Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig tart a kutyáknál a...

Meddig tart a kutyáknál a tüzelési időszak?

Figyelt kérdés

Van egy 8 éves kan kutyám és mivel faluban élek ezért amikor sétáltattom akkor csak hátra viszem a nagy a kertbe és ott sehol sincs kerítés tehát bármere elmehet.


Eddig amikor rossz irányba ment ahova nem szabad mennie csak rászóltam és visszafordult.


Most viszont egész messzire elmegy már (egész a kertszomszédig) és nem is hallgat rám. Félek hogy egyszer elveszítem mert elszalad valamerre.


Én arra gondoltam hogy ez mind a tüzelés miatt van.


Van pórázom de azt nagyon nem szereti mert így nemtud futni. De most kénytelen vagyok ezt használni.


Igazából arra vagyok kíváncsi hogy ha vége lesz a tüzelésnek akkor vihetem-e megint póráz nélkül, fog-e rám hallgatni és ha rászólok akkor nem fog elmenni messzire


Vaszokat előre is köszi!



2020. ápr. 6. 17:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
A szuka kutyák fél évente tüzelnek, van úgy kb. 6 hétig is eltart nekik.
2020. ápr. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Jézusom...kan kutya nem tüzel! A párzási időszakba,azaz mostantól nyár végéig ilyen lesz...ivartalanítani kellene/kellett volna már rég,nem lenne ez a probléma,és nem halna meg egy év mulva here/vagy prosztatarákban

.......

2020. ápr. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%

Sok külső és belső tényező befolyásolja, amely a kutyák egyénisége szerint is eltérő lehet.

A hossza általában 20-25 nap.



Ezen az oldalon minden fontos információt megtalálsz róla:

[link]

2020. ápr. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Jó válaszokat kaptál, én csak annyit teszek hozzá, hogy nálunk Zabarban a tüzelési időszak általában szeptembertől következő év áprilisáig tart. Remélem segítettem.
2020. ápr. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem a kan kutya tüzel.....
2020. ápr. 6. 17:49
 6/11 A kérdező kommentje:
A válaszokat pedig köszönöm
2020. ápr. 6. 17:51
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A tüzelés kb 3. hétig tart a kutyánál, viszont egész évben, BÁRMIKOR elkezdődhet. Erre ne számíts, hogy majd vége van és a kutyád megnyugszik. Neveld meg plusz ivartalanítsd. Nem egyszerre tüzel az összes kutya a világon. Nekem pl az egyik kutyám áprilisban, a másik novemberben született.
2020. ápr. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
3 hétig. Csak az a baj, hogy nem egyszerre tüzelnek, bármikor előfordulhat. Én is akkor heréltettem ki az addig 100%-osan behívható kutyámat amikor 5 évesen fogta magát séta közben és kilógott a futtatóból egy szuka után. Bár amúgy is tervben volt a műtét.
2020. ápr. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Rendben. Ismét köszönöm a válaszokat!

Ha ki heréltetném akkor soha nem koborolna el és mindig hallgatna rám ha szólnék neki?

2020. ápr. 7. 00:37
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha ivartalanítva van, akkor onnantól kezdve a szuka kutyák nem érdeklik, tüzelő szuka után nem fog elmenni, de azért idő, mire kiürülnek a hormonok, szóval nem egyik napról a másikra.

Viszont az fontos, hogy nevelést nem helyettesíti, előfordul, hogy más helyzetekben is könnyebben kezelhető lesz, kevésbé lesz önfejű, de rossz berögződések esetében az ivartalanítás nem sokat ér, ezt sokszor félreértik a kan kutyák gazdái és azt gondolják, hogy az ivartalanítással minden probléma egy varázsütésre megoldódik. De a leírásod alapján nálatok nem úgy tűnik, hogy ez lenne a gond, szóval ha tényleg csak a tüzelő szukák szaga miatt nem hallgat rád, akkor ebben az esetben igen, segíteni fog.

Másrészről az ivarszervi megbetegedések kanoknál is előfordulhatnak, különösen idősebb korban, szóval az ivartalanítással ezt is megelőzheted, tehát több pozitívuma is van.

Ha amúgy egészséges a kutyád, nem veszélyeztetné a műtét és az altatás, akkor szerintem jó döntés az ivartalanítás.

2020. ápr. 7. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!