Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia bulldogom császár...

Francia bulldogom császár után nincs teje?

Figyelt kérdés
Nincs teje de ha oda teszem a kiskutyakat szívják a cicijet, 2ml kecsketejet adok nekik 2orankent, hogy tegyem őket oda az anya kutyahoz? Most külön vannak csak akkor tegyem őket oda mikor ciciznek es ha igen mennyi időt legyenek a cicin? A kutya nem fogadta el őket császár után most sem nyalta meg őket csak elturi h ciciznek mit tegyek? A kis kutyák sírnak ha leveszem a cicirol őket de nem akarom őket ott hagyni mert félek bántana az anya kutya őket.
2020. ápr. 6. 23:17
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Válaszd le őket amikor egy kicsi sincs a cicin és etest te mert az anyakutya ha eddig sem foglalkozott a kicsikkel ezután se fog. Viszont arra nagyon figyelj hogy vizes zsepivel vagy nedves babapopsi törlővel töröld a piciket az ágyékuknál mert ez ad nekik ingert a pisihet kakihoz ami nagyon fontos hogy meglegyen és beszélj állatorvossol hogy tanácsot adjon hogy egészséges kutyák legyenek. Egyébként hány hetesek?
2020. ápr. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ma születtek volt pisi, kaki meg eddig nem de mind pisilt vizes törlövel torolgettem fenekuket és pisiltek, csak nemtudom hogy cicizzenek e ha nincs tej mert szívják de mikor leveszem őket meg sírnak. Nemertem..
2020. ápr. 6. 23:46
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Ezért nem szaporítunk. ☝🏼
2020. ápr. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jóvan már szaporító.. Unalmas már minden hol ezt nyomják akinek nemtetszik ne kommenteljen ennyi. Azért van az oldal h kérdezz!!
2020. ápr. 7. 00:37
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Valószínűleg okkal nyomják...
2020. ápr. 7. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Na most megdolgozhatsz a pénzedért. Ne felejtsd őket melegíteni, h

2-3 óránként kelni etetni őket.... Felelőtlen. Szegény kutyuk

2020. ápr. 7. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%

Császárral szültem és csak a 3. napon indult be a tejem.

A kisbabám éjszaka elkezdte szívni a mellemet és hajnali 5-ig szívta. Annyira édesen küzdött. Ő jobban tudta, mit kell tennie. Akkor álomba ájult és reggel arra ébredtem, hogy szétdurrannak a melleim a tejtől. Addigra már vészt kongattak a csecsemősök, mert sokat fogyott a születése óta és próba szopást kellett csinálni, azaz szopi előtt és után lemérni a súlyát. Csakhogy nem bírtam felébreszteni a próbaszopihoz. Odajött a védőnő és elkezdte rázogatni (amit nem is szabad), meg is ütögette kicsit, mondtam neki, hogy azért nem ébred fel, mert nagyon elfáradt, legalább 5-6 órán át tépte a mellemet, még én is elfáradtam volna ennyi melótól. Na a csecsemősök jól lecsesztek, mi az, hogy egész éjszaka hagytam szopni, egy rendes kisbaba éjszaka alszik. Néztem rájuk, hogy most ezek komolyan beszélnek? Láttam én már szoptatós anyakutyát, ha a kiskutyák hajnali 3-kor sírtak fel, akkor hajnali 3-kor szoptatta meg őket, szép is lett volna, ha órához igazít egy újszülöttet. Az én babám jobban tudta, mi a teendő, mert onnan kezdve, hogy megcsinálta magának a tejet azon az éjszakán, onnan kezdve dőlt a tejem. A szívó mozdulat indította be a tejtermelést. Ha pechem van és megitatják tápszerrel idő előtt a csecsemősök, akkor elaludt volna azon az éjszakán és lehet, hogy el is apad a tejem. Szóval én azt javasolnám, hogy ne vedd el tőle a piciket, hagy szívják csak. Néhány óra munka meghozza majd azt a tejet. Legyenek az emlőin minél többet. De ha úgy érzed, hogy az anyai ösztönei nem jól működnek, akkor ne hagyd őket felügyelet nélkül! Egy éjszaka legyél mellettük és hagy szopizzanak végig. Ennyitől be kéne indulnia a tejnek. Ha ma születtek, még nem biztos, hogy lesz erejük ennyit melózni, az én babám is a 3. nap kezdett el jobban dolgozni. Előtejem volt, mert amint megkaptam őt, mellre tettem, de ha akkor éjszaka nem dolgozik 5-6 órán át, nem biztos, hogy beindult volna. A kisbabák úgy születnek, hogy legalább 2-3 napi tartalékot hoznak az anyaméhből, jobb kórházakban tudják ezt és nem itatják/etetik meg a babát akkor se, ha az anyának nincs rögtön teje. Ugyanis az újszülött gyomra akkora, mint a cseresznyemag és ha cumisüvegből beledöntik a tápszert, annyira kitágul a gyomra, hogy onnan kezdve kevés lesz neki az anyatej, illetve a nagyobb gond, hogy cumizavaros lesz: nem akar küzdeni a mellen a szívással, mert megszokja, hogy a tej csak úgy dől a cumisüvegből. Emiatt apad el nagyon sok nőnek a teje, mert a baba cumizavaros lesz és nem szopik. A szopizás indítja be a tejleadó reflexet az anyában. Tehát amikor a mellen keresztül inger éri az anyát, beindul a tejleadó reflex és ott abban a pillanatban legyártja a tejet a babának. Ha a baba még éhes, tovább szopizik és a tejleadó reflex addig termeli a tejet, amíg a baba kéri. Ha nem kerül mellre bármilyen okból, akár mert alvós cumival elégítik ki a szopi iránti igényét, akkor a mell nem termel elég tejet, mert csak akkor termel, amikor a baba mellen van. Az elején, amikor nagyon sok a hormon, közben is lehet tejtermelés, de ez nagyon gyorsan el tud apadni, ha a tejleadó reflex bármi miatt akadályozva van. Akadály lehet, hogy a baba nincs mellretéve, de akár stressz is akadályozhatja a tejleadó reflexet (így lehet az, hogy az anyósod kéretlen jótanácsaitól hirtelen elapad a tejed).


Szóval én ezt tenném: 5-6 órákra az emlőn hagynám a piciket, de végig felügyelném, egy percre se mennék el mellőlük, ha mégis, akkor valakit megkérnék, hogy üljön oda helyettem, nehogy megfojtsa a kiskutyákat!!! Ha beindul a tej, remélhetőleg az ösztönök is beindulnak. Látni fogod,ha már nyalogatja, szeretgeti őket. Addig ha nem tudsz mellettük lenni, vedd el a piciket mellőle.

Figyeld a piciket, ők nem tudom mennyi tartalékkal születnek, nem biztos hogy ők is bírnák 3 napig anyatej nélkül. Ha nincsenek sokat emlőn, akkor kellhet a kecsketej, de akkor nem is fognak eleget szopni és ők is lehetnek cumizavarosak. Figyelj arra, hogy beindul-e a tej. De úgy nem fog, ha nincsenek mellen.

2020. ápr. 7. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%

Pontosan ezért nem szaporítunk, 0 hozzáértéssel egy alapból beteges fajtát.

Gratulálni tudok csak :)

2020. ápr. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
80%
Ezért nem kéne szaporítani, hülye!
2020. ápr. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!