Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaukázusi juhásszal kapcsolatb...

Kaukázusi juhásszal kapcsolatban tanácsok?

Figyelt kérdés
Új munkahelyemen egy kaukázusi van a bejárat mellett egy kennelben. Két hét kellett neki, mire elfogadott, megszagolta a kezem, engedte hogy benyúljak hozzá és megsimogassam. Vittem neki néhány falatot a szendvicsemből, azt megette. Viszont nagyon el van hanyagolva, meg kellene fésülni. Előbb ki szeretném engedni, hogy ne a kennelben legyen az első testközeli találkozás, nehogy félreértse és fenyegetve érezze magát. A gond az, hogy nem tudom, milyen hatások érték, de valószínű nem sokat foglalkoztak vele. Úgy tudom, hogy nem való gyenge embernek, de ez látszik is a szemén. Ha már engedte a simogatást, akkor érdemes kiengednem, hogy jobban megismerjük egymást? Mit javasoltok?

2020. ápr. 13. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:
28%
Azért csak óvatosan, egy Kaukázusi juhász nem játék, pláne nem fésülgetni való szőrgombóc.. Amit én ismertem, még a gazdája feleségére is odakapott. Én még a közelébe sem mertem menni, ha láncon volt, akkor is csak biztonságos távolságban. A gazdájával beszélj, ő ismeri.
2020. ápr. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
30%

Valóban nem lenne tanácsos nekiállnod fésülgetni.

Csak a saját kuvaszomból kiindulva. Barátságos idegenekkel (a kerten kívül), nyugodtan meg lehet simogatni. De semmi több. Ha pl valaki pórázzal meg akarná mozdítani, ha ez neki nem tetszik, oda morog. Azt se tűrné senkitől, hogy ilyen "intim" dolgot műveljen, mint fésülés. Persze nekem engedi, férjemnek is. De másnak nem lenne érdemes megpróbálni, még ha "haverok", akkor sem.

2020. ápr. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem babusgatni akarom, hanem rendbe rakni a szőrét :) És nem mellesleg nagyon kutyás vagyok, néhány éve életkora miatt elpusztult egy mentett kutyánk és nem tudok elmenni egy ilyen elhanyagolt állat mellett csak úgy.
2020. ápr. 13. 22:23
 4/5 anonim ***** válasza:
Beszelj a kutya gazdajaval es csak az O jelenleteben akarj haverkodni egy ilyen kaliberu kutyaval.
2020. ápr. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez tanulópénz lesz, senki nem tudja előre megmondani. Olyan kaukkal is találkoztam, akiknek labrador természetük volt, idegenek is nyúzhatták őket, de azért a legtöbb igazi kau természet, hosszú folyamat elnyerni a bizalmát és a tekintélyt; amíg nincs meg ez a kötődése, addig nem tudhatod, hol húzza meg a határt.
2020. ápr. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!