Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia bulldog szuka vagy...

Francia bulldog szuka vagy kan? Néhány tipp/tanács jöhet

Figyelt kérdés

Találtam egy tenyésztőt, ahonnan szeretném életem első francia bulldogját megvásárolni. Nagyon várjuk már, hogy érkezzen, évek óta szeretnénk egy ilyen kiskutyát. Több kérdést is láttam ezzel kapcsolatosan, hogy szukát vagy kant érdemes választani, de egyik sem tartalmazott számomra kellő infókat. A kennel tulajdonosa kan kutyát ajánlott, mert mi nem szeretnénk tovább tenyészteni vagy kiállításra vinni, annak ellenére, hogy FCI törzskönyves, stb...

Tényleg nem tudjuk (barátnőmmel), hogy inkább egy lány vagy fiú kiskutyát érdemesebb választani, mi csak azt szeretnénk, hogy minnel jobban hozzánk nőjön, mint egy kisgyerek. Esetleg ha valakinek van tapasztalata francia bulldog nevelésben vagy tudna tanácsot adni, szívesen fogadjuk. Köszi mindenkinek :)



2020. ápr. 13. 09:22
 1/6 A kérdező kommentje:
Valamint ivartalanítással kapcsolatos pro/kontra vélemények is jöhetnek, tapasztalatokkal, tanácsokkal. Köszi :)
2020. ápr. 13. 09:26
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem nagyon fogsz kapni tanácsot. Lépj be a FRANCIA BULLDOG nevű magyar csopiba, ott tenyésztők fognak segíteni és még rengeteg gazdi. Emellett azt is ellenőrizheted hogy a kiválasztott kennel megfelelő-e.
2020. ápr. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat kérdező, hogy kérdezek, dee én is Francia Bulldog szerelmes vagyok pár éve, és érdekelne a kennel neve :)
2020. ápr. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#2: köszi, beléptem most.

#3: küldtem privátban :)

2020. ápr. 13. 10:24
 5/6 anonim ***** válasza:

Az ivartalanítás pro és kontra, teljesen mindegy, mert ha nem tenyésztésre veszed a kutyát, általában mindenhol ivartalanítási kötelezettséged van. (elég fura, ha pont a bulldognál nincs).


Neme teljesen mindegy, mivel bulldog így is úgy is irány vele a kutyaiskola, mert szükségetek lesz rá.


És ami nagyon fontos: ez egy kutya, és nem egy kisgyerek.

Rettenet sok az idióta francia, pont azért mert kicsik és cukik, és anyucipicikiskutyuskája, nevelés meg smafu.


Nem gyerek. Kutya.

2020. ápr. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Bár tündéri pofák ezt abszolút aláírom, valahogy mégsem értem mikor lett ekkora divat a buci tartás, azaz egy olyan kutyáé, aki a mindenre IS érzékeny és ez abszolút független attól, hogy 350ezres tenyésztői kutyuli vagy csak egy 50ezres szapis. A kettő közötti különbség kb annyi, hogy a szapis belehal a bajaiba, a tenyésztői talán nem, de addig meg 100ezreket költhet rá az ember. Persze kivételek mindig vannak de az ő esetükben nem 10ből 1, hanem olyan 100ból 1 az arány.

A Facebook Buldog birodalom csoportjában érdemes nézegetni hogy minden második poszt valami nyavalyáról szól.

Az egyik barátnőmnek francia bulldogja van és meglehetősen gyakran nyittatja ki vasárnap este az állatorvosi rendelőt egy vagyonért pedig az övé törzskönyves több 100 000-es kutya.

Ezeknek a kutyáknak a 99%a allergiás, fűre-fára-csirkére-gabonára-hidegre-melegre-tisztítószerekre /ez alatt nem azt értem, hogy nem reagál jól ha leöntöd hipóval, hanem hogy az sem mindegy mivel mosol fel, mert minden irritálja a mancsát és a bőrét pl domestos, ajax / kutyasampont sem elég majd az auchanban venni valamilyet ahogyan mancsápoló sem elég 3000-es. 15 fok alatt megfáznak, felette hőgutát kapnak, ha elmész otthonról égve kell neki hagyni a lámpát mert még a sötétet sem bírja.

Ahol mi lakunk valamiért kimondottan sok van belőlük és ha összefut az egyik bulldogos a másikkal rendre az a téma, hogy melyiknek van több baja és ki költött rá többet az elmúlt hónapokban és 100 000-es tételek repkednek.

Ivartalanításról annyit, hogy nem minden állatorvos ért a rövid orrú kutyák altatásához így sok a műtőasztalon elhalálozott bulldogok száma, ennek érdemes nagyon alaposan utánajárni!!

Ha mindez vállalható, akkor nagyon boldog bulldogos éveket kívánok, mert egyébként tényleg cukik, csak kb a legdrágább kutyulik tartásilag.

2020. ápr. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!