Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg ülni a...

Hogyan tanítsam meg ülni a kutyám?

Figyelt kérdés
Mikor az ült szerettük volna neki tanítani, akkor rögtön feküdni akart. Ezért ezt tanítottuk neki. De most a pacsit is megszeretném neki tanítani, de ahhoz ülnie kell. Mindig fekszik de úgy nehezebb. Help?

2020. ápr. 13. 14:44
 1/6 A kérdező kommentje:
Ha segít : Bichon havanese kutya.
2020. ápr. 13. 14:48
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

Úgy is meglehet neki tanítani a pacsit, hogy áll. Elé tartod a jutifalatot, összezárt kézzel. Előbb utóbb a mancsával próbálja meg piszkálni a kezed és akkor kell mondani hogy "pacsi" és oda adni a jutit.


Az ül meg úgy néz ki, hogy fölé tartod a jutalom falatot. Egy idő után leül gondolkodni, hogy miért nem adod oda neki. Akkor jön az h "ül" és dícséret.


Ha mindenképp leakar feküdni tedd alá a kezed felfele néző ujjakkal. Én ezt a hajlás tanulásnál csináltam. Mindig megbökdöstem ha leakarta tenni a valagát.

2020. ápr. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%

Én az ült úgy tanítottam, hogy jutifalatot tartottam a feje fölé, orra fölé amíg el nem értem hogy üljön, akkor kapta a falatot. Mondtam közben hogy ül, így szépen megtanulta.


A pacsit pedig úgy hogy fogtam a lábát, felemeltem minta pacsit adna, mondtam “pacsiiii”, jutifalat. 10-20x megcsináltam, utána mondtam hogy pacsi és adta a lábát magától. Azóta is ezzel szeretne lenyűgözni mindenkit. :)

(Tacskó, szóval nem extraokos gyorsan tanuló border collie, de megtanulta így, viszonylag hamar.)


Fontos: ne keseredj el ha csak falatért csinálja. Sok gyakorlás és menni fog anélkül is.

2020. ápr. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm ❤️
2020. ápr. 13. 15:59
 5/6 anonim ***** válasza:

Esetleg próbáld meg fekvésből ültetni.

Ha fekszik akkor húzd fel a kezed a jutival és kicsit hátra fele hogy a segge lent maradjon.

Ha igy is fel áll mindig akkor kicsit rásegithetsz kézzel hogy megpróbálod ovatosan lent tartani a popsiját

2020. ápr. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyebkent en a pacsit igy tanitottam egyszeruen: ult a kutya es megfogtam es felemeltem az egyik labat (tappancsa a tenyerembe) es ekkor kimondtam azt hogy "pacsi" es utana jott a jutalom. Kb 3szor ismeteltem el es mar tudta is
2020. ápr. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!