Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy border colliet....

Szeretnék egy border colliet. Ha a következőek várjàk, jó választás ez a kutyafajta?

Figyelt kérdés

Ezek a lehetőségek fogadnák:

-óriási kert

-úszási lehetőség

-napi 2-3 óra játszás( hétvégèn akár 5-6 ha kell)

- Sétára is vinném

Első kutyusunk lenne. Ha ezek nem megfelelő lehetőségek, akkor milyen kutyafajtát? Gyerekeket szeresse!! A válaszokat előre is köszönöm! :)



2020. ápr. 10. 11:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%
Első kutyának semmiképp.
2020. ápr. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem meg nyugodtan csak legyen jól lefárasztva mint szellemileg mint testileg
2020. ápr. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Az meglesz! :)
2020. ápr. 10. 13:12
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha az agyi és fizikai fárasztást is meg tudjátok oldani, akkor nyugodtan, csak ne munkavonalas legyen, azokat hagyjuk meg olyanoknak, akik ténylegesen dolgoznak velük, nem csak sportból terelnek. Én valamelyik fajtamentést is javaslom megkeresni, a Border Collie Fajtamentő Egyesületet vagy a Brit Pásztorkutya Fajtamentést. Nekem első kutyám egy border collie keverék a Border Collie fajtamentéstől, a méretéből is látszik, hogy nem fajtatiszta, hiszen kb feleakkora, de hozza a border vonalat több szempontból, nem csak küllemre. Én jól elvagyok vele, tanítom, kocogunk, most a vírusok miatt nem, de amúgy túrázunk is.
2020. ápr. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm ezt a hosszú választ, legalább nem kell tovább keresni hogy hol vegyük. Fizikailag és agyilag is le tudnánk fárasztani.
2020. ápr. 10. 16:15
 6/17 anonim ***** válasza:
75%
És mit takar a fizikai és szellemi fárasztás nálad? Őszintén szólva a "sétára is vinném" nem hangzik túl biztatóan. Játszhatsz a kutyával a kertben órákat, de a bordernek pont nem erre van szüksége, hanem kerten kívüli elfoglaltságra, munkára. A legtöbb border ugyanakkor összeesésig képes menni, labdázni, és meg kell őket tanítani leállni. Ha pedig igazán elégedett, kiegyensúlyozott bordert szeretnél, válassz valami sportot neki, akár csak hobbiból is, ami az agyát dolgoztatja. Pl agility, terelés, engedelmes, obedience, frizbizes, dog dancing, akármi. Nagyon népszerű kutya lett, sok tenyésztő ki is szolgálja a "gyerek mellé, családi kedvencnek, semmi különös céllal" igényeket, de a fajta többet érdemel ennél. Játszani a legtöbb kutyával lehet.
2020. ápr. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
A szellemi tanítgatást takar nálam, a fizikai pedig játszás, futás velem, sétáltatás az utcánkban (ott lehet, nem lakunk olyan sokan csak kb. 15-en) és majd ha már nem lesz korlátozás, akkor túrákra is megyünk majd. És mint mondtam, óriási kertünk van így ott jókat tudunk tanulni, játszani, sportolni a kutyussal.
2020. ápr. 10. 19:00
 8/17 A kérdező kommentje:
És majd agility-t, frizbit is tervezünk vele "játszani".
2020. ápr. 10. 19:06
 9/17 anonim ***** válasza:
61%

Nem, első kutyának nem! Hogy kezeled majd, ha elkezd autókat, bicikliseket terelni? Hogy kezeled, ha őrjöng más kutyákra? Mit teszel, ha elrohan minden mozgó dolog után?

A border energiaszintje, pláne ösztönszintje nagyon tudatos, követlezetes nevelést és lefárasztást igényel! A tanítgatás édes kevés! Azzal az ösztönenergiáit nem vezeted le! A border collie nem első kutyának való! Hiába divatos most!

2020. ápr. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenképpen valamelyik fajtamentést javaslom. Kölyökkel még nem lehet sportolni, mert fejlődik a csontozatuk, ízületeik. A fajtamentéseknél vannak fiatal felnőttek, akikkel persze van munka az előéletük miatt, de már terhelhetők. Az én mentettem az (ha jól tippelték a korát) kb másfél évesen került hozzám, másfél hónappal később már 20km-es teljesítménytúrára mentem vele. Most itt nézi mellettem a tévét. Ha jó gazdi akarsz lenni, úgyis mindent megteszel majd, hogy neki jó legyen, akkor is, ha első kutya. Okosak, önállók, neked kell okosabbnak és makacsabbnak lenni, de ha ez megvan, az árnyékod lesz. A munkavonal más kategória nyilván.
2020. ápr. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!