Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem eszi meg a tápot az...

Nem eszi meg a tápot az Amstaff kölyök kutyánk?!

Figyelt kérdés

Kaptunk egy Amstaff kiskutyát, ahonnan kaptuk, ott száraz kenyérrel és mindenféle étel maradékkal etették őket, sose kapott tápot ott. Most kapta meg az első oltását, kapott féreghajtót nálunk is, és ott is ahol volt eddig. Az állatorvos írt fel vitaminokat neki mert hiánya van. Viszont a tápot alig akarja megenni, általában csak bele nyalogat picit, és inkább a száraz kenyeret eszi meg amit talál, vagy úgy bármi mást. A husis kutya kaját se eszi meg nagyon. Kicsit aggódom miatta. Azt mondták főzzek neki rizst és adjam neki oda inkább azt.


Viszont itt azt olvastam, hogy csak tápot adnak a kutyusnak és nyers husit. Még sose volt ilyen fajta kutyánk, nem tudom mennyire kell figyelni az etetésére. A többi kutyánk megeszi a tápot amit kapnak, de mellé emberi ételt is kapnak mert kunyiznak mindig. De olyan fura, hogy ő egyáltalán nem eszi meg a tápot, és aggódom miatta. Nem lesz ebből baj?



2020. ápr. 6. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Éhen halni biztosan nem fog ha éhes lesz és úgy érzi muszály enni akkor úgyis majd "ráfanyarodik"

De azt nem értem miért itt teszed fel a kérdést miért nem keresel egy amstaffos oldalt mondjuk facen ott biztosan tudnak a tenyésztők és vagy gazdák segíteni neked mindenben amiben csak kell.

2020. ápr. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Itthon (leginkább Perlaki Fanni kutyadietetikus, tehát valamennyire hozzáértő személy által hangoztatott) álláspont az, hogy ne keverjük a kutya ételét, vagy táp vagy nyers vagy főtt. Utánaolvashatsz a barf étrendnek, de szerintem is az lenne a legjobb a kutya fejlődése szempontjából, ha jó minőségű tápot enne.

Valószínűleg egyébként azért nem eszik, mert az ételmaradékok ízletesebbek, izgalmasabbak voltak, mint a táp. Ha most csak tápot kap, ahogy az előző válaszoló is írta, egy idő után rá fog fanyalodni, viszont fontos, hogy most akkor semmi mást ne kapjon, hiába kunyizik, maradjatok szigorúak, azt is oldjátok meg, hogy semmi más élelmet ne találjon.

A rizs teljesen fölösleges, szinte semmi tápértéke nincs, amit a kutya hasznosítani tudna, szóval azt én egyáltalán nem javasolnám, főleg nem vitaminhiányos kutyának, neki most nagyon fontos, hogy megkapja azokat a tápanyagokat, amik a megfelelő fejlődéséhez szükségesek.

Ha van rá időtök megpróbálhatjátok, hogy feladatért kap csak enni, nem kellenek bonyolult dolgok ilyen pici kutyával, lehet egy szembenézés, behívás, ültetés, vagy ha csak felkapja a nevére a fejét, a lényeg, hogy úgy érezze, meg kell dolgoznia azért, hogy ehessen. Nekem ez nagyon finnyás, válogatós kutyával nagyon bevált.

Az etetésben van egyébként sorrend? Nem frusztrálja a többi kutya jelenléte? Ha nem, akkor esetleg az nem motiválná az evésre, ha látja, hogy a többiek is esznek, vagy ha ő kapna utoljára?

2020. ápr. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Az etetésben nincsen sorrend, mindig van lent neki(k) táp, akkor esznek amikor megéheznek. A többi kutyától külön van neki a helye, még nem szoktak össze teljesen. A jutalmazós etetés jól hangzik, ezt kifogom próbálni, de kicsit bajban vagyok mert a családom agyon kényeztetni az összes kutyát és megvan engedve nekik minden. Amint elég idős lesz megyek vele kutyasuliba, mert ilyen emberekre mint a családom, nem bíznám egy ilyen fajta kutyus nevelését.
2020. ápr. 7. 11:51
 4/5 anonim ***** válasza:

Csodálom, hogy még nem írt a 47%-os.

az nem jó, ha mindig van nekik kaja.

A napi adagot 1 max 2 részletben kell nekik adni és amint ott hagyják a tálat, el kell tenni előlük.

Nem is értem hogy nem volt még ebből verekedés, hogy több kutya előtt ott a kaja, vagy nem tudom nincsenek-e elhízva a kutyáitok.

A kölyöknek meg 3-4 adagban kell odaadni a tápos zacskón feltüntetett napi mennyiséget.

2020. ápr. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nincsenek elhìzva, csak annyit esznek amennyi jól esik nekik. Nem is verekszenek a kajàért. Még az új kiskutyàra se morognak mikor bele eszik az ő kajàjukba. A cicànkat meg egyenesen imádjàk, együtt alszanak vele és a kajàjukba is bele ehet. Bár a cica nem kedveli a kiskutyàt mert mindig játszana vele.


Viszont már megeszi a tápot, és nagyon jól megtanulta, hogy akkor kap kaját ha leül. Csak hát ő mindig enne, szóval nála nincsen lent kaja egész nap. Most azzal küzdünk, hogy ne rágjon meg mindent, mert rákapott a cipőkre és a slagra.

2020. ápr. 13. 00:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!