Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nevelhetetlen,...

A kutyám nevelhetetlen, idegbeteg, jó döntés elaltatni?

Figyelt kérdés
3 éves nagytestű nem tudom milyen keverék. Két éve fogadtam be egy gyerekes családtól mert nem bírtak vele és féltették a szereket, ez idő alatt már kb mindent megpróbáltam. A legkisebb dolgokra őrjöngve ugat, ezt csinálja kb egész este. Eleinte türelmes voltam hozzá, próbáltam békével nevelni de nem ment. Gondoltam oké leszek durvább. Semmi. Más állatokat abszolút nem bír, tépi ki magát a kezemből. Rám is folyamat morog volt hogy megtámadt de nem lett belőle nagy baleset szerencsére. Etetni rémes ha nem adom neki egyből erőből belémjön, agresszív. 2 kutyaiskolából küldtek minket haza mert a többiek munkáját nehezítette vagy fél év után konkrétan semmit nem fejlődött. Az állatorvos azt mondta valószínűleg veleszületett. Volt már egy ilyen házhozjövős kiképzőnk is de ő is feladta. Ne ítéljetek el, tudtam hogy kemény dió lesz, volt már elvadultként befogadott kutyám akit egész jól sikerült "rehabilitálni"(?) Így gondoltam megmentem őt is, de egész egyszerűen kezelhetetlen! Már lassan félek tőle hogy valamikor komolyan árt nekem vagy valakinek. 2 évig komolyan és keményen dolgoztam rajta de konkrétan semmi hatás, talán még rosszabb is lett. Nagyon rossz nézni amikor "átkattan" mintha magán kívül lenne idegből őrjöng. Senkit és semmit nem bír engem meg max elvisel de ezt sem mondanám... Szerintem is a fejében van a gond, de nehéz döntés

2020. ápr. 16. 13:17
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
70%

Tornóczky Anita kint tanult Cesar Milannal és vállal rehabot. Talán utolsónak meg meglehet öt is próbálni, fel keresni tanácsot kérni,hogy foglalkozna e kutyaval vagy sem.


Sajnos nem mindig jók a kikepzok mert azt vettem észre ok mennek egy séma szerint ami legjobban bevallt meg a legtöbb fajtanal és kesz. Nem az adott kutyara szabják ami nagy hiba.


De egyebkent meg ertem hogy altatni akarod. Lehet hogy idegrendszeri a probléma. :/ azt viszont nem lehet kinevelni.

2020. ápr. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
47%

Legális altatáshoz állatorvosi diagnózis kell. Ha állatorvos azt állapítja meg, hogy nem nevelhető ez a viselkedésprobléma, mert egészségügyi gond van, akkor altathat legálisan. Az egyik fajtamentésnél volt ilyen kutya, akinek igazoltan születési idegrendszeri gondja volt, amin nem lehetett segíteni, szaporítás eredménye, tenyésztőnél nem fordult volna elő, annyira banális baki kutyatenyésztők körében. Annál az esetnél már a kutya is szenvedett ettől a problémától. Altatásig viszont nem jutottak el, de a kutya belepusztult a betegségébe.

Ha viszont nem egészségügyi oka van a problémának, érdemes megpróbálni a rehabilitációt, DE nem akármelyik kiképzővel, hanem olyannal, akinek rutinja van nagyon problémás kutyával. Egy frissen végzett újonc kiképző nem biztos, hogy jó választás, egy tapasztalt, de nem problémás kutyákkal foglalkozó szintén nem lesz jó, kiképző az is, aki sportra készít fel kutyákat, és lehet, hogy abban jó, de nem biztos, hogy ért a problémás esetek rehabilitációjához. Persze ha úgy döntesz, hogy még megpróbálsz még célzottabban utánajárni, ahhoz te is aktívan kellesz.

2020. ápr. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
35%

20: Nagyokos gyakoris jogászunk .. vagy egy bull tulajdonos? ;-)


Kérdezőnek: Semmiféle utolsó esélyt nem adnék. Megpróbáltad, nem megy. Voltál kutyasuliban is, ki is hívtál házhoz kiképzőt, azzal sem ment, akkor mégis mire várjon még? El kell fogadni, hogy állatok.. ha nem megy, akkor el kell engedni. Nem lehet minden állatot megmenteni...

2020. ápr. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
29%
Szegeny kuty. :( Jan Fennell Kutyapszichologia cimu konyvet ajanlom! Ne altattasd el :(
2020. ápr. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
49%
Utolsó:befogadod a kutyát?
2020. ápr. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Szegény. Biztos kiskorában volt vmi. Ami miatt ilyen. Kettő dolgot lehet. Az egyik elaltatni, a másik. Nos. Az nem európai szokás. Ilyenkor el lehet érni azt, hogy te legyél a főnök. A két vezér verekszik a vadonban. Ne sajnald. Az van, hogy a kutya ideges. De a vezér kutya előtt fejet hajt, ha ideges, ha éhes. Tehát azt is lehet, hogy picit megmutatod ki a főnök. Mikor lökdös a kaja miatt, vissza fordulsz, aznap nem kap. Addig nem kap, még nem tudja a helyét. Ha rád morog, megkötni. Ott hagyni. Akár napokig. Az állatvédők persze inkább elaltatják. De meg lehet törni.. belátásra bírni. Viszont nagyon következetesen kell. Nem hangulat függő program. Aztán ha jól vizsgázott jutalom. Valami játék veled. Ha genyó, akkor rövid lánc. El lehet érni, hogy téged nem bánt, akkor sem ha ideges. Az a lényeg tudja, hogy szivosabb vagy mint ő. (Persze csak látszólag. Sosem érünk a közelébe sem egy kutyának) de ha kinyirod az kevesebb macera. Az biztos. És egy ilyen kutya kockázatos. Ha nem tudod mit csinálj vele, inkább hagyd menni.
2021. jan. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
A család nem nevelte meg. Az a baja amúgy. A fajta, lehet picit keményebb a kelleténél, és nem kezelték az akaratos kiskutyust. Aztán megnőtt, és ilyen lett. Ismerek amúgy ilyen kutyát, és Nagyon sajnálom. Nem játszottak vele eleget, nem nevelte senki.
2021. jan. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Mi lett a kutyával?
2021. jan. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!