Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Őrzési célra milyen kutyákat...

Őrzési célra milyen kutyákat ajánlanátok?

Figyelt kérdés

5000 nm terület őrzésére, kölyökként vásárolnánk.

Van kameránk, a kutya egyrészt hobbi, allatbarati szeretet, másrészt viszont kiegészítő védelemre kellene. Elég sok a kreol bőrű a környéken.

Úgy gondoltam, jó ha egyszerre 2 kiskutyát veszek. Első körben 1 Rotweilerre és egy Kaukázusi Juhászra gondoltam.

Ezidáig kistestű kutyáim voltak, hál'Istennek nem sok, mert hosszú életűek voltak. Tacskó, Palotapincsi, Puli, Foxi. 30 éve tartok kutyákat, de ugye nem ilyen típusút, mint amire most készülők.


Ti milyen fajtát, vagy -fajtákat ajánlanátok? A fent említett kettőről vélemény?



2020. ápr. 11. 23:50
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Őrzési célra kuvasz vagy komondor

ember nem lesz, aki be merne menni

2020. ápr. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
A barnaborueknel ugy gondolom eleg, ha nagy a kutya termete, elegge felnek amugy is minden fajta kutyatol. A kaukazusi jo lehet, de ahhoz kemeny kezu gazda kell. A puli-komondor parositast is szoktak ajanlani ilyen celokra.
2020. ápr. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Pásztorkutyát.

Kau, komondor, káj, kuvasz, stb.

A roti, német juhász, stb. sem rossz, de pl. a roti a téli nagy mínuszokban nem fog kimozdulni a házából.

2020. ápr. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Az nagyon fontos, hogy fajtatiszta, jó genetikájú kutya legyen... És jó kiképzőhöz vidd.

Az esetben, ha nagytestű pásztorkutyát vásárolsz, nem kell kiképző, de lényeges hogy otthon se próbálgassad magadtól ÖV feladatokra tanítani... Majd őrzi a területét magától.


A szocializáció viszont nagyon fontos...


ÖV fajtákból a legjobb talán a beauceron, hovawart, orosz fekete terrier, óriás schnauzer


Nem Ők a legeredményesebb ÖV fajták, de nem is kell a tartásukhoz félistennek lenni mint egy malihoz, vagy holland jucihoz... Ha nem szolgálati kutya kell, vagy olyan ami ÖV versenyeket nyereget sorra, hanem gyakorlatban segít az indián támadás esetén, akkor ezek teljesen jók és még gyerekekkel is kijönnek, többnyire.


Juhászból/pásztorból szerintem a Bouvier des Flandres a legeslegjobb és dettó ki jön a gyerekekkel is, nem annyira domináns agresszív állat... De ilyen kutyát leginkább Belgiumból tudsz/érdemes venni.


Szerintem a komondor is hasonló, a kaunál szelídebb, de ha helyzet van, akkor ugyanúgy ellátja a feladatát.


UI: Félreértés ne essék, az összes említett fajtához relative erős kéz kell, csak ugye vannak fokozatok... De azért egyik sem egy tibeti spániel.

2020. ápr. 12. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne vegyél egyszerre 2 kölyköt rögtön mert akkor nagyon nehéz dolgod lesz.
2020. ápr. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
12%
Menhelyről fogadj örökbe egy kutyust. Vagy kettőt, vagy hármat.
2020. ápr. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kuvasz

Remek területőrzők. Ráadásul az emberek nagy része a mai napig nagyon tart tőlük.

De csak rendes, jó tenyésztőtől vegyél.

2020. ápr. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
42%
Dobermann. Nálunk mindenki retteg tőle. De csak kant vegyél, törzskönyvezetten. És nagyon neveld meg.
2020. ápr. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Komondor, kuvasz, kaukázusi is jó. Tehát a nagytestű pásztorkutyák ideálisak e célra. Ha kettőt veszel, akkor ellenkező neműeket javaslok, de idejében legyenek ivartalanítva.


Roti kevésbé való erre, ő sokoldalú munkakutya, több kapcsolatot igényel a gazdájával, közös munkát stb. A dobermann is ilyen, ráadásul dobermannt fűtés idején kint tartani állatkínzás.

2020. ápr. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
90%

Egy cipoben jarunk kerdezo!

En 2 dobermann melett dontottem es nagyon jol valasztottam!

Alig kell tanitani szinte egybol ertik es szerintem a vilag legjobb orkutyaja! Es persze nagyon szerethetoek es kifelyezetten joillatuak...:)

2020. ápr. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!