Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebből mennyire lehet baj?

Ebből mennyire lehet baj?

Figyelt kérdés
Van n egy hat hónapos mudi kölyköm, illetve anyumnak van egy 8 éves yorkie kutyája. Az a lényeg, hogy a yorkie sokszor belecsíp a mudiba, és persze nem a mudi miatt aggódom, hiszen az újonnan vett elektromos kutyanyíró elcsorbult a szőrében, így nem tud az öreg sem nagyon kar tenni benne. Hanem a yorkie miatt. Mert a kicsi sem olyan, hogy hagyja magát. Így hát visszacsíp. Lehet, hogy ebből valami baj lesz? Sose csíp bele nagyon, max. a fülébe vagy a farkába. És a kicsi amúgy simán eltűri az öreget, az öreg viszont van hogy elveszi a kicsi kajáját és nem adja vissza. Ilyenkor persze közbe is lépünk. Már egy jó ideje dolgozunk rajta, és már egyre jobban haladunk. Csak rá szerettem volna kérdezni, hogy ebből baj e lehet.

2020. ápr. 15. 04:44
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Amíg dominancia harc és nincs benne agresszió, addig hagyjátok, nekik kell maguk közt megoldani. Persze, ha úgy látjátok, hogy a csipkelődés komoly verekedésbe megy át, akkor közbe kell lépni.

Nekem is mudim van, most volt egy éves pár hónapja, és ugyan ezt csinálja a mi idősebb kutyánkkal. Nagyon majmok tudnak lenni, érzékeny de akaratos fajta és kitartó is, így nehéz lesz az öregnek is sakkban tartani, de ha tudod, hogyan kell kezelni, nem lesz baj.

2020. ápr. 15. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nálunk ez fordítva van. Az idősebb szekálja a kicsit. De ebben szerintem az is szerepet játszik, hogy sose volt mellette kölyök kutya
2020. ápr. 15. 05:37
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Az újonnan vett elektromos kutyanyírón kicsit elborzadtam. Ugye...ugye NEM akarsz egy mudit megnyírni?! UGYE NEM?!


Én nem hagynám ezt a viselkedést egyiknek sem. Rá kell szólni mind a kettőre, ha csipked.

2020. ápr. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
63%
Utolsó, én már tenyésztőt is láttam mudit nyírni, aztán amikor meg mertem kérdezni, hogy minek akkor leordított. Merthogy jaj szegény, a komoly sport miatt hülyét kell csinálni a kutyából, bojtos farokkal hogy ne legyen melege...
2020. ápr. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Dominancia harc ha nem fajul verekedésbe akkor le rendezik maguk közt. Közbe avatkozni csak akkor érdemes ha verekedéssé fajul.
2020. ápr. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!