Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki tud segiteni patella...

Valaki tud segiteni patella ficammal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Valaki tud segiteni patella ficammal kapcsolatban?

Akinek van vagy volt ?!

Lenne par kerdesem es videom is a kutya labarol.



2020. ápr. 4. 20:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Drága műtét. És sosem lesz 100%-os.
2020. ápr. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az én macskámnak van/volt... Tudom, nem kutya. Beakadt a lába, és ahogy rángatta traumás ficama lett. Röntgen stb, hála az égnek a gyógyszer segített, de durva volt. Szegénynek néha kiugrott a helyéről, ilyenkor eldobta magát és nyújtogatta a lábát, nagyon sokat sírt. 3 hét erős fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő, utána ízület erősítő kúra. Még egyszer kijött, mikor rosszul ugrott, ugyanez. Még egy ilyen és műteni kell. Drága, de elvileg gyors a felépülés.
2020. ápr. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Enyém patella-ficamos. Csivava mix, 1 éves. Ha lement ez vírus mizéria, akkor műtve is lesz. 100-150 ezer a műtét, előtte kell röntgen is. Felkapkodja a hátsó lábait séta közben, de ettől függetlenül remekül tud futni. A műtéthez ortopéd szakorvos kell, nem elég a sima állatorvos.
2020. ápr. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az én havanese kutyám is az. Azt a lábát már nem is nagyon használja, felemeli és sokszor 3 lábon megy tovább, csak így tönkremegy majd az a lába is.

Az én kutyám nem altatható, szóval ízületerōsítōket adok neki, sajnos neki ezzel együtt kell élnie.

2020. ápr. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mi a kérdés?


Ortopéd orvos

Műttesd minél előbb, mert csak rosszabb lesz.


Igazából a lényeg ennyi.

2020. ápr. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
34%

A kutya tenyésztője mit mond? Mert erre szűrik a kutyákat, tehát a vételi szerződésben benne kell lennie, hogy garanciát vállal a patellára! Vagyis a tenyésztő fizeti a műtétet.


Egyébként is ő tudja a legjobban, hogy mivel jár a patella, valamint a felmenők alapján mennyire lehet súlyos a ti esetetekben. Merthogy a genetika nem hazudik. Úgyhogy mindenek előtt keresd elő a szerződést és a tenyésztőt keresd fel!

2020. ápr. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
mert csak tenyésztőtől lehet kutyája valakinek?? öröklés,ajándék,mentés ?? szóba sem jöhet?
2020. ápr. 6. 21:45
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Mentett kutya? Akkor a menhely, alapítvány segíteni fog! Orvost keresni is és akár az anyagiakban is, ha kell.


Ajándékba nem adunk kutyát. Egyébként is csak szaporítók adnak el kutyát úgy, hogy azt majd tovább ajándékozzák. Ha örökölt, akkor is kell lennie tenyésztőjének, hacsak nem szaporítótól van.


De gondolom nagyon egyszerű a helyzet, olcsón kellett neked divatos kutya. Az egészsége meg pont nem érdekelt téged, igaz? Ahogy az sem, hogy mennyire felelős és etikus döntés ez.

2020. ápr. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

jézusom utolsó te megsérültél szülés közben?

ki mondta hogy divatkutya? tudod a fajtáját? nem

ki mondta hogy én vettem és hogy szaporítótól?

ha nem érdekelne az egészsége akkor szerintem meg műttetném 150 ezer / láb porintért? valószínű...

drága istenem a magyar okádék emberek , mit is vártam.

és nem kioktatást kértem , hanem a MŰTÉTTEL kapcsolatosan kérdeztem.

de amúgy a te anyukád foglalkozott anno azzal hogy megszüljön-e? nem csak nyomott. ennyit erről.

2020. ápr. 9. 00:51
 10/10 anonim ***** válasza:
4-es stádiumú patellaficammal műtötték 5 éve a 10 kg-os mentettemet. Előtte labor, röntgenek, meg a műtét olyan 250 ezer volt. Neki nagyon rossz volt már a lába, az implantátumok azóta is benne vannak. Hosszú, 3,5 órás műtét volt. Utána 1 hét borzasztó volt, nem akart felkelni egyáltalán. 8 hét nagyon szigorú ketrecnyugalom kell. Varratszedés után mi azonnal elkezdtünk fiziozni, hidroterápia, masszázs, elektroterápia, ultrahangos kezelések is voltak, 2 évig jártunk heti 2x, mellette itthon minden nap 3x masszázs. Nem lett tökéletes a lába, nem sportkutya, de ahhoz képest, ahogy hozzánk került, összehasonlíthatatlanuk jobb. Nagyon jó ortopéd dokit keress, akiben maximálisan megbízol.
2020. ápr. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!