Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Whippetet póráz nélkül sétálta...

Whippetet póráz nélkül sétáltatni?

Figyelt kérdés
Továbbá hol tudok venni neki pulcsikat? Olyanokat ami esetleg az első két lábát fedi? Kabátja már van, de pulcsit még nem sikerült találnom.

2020. ápr. 5. 20:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%

"17. § (1) Belterület közterületén - kivéve az ebek futtatására kijelölt területet - ebet csak pórázon lehet vezetni."


[link]


Nem sétáltathatod póráz nélkül.

2020. ápr. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

Semmilyen kutyát nem lehet póráz nélkül sétáltatni.

Egyfelől semmi előnye, de sok hátránya van (idegen kiszámíthatatlan kutyák, előre nem látható helyzetek, "teljesen behívható" - csak egyszer ne legyen és meg van a baj, nagyobb koncentrációt igényel a gazditól), másfelől szabálysértésnek minősül.


Pulcsikat a megfelelő kutyaruha-shoppokban találhatsz.

2020. ápr. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%

Na ne már ennyire nem tudtok értelmezni??

Csak belterületen tilos póráz nélkül sétáltatni...

Nem tudom mi is valójában a kérdés a sétával kapcsolatban, mert azt nem írtad le, de ehhez nagyon magabiztosan be kell tudni hívnod a kutyát, ezt kell nagyon gyakorolni/megtanítani neki előszőr csak hosszabb pórázon majd kisebb területen pl:kutyafuttató és ha ott már jól megy mehetsz vele máshova, de előszőr ott is csak hosszabb futtatón legyen.

Pulcsit meg bármelyik webshopban vehetsz, vagy állatfelszerés boltban.

2020. ápr. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Külterületen ha el tudod kerülni a vadászokat akkor nyugodtan sétáltasd póráz nélkül. Azt viszont jó ha tudod egy whippet SOHA nem lesz 100%ban behívható. Akármennyire tanítod neki, bármikor jöhet egy olyan inger, felugrik egy vad pl és elmegy utána. Erős bennük az űző ösztön. Nekem is whippetem van, biztonságos, ismerős nyílt terepen ahol nagy részt belátok mindent elengedem, hadd fusson, mivel még kölyök max 30 méteres körben távolodik el tőlem. De folyamatosan figyelni kell, más kutyásokra, vadakra, mindig neked kell előbb észrevenni mindent és még azelőtt behívni hogy meglátná. Erdős részen enyém ritkán van póráz nélkül, bár ő olyan hogy nem menne le az útról a bozótosba magától, de mivel ott nem látom be a terepet jobb a biztonság. Lakott területen belül, városon CSAK póráz.

Agarakra nem igazán lehet tökéletesen passzoló ruhát venni itthoni sima állatboltokban. Vagy külföldről rendelsz kifejezetten agarakra gyártott kabátot, vagy csináltatsz (pl Zamira)

2020. ápr. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A kérdés igazából arra lyukadt volna ki, hogy hogyan futtathatnám póráz nélkül. Mivel ügye a kutyafuttató “kicsi” neki, én meg értelem szerűen nem tudok azon a sebességen futni ami neki megfelelő..
2020. ápr. 5. 22:19
 6/12 anonim ***** válasza:
52%

"Csak belterületen tilos póráz nélkül sétáltatni..."


Külterületen meg a vadászok nem örülnek neki.


"(4) A vadászterületen a vadász a vadállomány védelme érdekében - a vad elfogására, elejtésére megengedett vadászati eszközzel - elfoghatja vagy elejtheti, ha a tulajdonosának felderítésére nincs közvetlen lehetőség

a) a vadat űző vagy a vadat elejtő kutyát, ha a vad sérelme másként nem hárítható el, továbbá

b) fertőzés továbbterjedése vagy másként el nem hárítható támadás megakadályozása céljából a kutyát vagy macskát."


"8. § (1) Vadászterületnek minősül - hasznosítási formájától függetlenül - az a földterület, valamint vízfelület, amelynek kiterjedése a háromezer hektárt eléri, és szemközti határvonalainak távolsága legalább háromezer méter, továbbá, ahol a vad

a) a szükséges táplálékot megtalálja,

b) természetes szaporodási feltételei, valamint

c) természetes mozgásigénye, búvóhelye, nyugalma adott.

(2) Nem minősül vadászterületnek, és a vadászterület kiterjedésének megállapításánál figyelmen kívül kell hagyni az azon található

a) település közigazgatási belterületét, valamint

b) lakóingatlanul szolgáló bekerített külterületi ingatlan,

c) tanya, valamint major,

d) temető,

e) nem mező-, erdő- vagy vadgazdálkodási célból bekerített hely,

f) repülőtér,

g) * közút, valamint a közút és annak fel- és lehajtója által határolt, továbbá

h) vasút

területét."


forrás: [link]


Logikázd ki ebből, hogy Magyarországon ezek értelmében mi számít belterületnek és mi vadászterületnek. :-)

2020. ápr. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
42%

Kérdező, ha normálisan akarsz vigyázni a kutyádra, akkor póráz nélkül sehogy ne futtasd.

Vegyél hosszú kiképzőpórázt (10-20 méteresek is vannak, lehet, hogy hosszabb is, nekem egy 5 méteres van egyelőre, ha parkokban jobban el akarom engedni a kutyámat - sok a fa, hosszabbnak errefelé nincs értelme -, de nem szokta kihasználni).

Vegyél futóövet, futópórázt, és fuss a kutyával, keress olyan sportot, ami leköti, lemozgatja - agility, flyball... -, és bérelj ki pályát gyakorolni.

Ha nem sportolsz a sportkutyával, nem való neked sportkutya.

2020. ápr. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%
"én meg értelem szerűen nem tudok azon a sebességen futni ami neki megfelelő.." - Ezt éppenséggel megfelelő tanítással, szoktatással, gyakorlással összhangba lehet hozni, feltéve, hogy hajlandó vagy te is futni. Én is futok a kutyámmal, ő is bír nagyobb iramban futni, mint én, de megtanult velem összhangban futni, és le is lehet fizikailag fárasztani közös futással, nem igényli olyankor az extra sprintet.
2020. ápr. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy whippetnek lételeme hogy néha teljes sebességben kifussa magát. Ami max 5-10 percig tart utána úgyis kidől. Nem olyan mint a többi kutya, akik elfutkároznak a gazdikkal pórázon kilómétereken át. Erre is rávehető, de a nagy sebesség kell neki időnként. Futtatást vagy egy nagy mezőn tudod megadni neki vállalva minden kockázatot, vagy keresel egy jó nagy zárt kutyafuttatót, kertet, esetleg elviszed lovardába ahol van fedeles pálya, vagy néhanapján jársz vele agárpályára, coursing edzésre (tudom ezt most nem lehet a vírus miatt) Ha budapesti vagy akkor ott van még a hajógyári sziget, ott lehet póráz nélkül sétáltatni, de figyelni kell a többi kutyásra.
2020. ápr. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
28%

Sotetbe menj vele piros lezwrfennyel(ebbol o egy pirospontot lat a foldon) es a pirosontot koveti. Mi is ezt szoktuk az egyutt futason kivul.


Gyerekpulcsit vegyel es varrd be meg vagd le az ujjat es kezzel varrd vissza. Illetve a hasanal hajfumival szukitheted,ha nem ersz ra varrni. En is ezt szoktam az amstaffomra. :)

2020. ápr. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!