Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A jelenlegi helyzetben lehet...

A jelenlegi helyzetben lehet kisállatot (kutyát) hazahozni kennelből? Ha igen akkor milyen módon?

Figyelt kérdés
Június első felében haza szeretnénk hozni a tőlünk közel 150 km-re levő kennelből kiskutyánkat. A jelenlegi helyzetben azonban félve fizetném be a foglalót, hisz lehetséges, hogy el sem tudom hozni a kutyust belátható időn belül:( A hazaút elvileg "megoldott" mert a kennel biztosít számlát, de az odaút még kétségesnek tűnik.(ha megállít a rendőr nem tudom igazolni, hogy hova megyek. Több tízezres csekket pedig érthető módon nem igazán szeretnék befizetni) Kérlek ha tudtok/ találtok bármi infót ezzel kapcsolatban küldjétek el:)

2020. ápr. 13. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Külföldről esélytelen a dolog, belföldről még talán meg lehet kockáztatni egy utat, mert nem ellenőriznek annyira, mint a határokon. Viszont júniusig még bármi lehet, ki tudja mi lesz...
2020. ápr. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Hogy június első felében mi lesz a helyzet, azt nyilván nem tudja senki, de a jelenlegi helyzetben sem kell "igazolni", hogy hova mész. Ha most elmész a barkácsáruházba szigetelésért, mert beázik a ház, az odaúton akkor sem tudod igazolni, hogy hová mész. Ha mégis megkérdezi bárki, megmondod, ennyi. Nem az a lényeg, hogy mindenki sarokba legyen állítva, hanem az, hogy feleslegesen ne menjünk el otthonról, és főleg ne olyan helyre, ahol sokan vannak.


Ha lefoglalózod a kutyát, arról fogsz kapni nyilván valamilyen szerződést vagy nyugtát vagy ilyesmit, azt elviszed magaddal, megmutatod, már ha egyáltalán kérni fogja tőled bárki.


Továbbá: az állatkereskedések nyitva tarthatnak továbbra is, nyitva is vannak.

És még egy, megnyugtatásképp: én továbbra is dolgozni járok, autóval, másik városba, az égvilágon senki sem kérdezi soha, hogy hova megyek, de ha kérdezné, nálam van a munkaszerződésem és a lakcímkártyám, ennyi bőven elég.


Amúgy kutyát lehet szállíttatni is, vannak erre szakosodott cégek, ha minden kötél szakad, ők is elhozhatják neked.

2020. ápr. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
Még annyi, hogy azt tudd, hogy vis maior esetén nem jár vissza foglaló, tehát ha a korlátozások miatt nem tudsz elmenni érte vagy emiatt visszakozol, akkor a tenyésztő megtarthatja a foglaló árát. Nem gondolom, hogy majd pont ezzel fog trükközni, de a hivatalosan intézett ügyekkel óvatosan...
2020. ápr. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megéri lefoglalózni, beszéld meg a tenyésztővel hogy ha nem tudsz elmenni érte június elején később mehess szerintem ez nem okoz neki problémát, próbáld meg jobb mintha elvesztenéd a kiskutyát :-(
2020. ápr. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a korlatozasok miatt nem tudnal elmenni erte veletlenul, azert nem tarthatja vissza a foglalot, csak ha visszamondod a vasarlast. Nekem kozbejott valami, ami miatt csusztatni kellett az elhozatalt, fel honapot meg ott volt a kicsi es ugyanugy megvartak vele, ilyet nem lehet csinalni, hogy elveszi a foglalot mert megallitott a rendor. A hatalyos jogszabalyokkal o is tisztaban van valoszinuleg. Kulfoldrol viszont szerintem nem lehet megoldani jelenleg.
2020. ápr. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5: A vis maior ebben az esetben arról szól, hogy a kérdező szerződést köt (meg fogja vásárolni a kutyát), de közbejön valamilyen rajtuk kívül álló esemény, ami miatt a tenyésztő nem tudja teljesíteni a szerződést (pl. kijárási tilalmat rendelnek el). Ilyenkor jogában áll a tenyésztőnek visszatartania a foglalót, hiszen nem ő tehet róla, hogy nem tudja átadni a kutyát. Tehát ha teszem azt szeptemberig bevezetnek egy ilyen tilalmat (aminek szerintem nincs esélye, de csak a példa kedvéért), akkor vagy szeptemberig vár a kérdező vagy bukja a foglalóját. Itt most ezt kell mérlegelnie, hogy lesz-e ennyire elkötelezett a vásárlás iránt, nem lesz-e probléma számára, ha valami miatt csak hónapokkal később kapja meg a kölyköt.
2020. ápr. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) sikerült beszélnem a kennel tulajdonosával és azt mondta, hogy akár ő is vállalja a kutyus elhozatalát, ha úgy alakulna a helyzet. Talán így megoldódik a probléma.
2020. ápr. 14. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!