Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor kezdjem tanítani a 6...

Mikor kezdjem tanítani a 6 hetes kutyámat?

Figyelt kérdés
tudom hogy 8 hetesen lehet elvíni hogy szocializálodjon és aki csak enyit akkor írni az ne is írjon ! és már így is ö volt az alomba meg még két szuka
2010. júl. 27. 09:17
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
56%
kár, hogy annak ellenére elbasztad a kutyád nevelését a 6 hetes elhozással, hogy tudtad, egy életre elszartad ezzel a kutyád alapszocializációját....amúgy ma kezd el nevelni ;)
2010. júl. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Amúgy, mért nem tettél le rá foglalót, hogy ne adja el és akkor maradhatott volna 8hetes koráig.

Ő még nagyon kölyök. Szerintem ráérsz három hónaposan elkezdeni, mikor már viheted sétálni. De akkor is még csak az úgynevezett együtt élés szabályaira. Úgy értem sétánál ne rángasson, ha azt mondod neki nem akkor ne csinálja tovább. Ne vaduljon be játék közbe, ne harapja szét a kezed (mert ez később komoly gonodkat okozhat, főleg ha jó nagy kutyus lesz belőle). Szobatisztaság na meg, hogy hogyan kell játszani más kutyákkal. (szocializálni kell) Szóval először ilyenekre tanácsos megtanítani persze játékosan. Utána már jöhetnek az olyanok mint például az ül, fekszik, marad stb. Magyarán az alap engedelmességi feladatok. De csak játékosan, hisz fiatal kutyáról van szó. Rengeteg motiválás legyen a helyes viselkedésért. Kölyök még játszani szeretne. Ha komolyabban szeretnél kutyázni akkor menj kutya suliba. Olyan 8-9 hónapos környékén kezd ivaréretté vállni abban a korszakban keményebben kell fogni főleg ha kan.

2010. júl. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
most őszintén mivel szozializáljam az anyával meg apjával 10 kölyök volt összesen amikor elvittem még 2 volt rajta kívül de azt is aznap vitték el itthon pedig egy jól szocializált rotim van mellette a doki mondta ezt !
2010. júl. 27. 09:36
 4/25 A kérdező kommentje:
volt csak egyedül lett volna 8 hetesen és amúgy meg szerintem nem kapott volt oltás és féregtelnítve sem lett volna ! tegnap lett féregtelnítve és oltva 8 féreg volt benne
2010. júl. 27. 09:38
 5/25 A kérdező kommentje:

mind 2 szuka és argentin dog a kicsi

a nagy 2 éves rottweiler

2010. júl. 27. 09:40
 6/25 anonim ***** válasza:
51%

Ugye tudod hogy azok a kutyák akiket hamarabb hoznak el a többi tesójától az több problémával fog küzdeni ? És kit érdekel hogy mindenki hamarabb vitte el a kutyusokat !?

De mindegy ha már megtörtént. Hogyha erősen harap és fáj, akkor adj ki nyüszítéshez hasonló hangot mert onnan tudja hogy az fáj neked és így valószínűleg gyengébben fog harapni.(Ezzel is azért kell bajlódnod mert túl hamar hoztad el)

2010. júl. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
kösz ez nem tudtam de a nagy kutyával küzd akit az anyának tetkint a a nagy pedig mind gyereke lenne úgy vigyáz rá
2010. júl. 27. 09:45
 8/25 anonim ***** válasza:
51%

ja,biztos tenyésztőtől hozta, ha nem voltak oltva, féregtelenítve és odaadta a kölyköket 6 hetesen :S


nem mellesleg az anyjától kellett volna tanuljon, nem csak a tesóktól

2010. júl. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
51%

Argentin dog szaporítótól??? huuu, merész....

(én olyan helyről nem is hoznék kutyát ahol 6 hetesen el lehet vinni őket)


Amint hozzádkerül már taníthatod. Játékosan, és ne vidd túlzásba. Egy alkalom eleinte max 5 perc. Naponta 2-3szor.


A tesókkal való játék sokkal többet ér mint egy idegen kutyával (jelen esetben a rotid). De ez már mindegy.

2010. júl. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Amint megszokta az új környezetet, nem fél, bátran közelít felétek elkezdheted a nevelését illetve folytathatod mivel az anyaállat is nevelgeti őket már ilyen idősen.

Az alomtestvérek közelségét, a testi kontaktot meg egy-két plüssállatkával pótolhatod a pihenőhelyén -szívesen fog hozzájukbújni, megnyugtató lesz számára.

2010. júl. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!