Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez a négy kutya fajta érdekel...

Ez a négy kutya fajta érdekel (? )

Figyelt kérdés

Amerikai pitbull, kis angol agár, husky, labrador.

Rólam annyit, volt már kutyám és most is van. Nem vagyok a “katona” kutya nevelés híve szóval nem vagyok egy kemény kezű gazdi. Mind a 4 kutya fajta nagyon vonz viszont semmi viszonyításom nincs hozzájuk. Se abban, hogy merre felé érdemes nézelődni “”beszerzés”” esetén.. ha valaki tud segíteni nagyon megköszönném! Egyébként most törpe tacskóm van és mellé szeretnék egy pajtit.



#labrador #husky #agár #amerikaipitbull
2020. ápr. 5. 00:41
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

Sikerült kiválasztanod a legkülönfélébb fajtákat. Eleve nem értem hogy lehet egy sorban a pit a labradorral. Fogalmam sincs mi alapján sikerült ezt összehozni de oké.


Az amerikai pitbull terrier egy nagyon energikus munkakutya, kemény kezet és következetes gazdát igényel, gyakran van problémája más kutyákkal, makacs, rendkívül tanulékony.


A kis angol agár egy tipikus agár, leginkább a kényelmes kanapé kutya szerepében díszeleg, de napi 1-2 alkalommal jó alaposan ki kell futtatni, nagyon makacs.


A szibériai husky egy nagyon energikus munkakutya, makacs, szinte lefáraszthatatlan és szereti hallatni a hangját. Határozott gazdát igényel. Intelligens de nem szolgalelkű.


A labrador retriever egy közepes aktivitású nyugodt fajta. Tanulékony, könnyen kezelhető, barátságos. Viszont neki is van mozgásigénye, nagyobb mint egy tacskónak - elvégre vadászkutyáról van szó.


Említetted hogy nem vagy egy szigorú gazda, huskyt, pitet semiképp.


Mivel alapvetően másik kutya mellé szánnád szerintem érdemes hasonló igényekkel rendelkező fajtát választani, mint a meglévő.

A felsoroltak közül a labrador vagy a kis angol agár.


Dönthetsz úgy is, hogy egy tök más típusú kutyát választasz, de az a kutya akkor másmilyen foglalkozást is fog igényelni, ezt mindenképp vedd figyelembe.


Tenyésztő keresésénél én onnan indulnék ki hogy meoesz oldal, fajtaklubok. A fajta klubok egy vagy több hasonló típusú fajták tenyésztőinek egyesülete. Meg lehet hogy egy fajtát több ilyen egyesület is "gondoz" és egy tenyésztő nincs benne az összes egyesületben. Ez nem probléma, a lényeg hogy a MEOESZnél legyen bejegyezve (lemérhető adat)

[link]


Keresd fel a Magyar kutyatenyésztők és tartók nevű fb csoportot is, sok hasznos infót magadba szívhatsz.


Sok sikert

2020. ápr. 5. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

Tacsi mellé kistestűt, mert a nagyok tök véletlenül ráugornak és lebénul.

Nekünk is törpe tacsi mellé lett csivava.

Hiába kicsik, igencsak életerősek és aktív kutyusok.

2020. ápr. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Első nagyjából leírta, amit én is gondolok.

Ezek közül talán a Labrador lenne neked a legmegfelelőbb vagy talán az agár (agarakat annyira nem ismerem).

Mindenképpen tenyésztőtől vegyél!

Nálunk Kauk voltak. Most van egy Pincsim, ő különössebb tanítást nem igényelt, nagyon okos kis kutya. Van egy Német juhászom, ő elég makacs és azért volt vele némi gondom, de már 1 éves és elég engedelmes. Páromnak egy Foxi jellegű keveréke van, ő még rajtam is kifog, a behívás nehézkes és ugrál mindenkire, aki bejön hozzánk. Sokszor rajtam is kifog. Már együtt lakunk, a lányomhoz is nehezzen szokott hozzá.

Pitbullt meg Huskyt semmi felé képen nem ajánlok.

2020. ápr. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

A pitbullnak és a huskynak is nagyon határozott gazdi kell, már kicsi kortól, ha nem akarsz problémát. Ha te nem ilyen vagy, inkább a másik kettőből válassz. Az agarak sprinterek, nagy sebességgel futnak, de nem hosszútávfutók, ha megvolt a mozgás, kanapékutyák (minden agaras ismerősöm ezt mondja). A labrador nyugodt, jól tanítható, vakvezetőnek is szívesen alkalmazzák, de sokan futnak is velük, ők viszont bírnak sokat menni, az agarakkal ellentétben ők jól bírják a nagy távokat, túrázni is jól lehet velük.

Én tenyésztő mellett az adott fajták fahtamentéseit is javaslom megnézni. Illetve labrador esetén a Baráthegyi Vakvezető kutya iskolát, ugyanis nem minden kölyök alkalmas vakvezetőnek, ha képzés közben valamelyikről ez kiderül, azt is örökbe lehet fogadni tőlük, illetve ha kiöregszik egy vakvezető, és nem tudja a gazdája megtartani a következő segítőkutyájával együtt, a nyugalmazott vakvezetők is örökbefogadhatók, plusz lehet jelentkezni kölyöknevelőnek is, ami a kutyus egy éves koráig tart, utána kerülnek kiképzőhöz.

2020. ápr. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%
Törpe Tacsi mellé egyértelműen a whippetet javasolnám. Szerintem a lelkületedhez is ez a fajta állna legközelebb.🙂
2020. ápr. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
61%

Szia!


A többi kutyushoz nem tudok hozzászólni, de a huskyról adnék pár tippet.

Az, amit az első kommentelő írt, hogy a husky lefáraszthatatlan, az nagyot tévedett. Tény, hogy 3-4x több mozgásigénye van, mint más kutyának, de ugyanúgy elfáradnak ők is, aztán meg órákra kidőlnek. És nem csak fizikailag lehet őket lefárasztani. Kicsi korban meg kell találni azt a valamit, amivel nagyon motiválhatók (játék, kaja, simi), aztán lehet őket tanítani. Az én kutyám például olyanokat alszik, mikor agyilag lefárasztom, mintha km-ket futott volna :D. A nyarat nehezen bírják (vagyis az én kutyám nagyon), főleg, míg le nem vedlik a hatalmas bundájukat. Utána kicsit jobb nekik. Kicsi korban el kell kezdeni a tanításukat, és az is tény, hogy nem az a fajta kutya, aki első szóra megcsinálja amit mondassz, de lehet őket tanítani, nagyon okosak, tele vannak szeretettel, és akkora személyiségük van, hogy feldobják a mindennapokat. Én tenyésztőtől vettem anno huskyt, soha sem volt előtte kutyám, mindenki le akart beszélni róla, szinte csak rosszakat olvastam a fajtáról, és mégis a családunk tagja lett. Egyszerűen imádjuk. Szóval én őszintén tudom ajánlani ezt a fajtát, főleg, hogy írtad is, hogy nem szeretnél "katona" neveltetésű kutyát. Hát, a husky esetében ettől nem kell félni. :D Viszont makacsnak kell lenni, mert ők is azok. Btw kiskorban jól összeszoktatható más kutyákkal, imádnak játszani és társaságban lenni.

2020. ápr. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Nekünk labladorunk és törpe tacskónk van, és nagyon szeretik egymást. Tény, hogy össze kell őket szoktatni, de ha a két kutya barátságosan van nevelve, akkor nagyon jó páros lesznek.
2020. ápr. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!