Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám leszoktatni...

Hogyan tudnám leszoktatni arról a kutyámat, hogy ne ugasson, sírjon mikor itthon hagyom?

Figyelt kérdés

5 hónapos volt mikor örökbefogadtam, előtte egy szobába volt zárva és nem foglalkozott vele senki sem.

Mikor magamhoz vettem és kimentem vele a szabadba akkor azt se tudta, hogy mi az a szabadság, szoktattam és ahova csak tudtam vittem magammal...na és igen...Tudom ,hogy ezt sem kellett volna :/

Mert nagyon nagyon hozzám szokott és ez álltal,hogyha én elmegyek dolgozni vagy akárhova akkor torka szakadtából elkezd ugatni és teljesen bestresszel.


Nem tudom, hogy tudhatnám erről leszoktatni... Olvastam ,hogy lekell farasztani a kutyát, ő majdnem ,hogy napi szinten 10-16 km et megy velem plusz családi házba lakunk, bár tudom ez nem jelent semmit...


Esetleg egy másik kutya?

Mert én már ezen is elgondolkodtam.:/



2020. ápr. 7. 17:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyedülléthez fokozatosan kell hozzá szoktatni.


Sőt én úgy kezdtem,hogy szimplán kiléptem az ajtón ő bent maradt percekig ez ment látta hogy kint vagyok nem tűntem el. Aztán becsuktam az ajtót,de rögtön kinyitottam és ezt is növeltem. Szépen lassan növeltem a kint töltött időt. Most már kb fél órára simán itthon tudom egyedül hagyni. Többre nem megyek el. Dolgozni míg dolgozok jön velem, ő 4 hónapos azért 6 órát még nem bírna ki. Se folyó ügyileg se egyedüllét ügyileg.


Nálunk van másik kutya,de mivel hozzám kötödik,ő leszarta,hogy a másik kutya békésen alszik :D eleinte csak akkor ugatott ha már kimentem. Fokozatos szoktatás. Ja és ha belépsz,vissza lépsz az ajtón ne is nézz rá,ne csinálj semmit vele.Lássa azt,hogy nincs min aggódni te is nyugodt vagy.


Nekünk azt kell még gyakorolni,hogy ha a másik kutyát viszem le akkor ő itthon marad, mert ha nincs itthon senki akkor megy az ugatás.

Ezt is gyakorolni kell. Mert vannak séta időpontok amikor külön kell vinnem őket,mert így jön ki.


Másik kutyát ne, mert könnyen átveheti ezt a viselkedést és akkor ketten üvöltenek majd.

2020. ápr. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szeparációs szorongás kezelésének olvass utána bővebben.

Másik kutyát nem javaslok, míg ez nincs rendben.

2020. ápr. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!