Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a félős pitbullommal?

Mit tegyek a félős pitbullommal?

Figyelt kérdés

Nem tudjuk pontosan, hogy mi történt vele kicsinek de rettentő sok mindentől fél, féltékeny, szorong és nagyon hirtelen változik a hangulata. A családdal 7 éve van együtt, rettentően okos és kedves viszont az idegenekkel furcsán viselkedik.

Viszont egy jó ideje lett nagyon szembetűnő ez a probléma.

Nem tudom mi alapján dönt, de ha valaki idejön vagy imádja és le se lehet vakarni róla, vagy kimegy onnan ahol az a személy van/folyton bámulja távolról és látszik hogy ideges valamiért. Orvos, tréner is azt mondta ez a kiskori trauma, ami nekünk is egyértelmű volt, de konkrétan senki sem tudja mit csináljunk vele hogy feloldódjon. Most persze nem aktuális a vendégbe járás, de legutóbb pár hete pl az ágyában "vinnyogott" (kb ez a legjobban illő arra a hangra) amikor kiment a nő anyával a nappaliba ahol ő volt és kifutott egy idő után onnan. Utána mentem, bevittem a szobámba ott meg játszott volna velem és mászott rám, mintha semmi se történt volna kettő perce.

Nem érti senki, hogy konkrétan mi az ami zavarja őt, nincs szinte semmi összefüggés azok között akiket nem szeret, egyszerűen x belép az ajtón és onnan meg van pecsételve a sorsa.

Hogyan segítsünk neki?


2020. ápr. 6. 03:57
 1/9 anonymousreview60 ***** válasza:
85%

Próbàlj nyomozni! Mi köti össze az eseteket? Nőnemű látogató, parfüm, napszak, szín, hang, cipőkopogás? Kb. csak kizárásos alapon derítheted ki. Utàna ezt egyszer ki kell próbálni, hogy megbizonyosodj.

Mondanám, hogy kérdezd meg tőle, de ....

2020. ápr. 6. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Te nem tartod be a sorrendisegi szabalyokat. Kulonben nyugodt lenne.
2020. ápr. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnek igaza van, meg kell figyelni, hogy mikor kicsoda és milyen körülmény váltja ezt ki. Csak utána tudod orvosolni, addig csak találgatsz.
2020. ápr. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Miért nem reagál soha senki a 47%-os kommentelő válaszaira? Nem csak ennél a kérdésnél, többnél is látom, hogy 0%-ra lepontozzák és nekem is egyértelmű, hogy hülyeségeket ír, mégsem ír neki senki semmit soha.

Máskor, ha ilyen van, többen is lecseszik az illetőt, hogy ne terjesszen hülyeséget stb.

Csak kérdem..

2020. ápr. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért, mert minden kérdés alá ugyanazt a baromságot írja és mivel sosem lehet kizökkenteni meg értelmesen nem tud válaszolni, így okos módon csak ignorálva van, hogy talán majd egyszer észreveszi magát. :D
2020. ápr. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Saját tapasztalatokat ír meg minden, csak ami engem és szerintem sokakat zavar, pl "a táptól nyeszlett, nyamvadt lesz a kutya, a táptól fáj a lába, a táptól beteg lesz a kutya" stb meg minden etetés kérdésnél: "nyerhus nyershal fott zoldseg" meg ilyenek. Nem ellenzem a barfot amúgy, de ennyire elfogultan azért nem kéne mindenkire ráerőltetni, meg azért a jófajta tápok sem szemetek. Szerintem.
2020. ápr. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Próbáltuk keresni az összefüggést de nem találjuk. Van férfi is, nő is akit nem szeret, egyiknek van állata otthon, másiknak nincs, egyik pacsuli szagú a másik meg "természetes", egyik idős, másik gyerek. Ezért is kéne valami univerzális bevált módszer, már annyi biztos hogy ha sunnyog stb és odamegyünk hozzá akkor egt kicsit boldogabb de ugyanúgy kb szikrákat szór a szeme és "sunyi" feje van.

Azt tudjuk hogy nem kaptak rendesen kaját, eléjük volt rakva x adag és kicsinek dulakodtak érte, ő meg mint a legkisebb nem sokhoz jutott hozzá és valószínűleg a nevelés az ütés/kiabálás volt mert attól is fél ha hangosabban kikiáltok a szobából vagy hangosan húzom ki a széket a járólapon.

2020. ápr. 6. 20:19
 8/9 anonim ***** válasza:
53%

Figyelj csak ide, mondok en neked valamit:

Ne az okokat keresd a kutya viselkedesere, hanem a megoldast. Teljesen lenyegtelen mar, hogy mi tortent vele, egyreszrol pontosan sosem fogod megtudni, mert nem tudja elmeselni, masreszrol pedig azert mert ha megtudnad, nem lenne megoldva a problema.

Fel a nalatok levo idegenektol? Kerjetek meg mindenkit, aki hozzatok megy, hogy simogassa meg a kutyat a Ti felugyeletetekkel!

Fel a hirtelen zajoktol? Kösd magadra azt a kutyat napközbenre (porazzal az övedre) es hangoskodj. Ha fel ne dicserd, ignorald. Latni fogja egy ido utan, hogy ezek csak hangok. Tereld el a figyelmet rola. Jo sok szaglaszos jatek, kedvenc jutifali. Hallja a hangos hangot, ellobalod az orra elott a sajtot/szalamit/parizert/barmit amit imad es jo illatos, ha rafokuszal a felelem helyett dicseret. Egy kutya az eleteben eloszor csak szagol hiszen amikor megszuletik nincs masik erzeke, suket es vak is, csak a szaglas. Ha oreg meg tud suketulni, meg tud vakulni de a szaglasa az ott marad! Hass ra ezzel.

Kezeld azt a traumat es ne az okokat kezeld. Amin meg elgondolkozhattok es biztosan sokat segitene rajta, az egy masik kiskutya. Kivaloan tudjak egymast rehabilitalni. Sok sikert!

2020. ápr. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Utolsó: hiába simizek meg, nem kedveli őket. Nem csinál semmit, de sunnyog akkor is ha odamennek hozzá szinte rögtön ahogy bejön az illető.

Másik kutyát nem tudunk hozni mellé, domináns és féltekeny. Próbáltuk de nem fogadta el a kicsit, nem bántotta de a közelébe se engedte és vicsorgott megállás nélkül.


De ezt a zaj + kaja dolgot megpróbálom majd :)

2020. ápr. 8. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!