Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű "ijesztő" kutyás...

Nagytestű "ijesztő" kutyás gazdik, hozzátok kevesebbet engednek oda kéretlenül kutyákat?

Figyelt kérdés

Eddig kis-kisközepes, tipikus cuki kutyáim voltak. Az egyik elég antiszoc, vagyis inkább úgy mondanám, hogy nem díjazza a hörögve-ugatva felénk közelítő, de mégcsak a túl lelkes pofájába belemászó kutyákat sem. És attól még, hogy nem nagy (kb.15 kg) ő ilyenkor, ha nem utasítom magam mögé, akkor egyből harap. Nem azért, hogy megölje a másikat, inkább ilyen elriasztás képen. (Kutyasulit ne írjátok, szoktatással tök jól kijön bármilyen kutyával)


Szóval rendszeresen küzdöttem az ilyen tipikus 100 méterről ránkrohanó kutyákkal, a gazdi meg csak ordítozott messziről, hogy nem bánt. A lényeg a lényeg, nemrég örökbefogadtam egy 3.kutyát. Ő menhelyes, még fiatalabb(7 hós), de nagy méretű (20-22 kg, vékony, de jó magas), és hát ijesztőnek nézhet ki, leginkább egy beauceronhoz hasonlít.

Aki nem ismerné a fajtát:

[link]


Na mióta megvan, azóta hirtelen a legtöbb gazdi megfogja a kutyát, vagy legalábbis elkerülnek minket :D Ezt más is így tapasztalta?


2020. ápr. 15. 10:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 50 kilós az egyik kutyám, de küllemre a nagyon cuki típusba tartozik. Sajnos sokat kell fogadkoznom, szinte könyörgőre vennem, hogy odaengedjék mások a kutyáikat hozzá, és rendes élete legyen, ne azt tanulja meg, hogy más kutya jelenlétével félelem és feszültség jár, mert hiába látni rajta messziről, hogy jámbor és barátságos, hiába közelít alázatosan és játékosan, mindenki szúrós szemekkel figyeli az enyémet.
2020. ápr. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hasonlóak a tapasztalataim, mint az elsőnek. Egyfelől elvárás - jogosan - hogy szocializáljam a kutyámat, másfelől viszont mások nem engedik oda a kutyájukat. De legalább kevesebben akarják kérdés nélkül megsimogatni, mert amit régen a goldenünkkel műveltek, az már nekem sok volt.
2020. ápr. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

1 nagy és 2 óriás termetű kutyám van, úgyhogy ilyen gondom nincs, semmilyen kutya nem mer 5-6 méternél közelebb jönni hozzánk. Még akkor sem, ha előtte ugatva közeledik, akkor is tisztes távolban megáll.

Egyébként az a tapasztalatom, hogy inkább a kis cuki kutyákon nincs póráz, a marcona kinézetű vagy nagyobb testű kutyák pórázon vannak, vagy behívhatóak.

Viszont kisebb kutyás kutyasétáltatók szoktak panaszkodni ilyen esetekre, mint te, szóval létező a probléma sajnos.

2020. ápr. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem cane corsom van, gondolhatod. :D ilyenkor mindig mosolygok.:D amit tesznek primitív, nevetséges ráadásul a kutyájukban is megerősítik a nagyobbtól való félelmet.


Tipp: gondolom van a városnak fb csoportja, ha lemegy a korona őrület egy bemutatkozó szöveggel írd le a problémát és keress játszópajtást :)


Én cane corsos csoportban 2-3 gazdival ismerkedtem így összese, azóta egyel nagyon jó barátok lettünk :)

De bullos csoportban is szoktam ilyen felkereséseket látni

2020. ápr. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 3om kutyával sétálok. Egy Palotapincsi, egy Jack Russell jellegű és egy Német juhász.

Ugyan úgy odafutkosnak a kutyák, de a legtöbb esetben a gazdájuk bese tudja őket hívni! Engem idegesít!

Nekem is mondták már, hogy nem bánt...mondom de az enyém igen! Akkor még kapkod, hogy jajj...

Pincsi póráz nélkül megy mellettem, Német juhászom is, de ő néha előre megy, de teljesen behivható! A keveréket meg pórázon viszem, még nem behivható.

2020. ápr. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hozzank nem fut oda senki, inkabb meg az addig elengedett kutyakat is osszeszedik a gazdik mar jo messzirol, ha megjelenik a kutyam ... aki meg is kozelebb jonn, mert a gazdi nem tudta visszahivni, nos ilyenkor a gazdik rohannak, hogy valahogy megfogjak a kutyajukat. Olyan is van, hogy megfordul a masik kutyas es visszamegy arra amerrol jott. Sok vicces dolog tortenik kutyas kornyekeken.


Ha viszont en engedem el a kutyat, akkor mindenki sikit, meg felveszik a kutyajukat, meg elszaladnak. Rohejes, de tenyleg.

2020. ápr. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem. Kuvasszal sétálok, szóval azt hinné az ember. De simán hagyják a sok kis agresszort rárohanni. Tipikusan yorkie, tacsi, ilyesmik. Egyiken sincs póráz. De ezeket nem veszi komolyan.

De a múltkor pl egy amstaff-ot engedték rá, mert az csak játszani akar. Ja, csak az én kanom nem veszi játéknak, ha egy másik ivaros kan izomból belerobban és ráugrik. Jegyzem meg, az enyémen mindig póráz van és igyekszem kerülni másokat.

2020. ápr. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Japán akita kanom van, tipikusan olyan fajta, ami nem szereti az idegen kutyákat. Ennek ellenére folyamatosan ráeresztik az agresszívan közelítő Fifikéket, Csucsukákat. Szerencsére ebből még konfliktusunk nem volt, mert magam mögé parancsolom vagy láb mellé fektetem, de látom a saját kutyám testbeszédén, hogyha nem lennék ott vagy nem tudnék felette kontrollt gyakorolni, akkor simán lehetne ebből baj.
2020. ápr. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!