Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha 7 hónapos kutyámat nem...

Ha 7 hónapos kutyámat nem tudom 100%-ban behívni, akkor már nem is fogom tudni soha?

Figyelt kérdés

Nagyon próbálkozok jó gazdi lenni, és egy ideig mindig oda is jött hozzám, ha hívtam, de pár hete úgy csinál, mintha meg sem hallaná a hangom sétáláskor.

Tök elkeserítő.

Most már örökre elrontottam?


2020. ápr. 15. 21:03
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Ha megneveled, akkor nem lesz ilyen. Ne hagyd, hogy ignoráljon! Vezesd be, hogy a behívás nem opció, hanem kötelező!
2020. ápr. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
7 hónapos, szimplán kamaszkor, majd elmúlik nála.
2020. ápr. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Ismét 15-20 méteres póráz és tudatosítani,hogy elér a kezed messzebbre is, szólsz neki nem jön,megrántani a pórázt ismét szólni, ha oda megy dicséret ha nem akkor oda mész rövidre fogod ,egy ideig láb mellett kell menjen.


Kamaszodik, ilyenkor újra próbálkoznak, pont ha most fogod szigorúbban az lesz jó :)

2020. ápr. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen.

Ez kb meddig tart náluk ez a kamaszodás?

2020. ápr. 15. 22:38
 5/10 anonim ***** válasza:

Ebben a korban elfelejtenek mindent. Én alapból 1 éves kora után kezdtem a behívást mert előtte nem éreztem szükségét. Csak futin engedem el.


Ha jön akkor juti falat. Ha nem, akkor utána megyek és kapja a büntit. Attól függően meddig kergettem. Elkapom a grabancát és mereven a szemébe nézve szidom, vagy le is nyomom. Ha sokáig kellett kergetni akkor meg a hátára fektetős módszer.

Ha amúgy oda jön amikor már közelebb vagyok akkor csak arra a helyre viszem a grabancánál fogva (most már jön lábnál ha nagyom csúnyán nézek) ahonnan hívtam. Ott pár engedelmességi feladat, jutalom és mehet.

Kb 5-20x megcsinálom 1 óra futizás alatt. Attól függ milyen kutyák vannak és hogy viselkedik. Mert eléggé domináns.

2020. ápr. 16. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Behivast ne gyakorold, csak naponta 2-3x es ilyenkor olyan falatokkal jutalmazd, amit a legjobban kedvel es ezeket a falatokat csak a behivas gyakorlasakor hasznald.


Kotodes erositesere az javasolhato, hogy a napi kajajat is seta kozben kapja meg a kutya falatonkent. Ez nem behivas! Nem kell hivni es akkor adni a kajat, hanem seta kozben legyen ott az ennivaloja es amikor tokeletesen viselkedik, akkor adj neki egy mareknyi kajat.


Sokat jatszal a kutyaddal ... probald meg elerni, hogy erdekesebb legyel a kornyezetednel.


Nem rontottal el meg semmit, az ivarossagig/ivartalanitasig folyamatos valtozasokban lesz a kutyad, addigra meg csak elmulik ez a virus mizeria es ujra lehet majd menni kutyasuliba.

2020. ápr. 16. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Neveles idoszakaban keruld az olyan helyeket, ahol folyamatosan uj ingerek erik a kutyat!
2020. ápr. 16. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nyugi, kamaszkorban kb resetelik magukat a kutyák :D Kezdheted elölről, de ez normális. Kitartást!
2020. ápr. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy ugyan igaz hogy kamaszodás közben el-el felejtenek sok mindent, viszont könnyebb lesz ha felnő újra megtanítani neki a behívást ha előtte már ismerte a parancsot.

Nekünk is elég nehéz volt, az én kutyámnak a kedves kis behívás jutalomfalattal kiegészülve nem elég, nem tartja fontosnak annyira hogy az érdekesebb dolgot ott hagyja ezért. :D

Ezért a fekete-fehér módszert alkalmazzuk, azaz jutalom ha jön, bünti ha nem jön. Szólok neki egyszer, és ha nem jön odamegyek hozzá, és neki már az büntetés ha felé állok és mélyebb hangon leszídom hogy szégyelje el magát, rossz kutya.. Aztán utána elkezd követni és egy idő után simogatással feloldom, úgymond megbocsátok neki. Ez neki a büntetés, de ha nem jön vissza akkor ez van, ha visszajön jutit kap. Most már 2 éves, szóval mindig visszajön. Kb 1,5 éves korára tanulta meg teljesen, úgy hogy előtte is visszajött, de ha kutya jött be a kutyafuttatóba akkor nem.. Most már úgyis visszajön, ha kutya jön be. Játékból is kihívható lett. Nekem ez vált be hátha neked is beválna.

2020. ápr. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2020. ápr. 17. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!