Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Haltit le tudja szedni a kutya?

Haltit le tudja szedni a kutya?

Figyelt kérdés
A kutyám nagyon húz, a Haltiról elég sok jó véleményt olvastam. Nagyon makacs kutya, önfejű és kitartó. Az orrra tehető részt nem tudja lehúzni magának?

2020. ápr. 16. 17:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Hozzá kell szoktatni a kutyát, nem csak rárakod és uccu neki. Ha elég kitartó, le tudja szedni magáról.


Otthon többször rakd fel rá, pár perc múlva szedd le, a köztes időben pedig tereld el valahogy a figyelmét pl simogasd, adj neki falatokat, kérj tőle feladatokat.

Ha probléma nélkül elvan benne, mehettek az utcára.

2020. ápr. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
a kitér oldalra akkor le tudja húzni az orráról. Szoktatásnál tartsd fel a pórázt, mögötte meg tarts jutalmat. A kutya csak úgy érheti el a jutit míg az orrát a haltiba nem dugja. Ezt kell gyakorolni még egyáltalán nem zavarja ha az orrán van, utána fel lehet csatolni.
2020. ápr. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ki tud belőle bújni simán.

De ha véletlen le is huzza magáról séta közben tedd vissza azt kész.

Nem értem mi van akkor ha véletlen lejön róla.

2020. ápr. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Csak kíváncsi voltam, hogy ez mennyire fix, mert még nem láttam és nem használtam Haltit. Köszönöm.
2020. ápr. 16. 18:39
 5/8 anonim ***** válasza:
a legtöbb haltinak van egy biztonsági szija amivel összekötöd a haltit és a nyakörvet. Így ha ki is bújik a haltiból, a nyakörv még mindig visszatartja.
2020. ápr. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Porazfegyelem megtanitasahoz nem kell ilyen "kutyazabla" ?! Mi ez a hulyeseg: halti :)
2020. ápr. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is borzasztóan húzott (örökbefogadott és előtte nem sétáltatták). Hidd el, tényleg az összes módszert kipróbáltuk, haltit is vettem, de nem izgatta különösebben. Az a lényeg, hogy szinte a nyaka legtetejére húzod fel a kiképzőpórázt, itt a legérzékenyebb a kutya nyaka, de nem okozol vele fájdalmat. Amint húzza a pórázt mindenféle rángatás nélkül vagy vezényszó kiadása nélkül megfordulsz és az ellenkező irányba indulsz, ezt addig ismételd amíg a kutya laza pórázon nem megy.

Tényleg ne a hülyeségekre költsd a pénzed, mert mi ahogy levettük a haltit (és mint mondtam ebbe sem volt közel sem tökéletes, csak már nem akkora erővel húzott) egyből ugyanúgy húzott mint előtte

2020. ápr. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
En ugy tudom, hogy nem a haltitol kell csodat varni, hiszen azert van, hogy finomitsa(!) a kutya porazfegyelmet. Legalabbis ahogy lattam, a kuloldi service dog teamek ezert hasznaljak.
2020. ápr. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!