Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen jelei vannak, hogy a...

Milyen jelei vannak, hogy a kutya akar a falkavezér, a dominánsabb lenni?

Figyelt kérdés

Szófogadó kutyáról van szó aki rengeteg törődést kap. Az alap engedelmesség, trükkök mennek neki (kivéve a hanyatfekvés az istenér nem akar lefeküdni a hátára).

A 10 hónapos szeretetgombóc elkezd elsőnek meghajolni (fej lent, popsi fent) majd el kezd rád ugatni, bökdösni a kezed, neha lábbal meglökni. Gondolom ilyenkot figyelmet akar, hogy játszunk vele. Viszont próbálom megvárni, hogy lenyugodjon. Oda hívni de nem is jön a közelembe. Már fogtam meg a grabancát, hogy nem szabad. Amikot ugrott picit a lábára léptem, hogy nem szabad. Már letepertem a földre is.

Nyugodtan és határozottan mondom neki, egyszerűen nem érti. Zártam már ki, hogy lássa, ezt nek szabad. 2 hétig kb ment a dolog, tegnap megint elkezdte.

Egyértelműen játszani akar, hogyan tudnám erről leszokatni.

Amióta ez van a NEM gyakorlása is megy, lerakok valamit és nem nyúlhat hozzá.

A nemnél mozgatom a kezem "ejnyebejnye" mozdulattal és ha ugy tartom a kezem vagyis az ujjam addig ugrizik, hogy elérje és megbökje.

Ez az egyetlen gond amit nem tudom, hogy miért nem érti meg. Ötletek?

Mivel 9 hónapos ez a próbálkozása a határok feszegetésére? Mindig akkor játszok vele, ha nyugodt így nem tudom, hogy honnan jött ez a viselkedése



2020. ápr. 15. 08:49
 1/4 anonim ***** válasza:
A leírás alapján inkább energia bomba, mint dominancia. Az ugrálásról nehéz leszoktatni. Én puha füvön kikaszáltam párszor a lábát. Az ugrálás megmaradt, de kartávolságra.
2020. ápr. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Energiabomba, nem dominans. A dominanciat eszrevenned, mar a testtartasabol is. Ez mind amit leirtal, nagyon ugy tunik, hogy csak jatek. Nekunk most lesz egy eves a nemetjuhaszunk, faradhatatlan, ugyanezt csinalja, csak 40 kilosan eleg kellemetlen, mikor nekem rohan, es nekem dol, hogy simogassam, vagy elkezd ugralni. Ha szisszenek egyet, akkor rogton abbahagyja, lefekszik a foldre, "megadja" magat.
2020. ápr. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nálunk 35 kilós a kutymó. Tudom, hogy játék mert a testtartása azt árulja el. De az ugrálás és az ugatás, a bökdösés is figyelemfelhívás jele. Amikor rámpattog a versenysúlyával majd ellöki a 49 kilómat és sajnos tud fájni. Amikor rászólok behódol majd kezdi ismét. Az ugrálás üdvözléskor legalább már nem rám csak előttem történik.

Gondoltam kikérem az emberek gondolatat viselkedését illetoen.

2020. ápr. 15. 10:33
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell egy kölyökkutyát leszoktatni a játékról? Játsszál vele, amennyit csak tudsz, kint persze a téren v. a kertben, ha az van.
2020. ápr. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!