Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti kötnétek biztosítást a...

Mr.The Colonel kérdése:

Ti kötnétek biztosítást a kutyátokra?

Figyelt kérdés
Ami pl. akkor fizet, ha baleset éri a kutyát vagy beteg lesz.

2020. ápr. 12. 15:15
1 2
 11/18 Metionin ***** válasza:
58%
Igen, én gondolkodom rajta hogy ha lesz lakásom, akkor olyan biztosítást kötök ami az állatokra is érvényes. Kutyát, macskát szeretnék majd. Illetve külön rájuk is kötnék ha kedvezőbb lenne mint a lakásbiztosítással csomagban lévő.
2020. ápr. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
42%
# 10 Ivartalanítás...
2020. ápr. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
42%

Nekem ebtartói felelősségbiztosításom van. Erre azért van szükség, ha az én kutyám okozna valakinek kárt, akkor azt az én biztosítóm megtéríti a károsult részére. Ez közel azonos, mint az autókra kötött kötelező felelősségbiztosítás.

A kutyatartás - amennyiben jó körülmények között és felelősséggel vállaltad és tartod a kutyát - sok kiadással jár, ezt azonban előre fel kell mérni, és ezek tudatában kell magunkhoz venni és tartani egy kutyát. A betegségei, főleg koruk előrehaladtával, sajnos kivédhetetlenek. Ilyen költségek megtéríttetésének még a gondolata sem merült fel bennem.

Ha másnak okoz kárt, akkor kell a biztosítóhoz fordulni, feltéve, hogy van erre kötött felelősségbiztosítás.

2020. ápr. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

"#3: Nem kötekedni akarok, de megkérdezném: ...és mennyit fizettél be? Enélkül nehéz megítélni, hogy tényleg volt-e értelme a biztosításnak."

Nem tudom. Nincs meghatározva pontos forintra, hogy mennyi havonta. Emlékeim szerint negyedévente kb 300 forinttal emelkedett a díjam, amikor hozzácsaptam a lakásbiztosításomhoz.

2020. ápr. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
37%

Utána néztem az általam fellelhető ajánlatoknak.

Nem sok különbség van a feltételeik között.

Szinte mindegyik tartalmazza a fajtákra jellemző betegségek felsorolását, hogy kizárják a biztosítás fizetésből. Olyanra még nem bukkantam, amelyik pl teljesen fedezné, mondjuk egy CES műtét árát, vagy akár egy könyökműtétét.

Tehát plafon van kifizetendő összegben mindenhol.

Ha utána számolok, 6 éve fizetem a kutyámra az évi ezervalahányszáz forintot. Visszakaptam 12+50 ezer forintot.


Ha évi 2-ezret elraktam volna, akkor is már kaptam plusz 50-et tőlük.


A biztosítók szerintem egyetlen biztosítási ágazatban sem adnak 100 %-os térítést , ha kár éri az embert.

2020. ápr. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Én nem,mert van mikor nem fizet ha olyan a betegség, illetve bizonyos korban már nem köthető a kutyára és stb.


Mindig van félre rakva valamennyi, na jó pont most nincsen. De alapesetben mindig van 50-60 ezer ft ha nagyon gáz van ahhoz nyúlok.Amint tudom pótolom vissza.


Bár szerencsés helyzetben vagyok,mert ha úgy adódna akkor akár húgomtól,akár egyik jó barátnőmtől,akár anyuméktól tudok kölcsön kérni ha nagyon sos-be kell valami.

2020. ápr. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nem. Van félrerakva pénz rájuk, nem akarok biztosító társaságokat pénzelni, hosszútávon egyáltalán nem kifizetődő.
2020. ápr. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
#14, #15: Köszönöm, ez így teljesen korrekt összegnek hangzik... Én azt hittem drágább a biztosítás háziállatra, de ezek szerint tévedtem. :)
2020. ápr. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!