Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A németjuhászok milyen jellemek?

A németjuhászok milyen jellemek?

Figyelt kérdés

Én mindig egy gazdi körül szorgoskodó, szigorú és komoly fajtának képzeltem. Milyen egy németjuci a mindennapokban? Lehet velük játszani? Bolondoznak vagy mindenben a feladatot látják? Kutyákkal semlegesek vagy szeretnek játszani?


Vannak németjuhász jellemű kutyák rövidebb szőrű vagy kisebb testű kivitelben? Hobby öv lenne a fő célom a kutyával, elvárom a szolgalelkűséget és engedelmességet, de azért ne legyen mindig olyan komor.


2020. ápr. 7. 12:42
 1/6 anonim ***** válasza:

A Német Juhász agya hamar kapcsol munkára utána játékra. Ezzel is motiválható például. Mindig minden körülmények között játszik veled, de ha kell hamar lenyugszik és a feladatra koncentrál. Mit értesz bolondozás alatt?

Alapvetően domináns fajta, de a többi kutyával való viselkedése elsősorban a megfelelő szocializáción múlik, és viselkedése egyedenként is változó. Megfelelő időben elvégzett ivartalanítás ezen sokat javíthat. Az enyém nem szeret játszani, neki a játék a többi kutya legyűrése, így elég komolyan kell fogni a "gyeplőt" társaságban, de alapvetően jól elvan a többi kutyával, csak figyelni kell, és ha túlpörög le kell állítani.

2020. ápr. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Németjuci?! Ez komoly?!


Ha pár szóval kellene jellemeznem, akkor ezek lennének:

Jelző

Vagány

Intelligens

Engedelmes

Magabiztos

Kíváncsi

Lojális

Megfigyelő


Mint a legtöbb kutyafajta szeret játszani. Néha a játék izgalmaként ugatnak, de nem a legjátékosabb kutyafajta.

Mit értesz bolondozás alatt? Nem látja mindenben a feladatot.

Nem igazán jön ki jól más kutyákkal.


Talán a belga juhászkutyák (Malinois, Laekenois, Tervouren, Groenendeal) megfelelőek neked.

2020. ápr. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Munkakutya. Nálam mindig körülöttem vannak, igénylik a feladatot és hogy legyen valami dolguk. Szeretnek gondolkodni vagy olyan feladatokat kapni, amik próbára teszik a problémamegoldó képességüket.


Amikor kell, akkor komoly munkakutyák, amikor nem kell, akkor átmennek kölyökkutyába, labdáznak, ugrálnak, szaladgálnak, birkóznak.


Én úgy nevetlem őket, hogy legyenek semlegesek a többi kutyával séta közben. Ha elmegyünk futtatóba, akkor ott játszanak a többiekkel, de séta alatt nem foglalkoznak sem a kutyákkal, sem a macskákkal.


A "szolgalelkűség" kifejezés eleve nevetséges. Elvárhatod, de egy munkavonalas kutya sosem lesz szolgalelkű, maximum tisztelni fog és engedelmes lesz, ha van hozzá érzéked és tapasztalatod. Ellenkező esetben nem szolgalelkű kutyád lesz, hanem egy kezelhetetlen, erőszakos németjuhászod, aki fél perc alatt a fejedre nő.

2020. ápr. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2! Én nem ajánlanék neki belgát ilyen paraméterekkel, mert egyrészt nem fog normális tenyésztő hobbi célra adni neki ilyen kutyát, másrészt az is kemény munkakutya.
2020. ápr. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Annó beszéltem mali tenyésztőkkel, simán adtak volna nekem kutyát, de túl nagy falat lenne nekem pedig az álomfajtám. Bolondozás alatt annyit értettem hogy önfeledten játszik, szórakozik és nem feladatot teljesít mint pl az apportirozás. Pillanatnyilag egy domináns akitám van, ő issza a szavaimat, de csak mikor kedve van, ha nincs kedve akkor csak a legalapabb parancsokat teljesíti. Azonban egy igazi bolond kutya, örülten tud futni és ugrándozni, akár egy kölyök, egyáltalán nem egy komoly kutya.

Attól félek a nj-nál, hogy túl "robotszerű"-nek gondolom, aki folyton csak dolgozna. Az akitánál az nem tetszik, hogy kb semmi igénye a feladatozásra vagy a közös munkára, de azért nem akarok olyan kutyát aki meg teljesen az ellentéte. Elsőkörben talán ideiglenes örökbefogadó leszek vagy elmegyek a mostani kutyámmal benézni valamilyen képzésre, hogy kicsit jobban belelássak mibe is vágnék bele.

2020. ápr. 8. 09:05
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem robotszerű. Munkakutya. Ahogy a collie is, a vizsla is ki lett tenyésztve valamire stb. Ha ösztöngyenge kutyát választasz, akkor az lehet, hogy nem vágyik annyira a parancsok teljesítésére és arra, hogy mindig legyen feladata.


Nekem "munkára" kellett a mali is és a németjuhászok is, így én ragaszkodtam a munkavonalhoz és ahhoz, hogy mindegyik ösztönerős legyen.


Nyilván találsz elvétve olyat, aki adna neked malit, de a jó vervonalú, ösztönerős, jó munkakutyák olyan tenyészetből kerülnek ki, akik nem adnak hobbicélra kutyát.


Mindenesetre azzal nem veszítesz semmit, ha elmész egy foglalkozásra a saját kutyáddal és megnézitek.

2020. ápr. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!