Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyát...

Hogyan szoktassam le a kutyát arról, hogy ne szaladjon egy macska után? (Fontos információk lent)

Figyelt kérdés

A kutyám Gigi, egy csivava-Tacskó meg 50 az 1ben keverék. Az a lényeg, hogy kistestű. Még anno, mikor még nem volt még a kutya, volt 2 macskánk. Mikor hazahoztuk Gigit (7 hetesen), akkor összebarátkozott a macskákkal. Egy nagyon szoros kötődést sikerült kialakítani neki mind a kettővel. De a szürke macskát elütötték, a fekete pedig még nem jött vissza (6 hónap után már szerintem nem is fog). De ez még semmi. A kutya ilyenkor még egy éves sem volt. KB 7-8 hónapos lehetett. Na de. Lett két papagájom, akiknek a kalitkája kint volt néhanapján az udvaron, az asztalon. Egyik nap nagy csörrenést hallottam (Gigi bent volt a házban), és a kutya eszeveszettül ugatott. Kiengedtük, és mi is ki mentünk megnézni mi okozta ezt a zajt. A papagájok kalitkája leesett az asztalról, kinyílt az ajtaja, és kirepültek. Gigi látta, hogy egy macska lökte le. Az ezutáni egy héten a kutya folyamatosan szaladgált az udvaron felálló szőrrel. És a mai napig, ha macskát lát, utánarohan.


Ezzel még semmi baj nem lenne, de nyáron (a tervek szerint) kiköltözünk Norvégiába kutyástul. És tudni illik, hogy Norvégiában nincsenek a ház körül kerítések. Szóval ha Gigi ott meglát egy macskát, akkor utánarohan, és az életben nem fogjuk megtalálni. Bent pedig nem lehet egész életében.


Gondoltunk már futtatóláncra, elektromos nyakörvre is. De szerintünk Gigit nem érdekelné, hogy rázza az áram, ő menne a macska után ígyis, úgyis.


Segítsetek! Hogy lehetne őt erről leszoktatni? Vagy legalább azt, hogy ha macskát lát, és elszalad, de mi hívjuk akkor idejöjjön? (Mert egyébként idejön, de mikor macska van a látókörében, megszűnik a külvilág.)


Válaszokat előre is köszönöm!



2020. ápr. 9. 09:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Ertem, h ott nem divat a kerítés, de csak nem tiltjak...mas után is elcsavaroghat. Vagy kint hogy tartjak a kutyakat?
2020. ápr. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kint is az udvaron van minden kutya. De ők nem szöknek el. A miénk sem szökős (pedig lett volna rá már egy-két lehetősége), csak a macskákat utálja. A kerítéses dolognak még utánanézek hogy itt lehet-e. De amúgy fogalmam sincs.
2020. ápr. 9. 09:54
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Macska kergetés nélkül se fogod tudni kiengedni a kertbe kerítés nélkül, elég fegyelmezett kutyám van de...


E nyakörvet rá nem nyomnám, miközben teper, illetve tréner mondta, hogy akkor hatásos, ha magas fokozatra állítod, ami nem kis fájdalommal jár.


Én megtanítottam a kutyámnak, hogy kergesse el a macskákat, most lehet megkövezni, de több oka van. Hiába féreghajtom a kutyámat, ha másnap megeszi az elhanyagolt, oltást, parazitamentesítést, féreghajtást nem látott macskák kaksijait.


Itt nálunk a macskatartás annyiból áll, hogy adnak nekik enni, kint élnek, szaporodnak, osztogatják aki marad azt elintézik, sajnálom, de nem én játszok orosz rulettet velük. Elmondásuk szerint ők szeretik a macskákat, és egy szabad állat...

2020. ápr. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Állítólag csak városban vannak kerítéses, de ott is csak jelképesen. Mi Falun leszünk (már a ház is megvan.)

Aztán lehet hogy a Norvég mostohaapám nem szívelné az ügyet (Egyébként nagyon kedves. (Már most többet tett értem mint az "igazi" apám))

2020. ápr. 9. 09:59
 5/11 A kérdező kommentje:
Asszem' ott nem lehet sok kóbor háziállatot látni. (Vagy lehet tévedek)
2020. ápr. 9. 10:01
 6/11 A kérdező kommentje:

Úgy egyébként nem csavarog el. Mert egyszer a szomszédnlá volt egy lyuk a kerítéses, amin átment. És a szomszédunk udvara a határba nyílik, meg minden szaftosság van ott (lovak, villanypásztor és egyéb nyalánkságok). De mivel ez a kis szerencsétlen nem tudott visszajönni, ezért megkerülte az egész területét a szomszédnak, és csak annyit vettem észre, hogy a kutya ott nyüszít a hátsó kapunál, ami természetesen zárva van.


(De ha ott meglátott volna egy macskát... Húúha...)

2020. ápr. 9. 10:06
 7/11 anonim ***** válasza:
Meg kell neki tanítani a stop szót,ha dobod a játékát,ösztönből fut utána,ha ztmondod stop,azonnal megkell állnia,mielőtt elkapná a játékot,így a stopp szónál ha macskát kerget is megfog állni,illetve sétálj vele sokat ojan környeken ahol vannak kóbórmacskák,ha látod hogy a macskákat figyeli,szólsz neki,és magadra tereled a figyelmét,nem engeded hogy a macskákkal foglalkozzon,de emellett tényleg millió veszélye van ha nincs kerítésed,semmi sem tiltja norvégiában sem hogy lerítésed legyen
2020. ápr. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mit teszel, ha elfut és nem reagál a rászólásodra? Lebünteted? Vagy nincs is szabály, hogy hallgatnia kell rád?
2020. ápr. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ha elfut rászólok hangosan. Akkor LEGTÖBBSZÖR megáll. De nem büntetem. Nagyon okos kutya egyébként. Sok mindent tud, és hallgat is rám. Nem engedetlen, csak makacs.
2020. ápr. 9. 22:29
 10/11 anonim ***** válasza:
Tehát ha nem áll meg, akkor sincs büntetés. Így megtanulja, hogy rád nem kell hallgatnia, ha macska után fut. Neked kellene a következetes nevelésről első sorban tanulnod.
2020. ápr. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!