Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közepes testű kölyök kutyánál...

Közepes testű kölyök kutyánál 6 hónapos kor körül már adható felnőtt táp?

Figyelt kérdés

Úgy tűnik a kölyök kutyám a magas fehérjés tápokat nem csípi, megy a hasa tőlük. Rendeltem orvosi utasításra gyógytápot ideiglenesen. Több oldalon is azt írták maradjak 23-25 %os fehérje tartalomnál és a rost se legyen magas.

Na már most sok kölyök tápot néztem és mindegyiknek szinte a fehérje tartalma 28-30-32 % ami brutál sok lenne,főleg,hogy a gyógytáp 23%os. Viszont több márkánál összetevők nagyon jók felnőtt tápnak jobb a fehérje tartalma ilyen szempontból.

Ezért gondolkoztam a felnőtt tápon.


szerdán lesz 4,5 hónapos. Kedden érkezik a gyógytáp, 12,5 kgot rendeltem,mert mindenhol sok idő mire megjön a táp. Így nem akartam kicsi kiszerelést venni. Úgy számoltam,hogy kb 2-2,5 hónapig elég lesz ez neki. Utána megpróbálnám rendes tápra átállítani.

Szóval 6-6,5 hónapos lenne mikor lenne az átállítás.


2020. ápr. 12. 17:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Én Brit Care Salmon & Potato Puppy tápját adtam a kutyámnak, abban elég jó a fehérje és zsír arány, esetleg kipróbálhatjátok egy kisebb adaggal. Illetve plusz pont, hogy gabonamentes.


Az adagolási útmutatót mindig betartottad? Mert ha véletlenül többet adtál, okozhatott hasmenést.


Sokan azt mondják, hogy 6 hónapos kortól már át lehet állni adult tápra, de én a növekedés miatt megvártam a 8 hónapos kort (illetve pont akkor fogyott el a 4 havi adagunk, így időben jól is jött ki, és termékcsaládon belül váltottunk a felnőttre).

2020. ápr. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

8 honap korul van az atallas a juniorra es ivarerett koratol erdemes a felnott tapot adni.


Puppy kaja atallas a tejrol a szilard taplalekra.


Junior kaja az idealis es optimalis fejlodesert.


Adult kaja a normalis hetkoznapokra.


Senior kaja a kimelo uzemmod.


Webshopokban reszletes leiras van a termekekrol, amit a boltban biztosan nem olvasol el, azt a webaruhazban siman megteszed es igy siman kitudod valasztani az elkepzelesednek megfelelot.

2020. ápr. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Juniort siman ki lehet hagyni, nincs olyan nagy kulonbseg, tobb allatorvost is vegigkerdeztem annak idejen, illetve ha megnezitek egy egy adult es junior tap osszehasonlitojat kb alig van a jobbminosegu tapoknal elteres
2020. ápr. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Egy kistestu kutya 8 honaposan mar boven ivarerett, egy amstaffnal is kb 8-9 hos koraban mar megvan az elso tuzeles
2020. ápr. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ivarerettseg nem azt jelenti, hogy mikor dugja meg eloszor a kisparnat a kutya es az elso tuzeles sem kesz allapot.


Junior kajak ugy vannak kitalalva, olyan osszetevoket tartalmaznak, amelyek kielegitik a kiskutya energiaszuksegletet, a benne levo vitaminok tamogatjak az ideg- es immunrendszert, ugyanakkor idealis a kutya testi fejlodesehez.


Egy felnott kutya megeszi a doghust is es semmi baja nem lesz tole, egy junior csak beleiszik egy pocsolyaba az erdobe es kifekszik tole.


Nem parasztvakitas, hogy kulonbozo kategoriak vannak.

2020. ápr. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nalunk peldaul amit mi hasznalunk termekcsaladot nincs junior csak puppy adult es senior. Ugyhogy termekcsalad es osszetetele valogatja. Mint irtam sok temreknel nincs nahy kulonbseg feherje zsir aranyban egy masik csalad junior tapjahoz kepest. Az allatorvos meg csak jobban tudja.
2020. ápr. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Brit care junior bárányostól ment a hasa,annak 28% a fehérje tartalma :/


Tenyésztőnél Happydog puppy bárányosat ettek, bár jó részt nyersen etetett a tenyésztő.


Én happy dogról egy olasz,hidegen sajtolt tápcsaládra váltottam. Ami bevállt tökéletesen aztán kb 3 hete egyszer csak hasmas lett. Voltunk dokinál diéta meg probiotikum. Majd mikor 4 nap diéta után fokozatosan vissza tértünk az olasz tápra,de amint több lett a táp,kevés rizs ment a hasa. Felhívtam a dokit és azt javasolta,hogy próbálkozzak ideiglenesen gyógytáppal 1-2 hónapig,hogy helyre tegye a gyomrát. Utána próbálkozzak rendes táppal.


Eukanuba daily care emésztési zavarokkal küzdő kutyáknak valót rendeltem. Ebben legalább 22% a hús tartalom és a hús első helyen van.

2020. ápr. 12. 19:01
 8/15 A kérdező kommentje:

Lehet,hogy azt tartalmazza amit kell egy kölyöknek,de ha a magas fehérje és rost összetevőktől megy a hasa akkor mit csináljak?? :D


Már 3 napja csak a tápokat bújom,de amelyik junior tápnak jó a fehérje %-a annak az összetevője szar vagy túl drága azért 2-3 ezer ftos kg áron nem akarok tápot venni.


Ezért gondoltam felnőtt tápra. Nekem leginkább az a fontos,hogy ne fosson,mert most ezzel hasmassal,laza széklettel megszívtuk nagyon lefogyott.

2020. ápr. 12. 20:51
 9/15 A kérdező kommentje:
9 éves kistestűm sem kap senior tápot,mert két félét próbáltunk és mindkettőtől fogyott. Mivel azok szénhidrát csökkentetek. Az enyém meg sokat mozog,rendes adult tápot kap. Majd ha kevesebb lesz a mozgásigénye akkor kap majd seniort addig adult.
2020. ápr. 12. 20:52
 10/15 anonim ***** válasza:
Pedig 28%os feherje tartalommal nem kene, hogy menjen a hasa. :( A Happy Dog pedig nem egy tul jo marka, ugyhogy azt ne vedd annyira relevansnak a tenyesztodtol. Igazából ezek alapjan megproblahatod az adultot, de arra szamits, hogy a kevesebb feherjetartalom miatt lehet lasabban fog fejlődni a kutyad, viszont az izuleteit tehermentesidet az alacsonyabb fehetje tartalommal (sokan peldaul biraljak a kolyoktapokat a magas feherjetartalom miatt, mert hirtelen okoz novekedest es nincs ideje az inaknak megnyulni ilyen rovid ido alatt). Illetve ha van idod es kapacitasod, akkor a helyedben lehet fokozatosan raallnek a nyers etetesre, mert lehet a tapokban van olyan anyag, akar a feherjedzarmazekokon belul (ami kb minden gyártónál ellenorizhetetlen) amire erzekeny a kutyusod.
2020. ápr. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!