Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha lecsúszik a...

Mit tegyek ha lecsúszik a retriever póráz a kutyáról?

Figyelt kérdés
ha jó helyen van akkor észreveszi magát hogy ne húzzon, de folyton üget és lecsúszik neki , úgy meg már nem hatásos... és újra úgy húz mint a rendes pórázzal
2020. ápr. 8. 21:09
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
2020. ápr. 8. 21:12
 2/13 A kérdező kommentje:
amint nem mellettem sétál, hanem elém kerül, már le is csúszott róla... annyira erősre meg nem szabad rakni, hogy már eleve rászoruljon nem??
2020. ápr. 8. 21:14
 3/13 anonim válasza:
74%
Rövidebbre kell fogni a pórázt, és magasabban a feje felé húzni. Akkor nem fog lecsúszni. Mivel ügye a füle tövéhez kell húzni minél rövidebben fogod annál jobban ott marad.
2020. ápr. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
9%
Nem használunk ilyen szar nyakörvet.....te örülnél ha folytogatnának?,neveld meg!
2020. ápr. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
ezzel próbálom, mert nem hatásos semmi
2020. ápr. 8. 21:45
 6/13 A kérdező kommentje:
ha normálisan sétál, akkor szinte nem is érzi, hogy van rajta valami, mert olyan vékony
2020. ápr. 8. 21:47
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Haltit próbáltad már? Nekünk az vált be, és nem is fáj a kutyának, csak kellemetlen.
2020. ápr. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
azért van rajta az a stopp hogy enyhén a nyakára húzd a hurkot azzal meg fixáld hogy ne csússzon szét. A kutyát ez után apró rántásokkal irányítod a pórázt pedig nem hagyod lógni. Ez egy kiképzőpóráz, nem állandó használatra van, csak ideiglenes eszköz.
2020. ápr. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kicsit próbáld szorosabbra húzni, de én is azt mondom, hogy nem neki kell "észrevennie magát" ez nem egy automata rendszer, hogy ha előre megy a kutya, akkor magától dolgozik a póráz.

Neked kéne jóval hamarabb reagálni. Ne hagyd előre menni, mert ha már elől van, csak visszafelé tudod húzni, úgy meg persze, hogy lecsúszik.

Ha melletted van, és csak elkezd előrébb menni, úgy meg oldalra tudod rántani, nem hátrafelé, hogy lecsússzon.


De szimplán a sétától (ügetéstől) nem kéne lecsúszni, mert az ügetés jóval gyorsabb mint a séta, tehát alapból nem engedett. Nem az ügetést kell tiltani, hanem a szándékot.

És ha hamarabb reagálsz akkor rántani is kisebbet kell.


Egyébként meg itthon mondjuk nem tudom lehet e ilyet kapni, de egy kis kreativitással meg kézügyességgel otthon is össze lehet barkácsolni egy ilyet:

[link]

2020. ápr. 9. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

...egyébként én is azt gyanítom, mint a 3-mas, alapból túl hosszúra hagyod a pórázt.

Ha a póráz hossza megengedi azt, hogy lehetősége legyen előre menni a kutyának, meg ügetni, akkor alapból rosszul használod.

A kutya feje melletted legyen, a pórázt tartó kezed pedig simán tartsd természetesen, mint ha nem is lenne benne semmi.

Így a kezed, és a kutya nyaka között a legkisebb a távolság, és ezt a távolságot kell annyi pórázzal összekötni, hogy épphogy ne feszüljön a póráz.

Így olyan helyzetben sétáltok, hogy pórázt kb függőlegesen tartod, tehát ha megrántod egy kicsit, akkor felfelé vagy oldalra tudod rántani, és sose hátra.

Tehát a póráz helyes használata, a természeténél fogva alapból kizárja a lehetőségét is az ügetésnek!


Illetve még egy gondolat, ha közepes/nagyobb testű munka- vadász kutya, tehát jóval nagyobb a mozgásigénye mint amit egy laza séta kielégít, akkor erre mindenképpen oda kell figyelni.

Tehát vagy legyen a sétának (inkább az eleje felé) egy rohangálósabb része, apportírozás, stb, ami lefárasztja, vagy az egész sétát kéne begyorsítani, pl biciklivel.


Pontosan tudom, hogy egyik se egyszerű, mert se póráz nélkül nem lehet közterületen, se kerékpáron nem lehet sétáltatni, mindkettőt büntetik, csak hát ő ugye erről nem tud, meg emiatt megváltozni se tud.

Esetleg olyan hámmal lehet még próbálkozni, (a póráztól függetlenül, tehát nem hámmal irányítva) amire lehet tenni súlyokat, és így fárasztani egy kicsit jobban.

De első körben szerintem érdemes a technikán is csiszolni.

2020. ápr. 9. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!