Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha betegség miatt házi karanté...

Ha betegség miatt házi karanténba kerülök mi lenne a kutyámmal?

Figyelt kérdés
Beteg vagyok, valószínű nem korona csak eléggé rosszul vagyok. 1x bírtam ma még levinni. De mi lenne ha korona lenne és házi karanténban lennék? Csak szülők vannak másik városban akik 65 év felettiek. Le lehetne vinni a kutyát ha igazoltan fertőzött lennék?

2020. ápr. 5. 16:57
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
Ha elkapnád a vírust akkor semmi képpen ne menj ki az utcára, mert tovább adod. Mellesleg még meg is büntethetnek miatta.
2020. ápr. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem kérek privát üzenetet! Nem vagyok karanténban, csak beteg vagyok. Valószínű csak megfázás, a kérdés elméleti.
2020. ápr. 5. 17:10
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Ilyen esetben ha nincs rokon, barát aki eltud menni, és elvinni a kutyát sétálni, akkor kérned kell az önkormányzattól segítséget. Sok önkéntes dolgozik, akik elmennek, és leviszik a kuyát sétára, vesznek neki ennivakót stb. Természetesen a szabályokat betartva. Kapidiglenes kulcsot, (vagy nem zárod kulcsra az ajtót, és betud menni) Te bent maradsz a szobádban, az önkéntes meg intézi a kutyát. Ha kaja kell, kint hagyod az előszobában a pénzt, és a listát, az önkéntes meg megveszi. Lesz segítség ha szükséged lesz rá.

Csak megjegyzem: Én macskás vagyok ( macskám is van) de ha a szomszédom ilyen helyzetbe kerülne, szó nélkül segítenék, és akár többször levinném a kutyát egy rövid sétára.

2020. ápr. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

Gondolom elsosorban egy baratodat tudnad megkerni, hogy setaltassa meg helyetted a kutyat, jo kollega is megkerheto ilyenre, de megoldast jelenthetnek a helyi allatvedok is.


Persze ha karantenba kuldenek, akkor az ilyen problemakra is biztosan mondanak kozpontilag kitalalt otletet/megoldast.

2020. ápr. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%
A ZöldEb- Kutyás Érdekvédelmi Egyesületet (Segítség gazdiknak karantén esetén) kell megkeresni ilyen esetben és ők küldenek önkéntest aki leviszi a kutyát, bevásárol, esetleg ha a gazdi kórházi karanténba kerül akkor arra az időre befogadja a kutyát/macskát/egyéb állatot. [link]
2020. ápr. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
+1 az 5.-nek
2020. ápr. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!