Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann vagy az argentin...

Dobermann vagy az argentin dog lenne jobb választás?

Figyelt kérdés

Meik lenne jobb választás:

Nem első kutya lenne, de azért érdekelne hogy meik a könnyebben nevelhető (volt már 2 rotim)

Őv re vinném

Futnék vele hetente 1 max 2 kb. 1-2 órát erdőbe is mennénk és naponta sétálnánk legalább 3 órát

Minnél egészségesebb kutyát szeretnék (alap hogy kennelből nem szaporítótól)

Pénz nem akadály?



2020. ápr. 6. 22:57
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem az argentin dog
2020. ápr. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Én a kérő közül Argentín dogra szavazok.

Nekünk is volt még Kaukázusik.

Most Pincsim, Német juhászom van és a páromnak egy kis keveréke.

Valahogy a Dobberman nem tetszik.

2020. ápr. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Dobermannoknál van egy alattomos, szűrhetetlen szívbetegség, ami 4-5 éves koráig bármikor megjelenhet és belehalhat, mivel még nem találták meg a módját, hogy hogyan szűrjék, ezért sajnos a legjobb tenyésztőknél is előfordulhat, ha nagyon lelkiismeretes a tenyésztő, akkor esetleg azzal a vérvonallal egyáltalán nem tenyészt többet, ahol megjelenik akár egy ilyen beteg kutya is, de ez egyrészről a teljes kennel bezárását is jelentheti, másrészről meg nem bizonyított, hogy hogyan öröklődik, tehát lehet, hogy előtte több alomnyi egészséges kutya is felnőtt abból a vérvonalból, mire egynél megjelenik. Szóval egészség alapján abszolút az argentin dog.
2020. ápr. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én a dobira szavazok. Nekem már 3 volt. Most van a negyedik. Nagyon okosak, könnyen tanulnak. Ők az 5.legokosabb kuty fajták. Nálunk még sose fordult elő szívbetegség. Imád futni és sétálni, igazi örökmozgó kutyus.

Egyetlen probléma lehet, hogy nagyon falánk fajta. Mindent próbál rágás nélkül egybe lenyeni. De erre még lehet tanítani, hogy ne legyen ilyen. Nekem sikerült.

Szerintem egy örökké hűséges fajta. És a legjobb barát jelölt.

2020. ápr. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mit jelent, hogy őv-re vinnéd? Tréningre? Vagy sportra? Vagy csak házőrzésre?
2020. ápr. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tréningre
2020. ápr. 8. 22:21
 7/7 anonim ***** válasza:
Dobermann.
2020. ápr. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!