Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez az étrend jó egy kölyök...

Ez az étrend jó egy kölyök kutyának?

Figyelt kérdés

Egyik könyvembe ezt írja:

A napi háromszori étkezéseknek változatosnak kell lennie, A keretben közölt étrend nagyon jól bevált:

1. étkezés: 2/3 rész darált fejhús

1/3 rész nyers vegyeszöldségpüré(hagyma, sárgarépa, petrezselyem, calán, póréhagyma, snidling, zsázsa, finomliszt, és harhacsont,sörélesztőpor, egy csipetsóval összekeverve.)

2. érkezés: kölyökeledel egy tál vízzel esetleg kölyöktejjel.

3. étkezés: kölyöktej, soványtúró, sárgarépalé, 1 evőkanál hidegen préselt bogáncsolaj, rizses-húsos kölyökmenű, csipetnyi sóval. Emelett kaphat kölyök, vagy fiatal kutya kutyacsontot, vagy marhamell csontot.

4. étkezés: 2/3 rész vagdalt zöldpacal

1/3 rész rizskrokett, hozzá örölt mogyoró, vagy örölt szezánmag.

Ezt komolyan gondolják? Ennyi féle kaját kell adni egy kölyökkutyának? Nincs ez eltúlozva egy kicsit?


2010. júl. 27. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
De, valószínűleg túlzás :) Ártani nem árthat, csak éppen felesleges. Azért találták ki a tápot, hogy ne kelljen ilyenekkel pepecselnünk. De akinek van erre ideje, pénze, kedve, az miért ne csinálhatná?!
2010. júl. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem vegyél neki jó minőségű tápot aztán kész. Az olcsóbb és gyorsabb is. Azért mert egy könyvben írnak valamit még nem biztos hogy igazuk is van. A kutyának pont hogy nincs szüksége változatosságra! Neki a stabil értend a fontos. Hagymát nem is szabad adni a kutyának. Ez nagyon el van túlozva.
2010. júl. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

atya úr isten xD

szerintem ne hallgass a könyvre :D

nem mindegyik kutya eszik ennyit,de ha éhes azt úgy is jelzi,mondjuk a napi 3x kaja legyen meg.szerintem elég ha mondjuk veszi neki néha kutyakolbászt,illetve konzervet azok még puhábbak,meg tehén tej is jó neki...nem kell ennyi hülyeség egy kutyának mint pl a répalé :D

2010. júl. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon vigyazz, mert hagyma, fokhagyma mergezo kutya macskanak. Kolyok kutyanak napi ketszer, felnottnek egyszer kell enni, plusz nemely tapkaja. Kutyak mint emberek, ha elhiznak, csak bajuk van csonttl, izulettel, csipojukkel. Napi csont ajanlatos, a hentestol, unatkozas ellen, fogak fejlodesere es tisztitasra. A nyers tojas es szardinia nagyon jo, hetente 3x mint taplalek e fenyes szorre, egeszseges borre. Minek kuyta tej? Amig nem volt, mit ittak? Enyem nagyon szereti a fott kaposztat.

Igen, ez a konyv nagyon el van tulozva. Emberek bevesszik, Co jo penzt csinal.

2010. júl. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

Klassz étrend:)) főleg a zöld pacal:)


A legegyszerűbb, ha laktózmentes tejet veszel,és abba áztatsz prémium tápot.De ha teheted tényleg prémiumot(ne pedigrét) kb 8-9 hónapos koráig ha birod anyagilag érdemes a legjobbat adni neki, mert ez később kifizetődik.


Ha inkább főzni szeretsz:

Adhatsz neki baromfi, marha, borjú husit és belsőségeket (szív, máj, zuza),tojást, csontot(darálva) pl. darált csirkenyak. zöldségféléket sárgarépa, brokkoli, zeller, esszenciális zsírsavaknak nevezett kiegészítőket halolaj kapszula, lenmagolaj, lucernatablettát/port, napraforgó magot, tökmagot.


Azt döntsd el hogy felnőttként mit fogsz tudni neki adni,ha főzni szeretnél neki, akkor én azt javeslom, hogy a prémium táp mellé adj neki "normélis" ételeket keverve.


Szerintem:


Én elég hitetlen vagyok , abban hiszek amit én teszek neki oda + a kutyatápok egy része antibiotikumban gazdag.

Úgyhogy ha megteheted, és van időd akkor inkább főzz:)

Ha nincs akkor a prémium táp is több mint tökéletes.

2010. júl. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Akiteki ***** válasza:
48%

Ekkora marhaságot még nem olvastam. A családnak meg rendelünk pizzát, mert nem marad idő ebédfőzésre, egész álló nap a kutyának pepecseltünk és jártuk a boltokat, hogy az extra hozzávalókat beszerezzük.


Tényleg, mi a franc az a zöldpacal? Én még csak fehéret láttam. A zöld az már csak egy lépésre van a mozgópacaltól?

2010. júl. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én is nagyot néztem, mikor ezeket olvastam, de ez egy normális könyv! Hihetetlen...
2010. júl. 27. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!