Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát éri meg vennem?

Milyen kutyát éri meg vennem?

Figyelt kérdés

Egy fiú thai ridgeback. És egy lány Dalmata mellé még szeretnék venmi 1 kutyát. És bullterrier, pittbull, malinoisra, argentin dogra, amstaffra gondoltam.

Mert nekem ők tetszenek a legjobban jelenleg! De mindenképp valami házőrző tipus legyen! És ezt a kutyát kölyöként venném. Az lenne a kérdésem, hogy mennyire nevelhető, tanítható kutyák ezek. Melyiknél van az a szájzáras dolog? Mennyire veszélyesek egy emberre vagy kutyára nézve. Pl nem szeretném ha az én kutyáimmal össze verekednének! Mert tutti, hogy nem járna jól egyik fajta sem.


Úgy megkérdezem, hogy ezekből a fajtákból mennyi egy kölyök? Mert a ridget is felnőttként vettem. És a dalmata kölyök sem volt olcsó!



2020. ápr. 6. 18:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%
Tanulj még nagyon nagyon nagyon sokat ..
2020. ápr. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

Malinois kérlek ne!

Se tudásod, se energiád, se időd nem lesz rá...

2020. ápr. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
De mind3 lesz. Nem hiába akarok ilyen kutyákat, futni is szoktam 1-2 km-t mehi 2-3x szóval..
2020. ápr. 6. 19:38
 4/14 anonim ***** válasza:
71%

Amstaffal es pittel futok heti 3x 8 km-t,mikozben ok szaladnak megtobbet poraz nelkul!!! Ez is keves nekik. Meg birkozni is azoktak egymassal es masokkal.


Az 1-2 km futas nagyon keves nekik!!!


Az amstaff es pit is jo hazorzo. Az amstaff sokkal higgadtabb nalunk.


Mindenkepp a megkevo kutyaddal kene egy felig felnott uj kutyat valasztani . Mert babanak lehet,h jol kijonnek,de felnottkent latszik jobban,milyen vernerseklet.


Ha a kutyaid dominansak,csak nagyon megado tipust valassz. Vagy,ha megadoak,akkor mindegy mikyen tipus az uj kutya fajtatol fuggetlenul.


Minden elismeresem!


A tenyesztonek latnia kell,h megado tipus vagy dominans lesz-e a kutya. Illetve felig felnotten mar tudja mondani,h a celjaidnak megfelelo lesz-e. Az enyem visszavasarlasi garanciat adott. Nyaralasnal panziot vallal,ha nem akarjuk magunkkal vinni(mi ilyet nem teszunk).


150 ezer a bejegyzett hires dijnyertes szuloktol valo anstaffok ara. (Enyem ennyi volt. En igazabol siman felarat is fizettem volna,olyan nyugodt,higgadt,terapias kutya jellegu. Azert a tamadot megharapja)


Pit es amstaffnak se volt szajzara. Ez legenda. 2 eve jatszanak egymassal es harapdaljak egymast jatekosan(lathato nyom nincs-ezt megtanitottuk nekik....) Rank is idonkent rankfognak jatekbol,se szajzarat soha nem kaptak.

2020. ápr. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
19%

#4 Szájzárat kaphat minden kutya. Főleg a pittbull, bullterrier szokása! De azok is inkább azért kapnak szájzárat, mert ha egy másik állatott pl egy kutyát, prérifarkast, akármit meg harapnak egy jó helyen. Akkor azt nem szeretik elengedni, csak akkor ha már az ellenfél álatt feladta a harcot! Vagy ha egy jó darabot kiharap belőle!


Kérdezőnek pedig, innen a terriereket nem ajánlom! Mert velük tényleg nem árthat 5 km-et futni. És nehezen kezelhetőek, elég makacs fajták! Egy malionis már okosabb, de az még több energiát igényel. Neked szerintem egy Argentin dog, Cane Corso, Roti vagy Kangal kellene! Könnyebben kezelhetőek, okosabbak. Talán nem igényelnek annyi energiát és nem támadnak olyan hamar másra csak úgy ok nélkül! Már ha csak nem erre tanítod.


És abban nem lennék biztos, hogy egy ridge vagy egy pláne egy dalmata elbírna egy bullterrierel vagy argentin doggal! Mert az én 15 kg-s Cirneco dell Etnám. Jól levert egy Rodi ridgebackot és egy Cane Corsot is. Amik szerintem kenényebbek mint egy Thai Ridgeback. Persze talán az álzalád felsoróltak sem erősebbek! Mivel pl Etna vérében sokkal jobban ott van a harciasság mint egy Ridgeback vagy Corsoban. Ezek megőlnek simán egy préri farkast! Addig Etna már nagyobb farkast is legyőzne. Csak úgy mint a kelet ázsiai kutyák!

2020. ápr. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%

Szájzár nem létezik. Ha a kutya akar engedni akkor fog.


De mielőtt még mélyebben belevágunk a szakmai diskurzusba, jó lenne tisztázni hogy a kutyafajtát pitbullnak kell leírni. Két t-vel Brad Pitt írja a nevét....

2020. ápr. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#5 Egy Etna aztán biztosan nem győzne le egy farkast. De még egy Préri sőt etiop, nádi farkasokban is kételkedek! Még ha benne is van a vérében a harci kutya. Akkor sem hiszem el, hogy egy kb 60 kg Cane Corsot vagy egy Rodi vagy Thai ridit legyőzött. Mivel a cane corso sokkal nagyobb, ridiket pedig régen nagymacskák vadászatára használták, persze csapatban. A fáraó kutyákat, Etnát pedig háborúban ha jól tudom. És szerintem egy Etnánál még egy agár is keményebb, akár egy kis olasz agár is! Mert elvileg ezeket nem csak állatok vadászatára, emberek ellen is használták.

És szerintem a ridim elverné az általam említett kutyákat, de a dalmata is kemény ha olyan a helyzett!


Viszont ha egy amstaff kölyök 150k. Akkor annyiért szerintem az nem kell! Mert az akkor 1,5 évves ridgebackomat ennyiért szereztem be, igaz kűlfőldon 3 éve. 140k-ba. Na meg akkor pláne felejtős a dolog, hogyha makacsok! És gondolom a pit és a bullterrier sem olcsóbb. Esetleg még 1 éves állatra azt mondom, hogy olcsóbban oké! De ahhoz több ember véleménye kell, hogy megbizonyosodjak arról, hogy makacs állatok. Mivel szerintem az is egy kamu, hogy a te 15 kg-s kutyád. Levert egy Rodit, mivel egyik fajta sem mindennapi erre felé! Rotit, dobit sem fogok venni, mert ismerek tulajdonosokat. Akiket majdnem megtámadtak ok nélkűl! A német juhászokat nem szeretem. A kangal tetszik, de azt gondolom makacs! Cane corso is jó kutyának tűnik. De szerintem ezeknél egy malinois vagy egy argentin dog jobb választás!

2020. ápr. 6. 20:51
 8/14 anonim ***** válasza:
39%

Én nekem meg az a fura, hogy egy thai ridit 140k-ba vettél. Még Rodit sem nagyon kapsz 180k alatt. Az én Etnám kerűlt 173k-ba, persze az kölyök kutya volt! De az Etna azért jóval olcsóbb mint egy ridgeback, ha jó helyen keresed.


És nyugodtan elhiheted, hogy a kutyám olyan kemény volt! És mindenki azzal a fasz. sággal jön, hogy egy kutya nem győzhet le vadon élő állatott. Hát de ilyeneket farkas, hiúz, gepárd, puma Simán szétszed egy erősebb kutya 1v1-ben is! Egy keleti juhászkutya ellen meg nem sok esélyük van. Azoknak már akár egy párduc, fekete medve vagy hasonló kaliberű állatok ellen is talán van esélyük. Ha nagyon jól kivannak képezve!

2020. ápr. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%
Nekem bullterrierem van, de ők igazi családi kutyák. 250 000,-Ft-tól már lehet venni megbízható tenyésztőtől
2020. ápr. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
55%

Persze, még a nagy barna medvét is legyőzik! 🤣

Enyni ökörséget rég olvastam.

Sztm a Pitbullt, Bullterriert és az Amstaffot hanyagold!

Malinois kemény, nagy mozgásigényű kutya!

Argentín Dognál is oda kell figyelni a szocializálásra! Következetes nevelést és magabiztos gazdát igényel!

Szóval sztm tenyésztőket keresd és őket kérdezd.

Mindenképpen kennelből vegyél szürt és jó idegrendszerűt.

Nem tudtam melyik orszagból hoztál normális ridgebacket ilyen olcsón...?


Nekem munkavonalú Német juhászom van meg Pincsim.

Anno volt Kaukázusink is. Egy ideig volt nálunk Pitbull, normálissan lett nevelve, sosem volt baj, aztán szetszedte a keverék kiskutyánk, akivel együtt nőtt fel...tudom ismerős ismerősének a kutyája se csinált ilyet sosem...a milyénk se.

Szóval inkább megbízható tenyésztőket kérdezz a fajtákról!

2020. ápr. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!