Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy oldjam meg, hogy ne...

Hogy oldjam meg, hogy ne legyenek kiskutyák, ha nem tudom külön zárni őket?

Figyelt kérdés

Van kutyáknak valami fogamzás gátló módszer, hogy ne eshessen teherbe, még ha a kan rá is megy?

Pár dolgot tisztáznék, mielőtt vita kerekedne. A lány kutya fajtajellegű mentett kutya, nem lehet ivartalanítani valami betegség miatt. A fiú kutya törzskönyves, a tenyésztő mondta, hogy szeretné a későbbiekben tovább örökíteni a génjeit, szóval őt se ivartalaníthatom. Ha elzárom őket visítás van.


2020. ápr. 16. 11:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Keresel panziót, ahova a kant elteszed a tüzelés idejére. De a tenyésztő is besegíthetne, ha már tenyésztésre szánja az eladott kutyáját.
2020. ápr. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Van fogamzásgátló de azt ivarzás előtt kel beadni ha jól tudom.


De inkább hívj fel egy dokit hogy segítsen ebben. Lehet hogy a kutyus a betegsége miatt fogamzásgátlót se kaphat.


Addig is tegyél rá tüzelő bugyit, hogy ne történhessen baleset

2020. ápr. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Oké, de ha nem veszem észre időben, hogy tüzel? Elég egyszer megtörténnie a bajnak és elveszítjük a lány kutyánkat.
2020. ápr. 16. 12:15
 4/11 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy meddő legyen a lány kutya.
2020. ápr. 16. 12:16
 5/11 anonim ***** válasza:
64%

A kutyáknál való fogamzásgátló nagyon erősen megnöveli a méhgyulladás esélyét! Egynél többször nem is lehet adni! De felelős hozzáállással egyszer sem kellene.


Ha nem tudod megoldani, miért tartasz két ivaros kutyát?

2020. ápr. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Andizsuzsi ***** válasza:
61%
Van fogamzásgátló. Milyen betegség az, ami miatt nem lehet ivartalanítani?
2020. ápr. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A szukáknál általában észre lehet venni, ha tüzelni kezdenek. Ha nem tudható, kb mikorra várható, beiktatod a naponta egyszeri papírzsepis ellenőrzést. Ivaros kan is jelzi általában már az elejétől, hogy tüzel a kutya.

Az első héten amúgy sem fognak párosodni. Ajánlatos lenne elolvasnod a szuka ivarzását.

2020. ápr. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a kan kutya tenyésztőjétől kérnék segítséget, ha már úgyis akarja még továbbtenyészteni a neked eladott kutyát.
2020. ápr. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Oké, szóval első 7-10 napban akkor vérzik, azt észreveszem, olyankor még esélytelen, hogy teherbe essen. Akkor megkérem a tenyésztőt, hogy ilyenkor majd mindig helyezze el a fiú kutyust. Vagy nem tudom a panzió mennyire jó neki, biztonságos? Menyit van vele foglalkozva? Vagy elmehetek én is ott lehetek vele 1-2 órát naponta?

Több baja is van, genetikailag, az állatorvos mondta, hogy nem ajánlott ivartalanítani, mert kockázatos. Többek között vérzékenység, szívbetegség. Ha nagyon muszáj a doki mondta, hogy megcsinálja, de benn a pakliban, hogy nem éli túl. Ezért ha lehet inkább másként oldanám meg.

2020. ápr. 16. 14:10
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj először a tenyésztővel, meg tudja-e oldani azt a 3 hetes kutyatartást.

Vagy keress jó panziót. Nem szabad várni 10 napot, mert a kan vegzálhatja már akkor is a szukát, amikor az még nem fogamzásképes.

2020. ápr. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!