Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha kuvaszotok van mondanátok...

Ha kuvaszotok van mondanátok nekem róla jellemzőket, hogy viselkedik stb?

Figyelt kérdés
Jó házőrző, beteges kutya, idegenekkel hogy jön ki?

2020. ápr. 9. 10:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A kuvasz nem éppen első kutyának való fajta, illetve nehezen tanítható, viszont ha jól van nevelve, jó házőrző. Egy ÖV tanfolyamot megéri vele elvégezni, hogy valamennyire kontroll alatt tartható legyen.
2020. ápr. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kuvasz-szetter keverékem van (tudom, nagyon más). Nagyon jó jelzőkutya, még azért is "szól", ha a szomszédhoz jön idegen - ezt biztos "aputól" örökölte. Területén kívül túlságosan is barátságos.

Haveromnak is kuvasz-szetter keveréke volt. Annyira sem mertem odalépni a kerítéshez, hogy megnyomjam a csengőt...

Egyik sem támadott meg soha senkit. Eü probléma egyiknél sem volt, csak idős korban.

2020. ápr. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Pásztorkutya. Kemény, de következetes gazdát igényel. Kissé temperamentumos, makacs, önfejű, de a gazdájáért meghalna.

Élete során néhányszor bepróbálkozik, hogy átvegye a vezérséget, ezért kell neki a kemény kezű gazda. Szocializálni és kutyaoviba, kutyaiskolába vinni érdemes, ahol a gazda és a kutya is megtanulja az alapdolgokat. Az őrző-védő nemhogy nem javallott, hanem tilos pásztorkutyával.

2020. ápr. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
42%
# 2 Igen, nagyon jó jelzőkutya... A felső szomszédunknak, vagyis kertszomszédunknak van kuvasza, megállás nélkül ugat, soha nem áll be a pofája, képes fél éjszaka is ugatni, MINDENBE! Biztos lehet valahogy ezt is kontrollálni, de aki nem képes rá, az inkább ne keserítse meg több háznyira az emberek életét. Imádom a kutyákat, de ezt a fajtát a felettünk lakó szörnyeteg miatt teljesen megutáltam.
2020. ápr. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

#3-as, ha a kérdező nem pásztorkodni akar a kutyájával, hanem házörzőnek akarja, akkor igenis kell az Örző-Védő tanfolyam. Plusz klasszikus értelemben a kuvasz nem pásztorkutya. Egy klasszikus értelemben vett terelő kutyával én sem csinálnék ÖV-t, de mivel a kuvasznak nyájőrző funkciója volt mindig is, így tulajdonképpen a portaőrzés elsajátításához megfelelő lehet egy ÖV tanfolyam.


Alapból itthon szerintem kevés lehetőség van arra, és csak nagyon drágán, hogy a pásztor fajtáddal rendesen terelést gyakorolj, de mint mondtam a kuvasznak nem is ez dolga. Az ÖV-től nem fog elvadulni a kutya, pont hogy segíti a stabilitás kialakulását. Egyébként meg ha már nagyon belemegyünk, bármelyik stabil idegrendszerrel rendelkező kutyával lehet ÖV tanfolyamot csinálni, ugyanúgy ahogy dobermannal és egy pinscherrel is meg lehet csinálni egy K9-es kiképzést.

2020. ápr. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Illetve még annyit hozzáfűznék, hogy a budapesti kutyaiskolák jelentős része nem fogad kuvaszt, tehát kérdező, ha emellett a fajta mellett teszed le a voksodat, érdeklődj a suliknál, ha pedig nem fogadnak akkor egy magánkiképzőt kell igénybe venned, ha eddig nincs kicsit erősebb temperamentumú fajtákkal tapasztalatod. És azért egy kuvasznál már nem csak mentálisan kell kivívnod a főnök szerepét, hanem fizikálisan is (és itt nem azt értem, hogy verni kell a kutyát, hanem a kutyádnak éreznie kell rajtad, hogy fizikálisan erősebb vagy tőle, így felesleges az alfa szerepért kekeckednie). Ugyanez igaz egyébként bármelyik izmosabb fajtánál, roti, dobi, pit, staff.
2020. ápr. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
2-es 4-esnek: kösz az előítéletet, a mienk nem ugat MINDIG, de ha előttünk megáll bárki (postás, csomagküldő, óraleolvasó stb.), akkor igen, illetve ha a szomszédhoz idegen jön. És bocs, de én ezt nagyon hasznosnak találom.
2020. ápr. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az 5.-6. válaszoló keveri a pásztorkutya fogalmát a terelőkutyával.


Pásztorkutya: kuvasz, komondor

Terelőkutya: puli pumi mudi sinka

2020. ápr. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A kuvasz nem klasszikus értelemben vett pásztorkutya? :) Akkor micsoda? :D


Pont amiatt nem kell ő-v, mert a pásztorkutyákat a nyáj, a vagyon, a birtok őrzésére használták, ösztönösen tudja, hogy mit kell tennie. Az ő-v foglalkozásokkal egy valamit érnek el, tönkreteszik a természetes ösztönkészletét a kutyának.

Az ő-v kutyák folyamatos emberi kontrollt igényelnek, gyakorlatilag a kutyáknak egy önálló döntése nincs szinte, mindent a gazda utasítására hajtanak végre.

A pásztorkutyák ezt ember nélkül hajtották végre az évszázadok során, önállóan hajtották végre a feladatukat. A pásztorkutyák egyik legnagyobb hibája pont az lenne, ha beleragadnának a fogásba, hiszen akkor nekik annyi. Az ő-v foglalkozásokon pedig pont ez a lényeg.

A pásztorkutya pontosan tudja, hogy mikor kell eresztenie.


Egy a lényeg, az ő-v foglalkozások tönkreteszik a természetes ösztönkészletét a pásztorkutyának, azaz elrontják.

2020. ápr. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként házőrzésre nem kell semmilyen őrző-védő, semmilyen kutyával. A kutyák territoriálisak.

Ahhoz, hogy egy kutya őrizze a saját (azaz a gazda területét), normális idegrendszerű kutya kell. Egy német juhász is fogja őrizni, de még egy puli is, persze a fizikai adottságainak megfelelően.

Az őrző-védő az egy más dolog. Ott emberi kontroll alatt történő "támadásról" van szó.

És azért én különbséget tennék még a kutyaiskolákban zajló őrző-védő hobbisport foglalkozások és egy igazi katonai/rendészeti őrző-védő kiképzett kutya között. Ég és föld. Az előbbi szórakozás/sport, a másik komoly munka és ezek a kutyák olyanok mint a fegyver.

2020. ápr. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!