Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Gyomorcsavarodás csak a...

A Gyomorcsavarodás csak a nagytestű kutyáknál fordul elő vagy a kistestű kutyáknál is előfordulhat?

Figyelt kérdés
2010. júl. 27. 11:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nagytestűeknél gyakoribb, de kistesűnél is előfordulhat, már whippetről is hallottam, pedig róluk aztán nem gondolnád. Gyanús a kutyád? Kemény a hasa, esetleg próbál hányni, de nem tud? Rohanj az orvoshoz, a gyomor egy része mindeképpen elhal ilyenkor, de minél előbb műtik, annál kisebb rész károsodik, és annál nagyobb az esély a túlélésre. Az ilyesmi kb. 3 óra alatt elviszi a kutyát.
2010. júl. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem azért kérdeztem, csak kíváncsi voltam.
2010. júl. 27. 13:42
 3/3 Akiteki ***** válasza:

A nagy testűeknek több esélye van rá. Hely is kell hozzá, hogy átforduljon a gyomra.

Törpekutyánál még nem hallottam.

Érdekesség, még nem hallottam róla, múltkor mondta az állatorvosom, hogy soha ne fordítsam át a kutyát a hátán. Tehát hogy meg akarom fordítani és a lábai az égnek állnak és a hátán átgurul. Mert ilyenkor is átfordulhat a gyomra. Mindig úgy kell megfordítani, hogy a lábai lefelé nézzenek. (pl. orvosnál vagy műtét után)

2010. júl. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!