Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kutyát jelölésről hogy...

Kan kutyát jelölésről hogy lehet leszoktatni? Ivartalanításon kívül

Figyelt kérdés

Nagyon jól nevelt kutyus, szófogadó intelligens. Szobatiszta de néhány napja elkezdett jelölni. Természetesen tiltom, nyomatékosítsam esetleg?


Néztem ilyen jelölés gátlókat de abban még benne marad a pisi és kicsípheti neki


Van kert amúgy, de mivel törpe pincser benti kutya


2020. ápr. 11. 11:02
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
Az ivartalanítás nem azért fontos, hogy ne jelöljön.
2020. ápr. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyfokú szemtelenség lakásban jelölnie egy kannak. A jelöléssel birtokba vesz valamit.

A tiltás akkor ér valamit, ha "nyomatékosan " történik.

A kanok bármikor tudnak vizelni. Ez náluk egyenlő a jelöléssel. Nem fog semmit kicsípni a bent maradt vizelet.

2020. ápr. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%

Ket ivartalan kankutyam van, eletukben nem jutott ilyen baromsag eszukbe, hogy a lakasban jeloljenek meg valamit. (Ha jol vettem ki, ott tortent az incidens de ha nem javits ki)

Nezd, en seta kozben is tiltok bizonyos dolgokat, amiket jelolni szeretnenek. Ilyen peldaul a kocsikerek, kuka, egyertelmuen gondozott viragok, hazfal. Elhuztam oket onnan es nyomatekosan rajuk szoltam, hogy „NEM!“. Ez eleg volt. Ha a hazban jelolnenek szerintem olyat kapnanak tolem, hogy nem felejtenek el sohasem... Nezd, vehetsz Te jelolesgatlot, fertotlenitheted Te ecettel de ez egy viselkedesbeli kattanas es nem a szaga miatt akarja megjelolni, hanem egyszeruen csak neveletlen. Ezen pedig csak egy jol bevalt modszerrel fogsz tudni segiteni: alapos buntetes/fegyelmezes. Es termeszetesen le lehet pontozni, ha barkinek arra van ingerenciaja, hogy a kutya utan non-stop takaritson, hajra, de ezt mashogy nem fogod tudni megoldani.

2020. ápr. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Volt ivaros és ivartalan fiú kutyám is, mindkettő jelölt kint, de bent egyik sem.
2020. ápr. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én biztos a seggére húznék egyet,hogy nem szabad.(nyilván nem kell agyonverni) A legjobb lenne ha pont tetten érnéd.


Pár óráig vigyáznom kellett rokonomék kan kutyájára, jelölni akart lehugyozta a széklábát,falat,kanapét. Kapott a seggére 3x mert 3x akart még jelölni. Már mikor láttam,hogy szagol és emelné a lábát akkorát rákiáltottam,hogy elszaladt a másik szobába. Azóta ha itt van nem mer jelölni. Vagy ha nagyon szagol akkor is elég csak rászólni! Gazdái meg csodálkoztak én mondtam mit kéne csinálniuk,akkor otthon is leszokna erről.


Nekem van most egy 4 hónapos kan kutyám. Lent már 3 lábon pisil, egyenlőre ide bent szobatiszta. Remélem nem is szándékozik neki bent pisilni,jelölni. De nagyon határozottan tiltva lesz,ha próbálkozik.


Több kan kutyás mondta,hogy ha szobatiszta egy kutya akkor az egyenlő,hogy bent semmilyen formában nem végezheti el a dolgát. Ergó akkor a jelölés is kizárva.


Kicsit a falkasorrenden erősítsetek,mert a jelölés ugye valamilyen szinten az,hogy sajátjának gondolja a lakást és a tartozékokat.

2020. ápr. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben köszi
2020. ápr. 12. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!