Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi ideig kell tanítani a...

Mennyi ideig kell tanítani a kutyát egyszerre egy nap? Alap engedelmességi gyakorlatokról lenne szó.

Figyelt kérdés
Most került a családunkba egy 1,5 éves aussie keverék. Az ül paranccsal kezdeném, a 101 kutyatrükk c. könyv alapján, de semmi nem szól arról, hogy meddig ismételjük a gyakorlatokat!! Egymás után hányszor érdemes, hogy ne fáradjon le a kutyó, ugyanakkor legyen is foganatja a dolognak? Próbáltam kutakodni a neten, de lehet rosszul kerestem rá, mert erről semmit nem találtam, csak annyit, hogy addig kell ismételni, amíg nem fárad le. De egy nap többször is lehet mondjuk 5-10 percig gyakorolni? Vagy hogy? Segítsetek! Köszi

2020. ápr. 16. 16:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én általában fél órát szoktam intenzíven foglalkozni velük, de ezek az alkalmak nem egy-két parancsból állnak.

Ha egyelőre csak az ül fekszik a cél, én azt tanácsolnám, hogy egy nap minél többször ültesd és fektesd le.

Ezt értsd így:

Ne kereken 5 vagy 10 percet gyakorolj vele, hanem csináltd meg vele a feladatokat háromszor-négyszer, aztán ahogy térültök-fordultok a nap során és éppen van időd, ugyan így fektesd, ültesd párszor. Az elején a gyakori ismétlés a leg célravezetőbb, de csak kis adagokban, nehogy túltelítődjön. Sok sikert hozzá. :)

2020. ápr. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%
hát ez kutyafüggő,enyémnek pl az ült 10szer elmondtam ,megtanulta,a pacsival máshogy volt vagy 50szer mondtam el neki míg megértette.Addig gyakororljátok míg könnyen nem megy ,egy trükköt nem kötelező egy napba beleerőltetni ,elfér 3 napba is,és ahogy látod hogy egyre jobban ráérez több jutalomfalat,tehát nincs megadott szám hogy hányszor ismételd .Kutyámmal 3hónapos kora óta ismétlem ah ült ,gyakorlat ként mett sok más trükknek is az alapja!
2020. ápr. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hú, köszi a válaszokat. Kissé túl aggódtam a dolgokat. :D Megnyugodtam. Megfogadtam a tanácsokat, egész könnyen haladunk. :D Ment a pacsi mindenkinek.
2020. ápr. 16. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!