyen kutyákat akarjon simogatni és milyen szülő az, aki nem kap szívszélütést annak láttán, hogy a gyereke egy ilyen kerítésen mászik fel úgy, hogy belül ezek a kutyák őrjöngnek. Arról nem is beszélve, hogy ezek nyilván nem kis értékű kutyák, tehát nem csak úgy ki vannak téve az udvarra.
2020. ápr. 4. 13:00
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán mi jogon mászkálnak át a gyerekek a kerítésen? Gyerekkoromban mi tesómmal csak nagyszüleink kerítésén másztunk át (panelben nőttünk fel, a nyarakat töltöttük falun), mások portája tabu volt ilyen tekintetben.
2020. ápr. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!