Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a kutyámat...

Hogy tanítsam meg a kutyámat pórázon sétálni?

Figyelt kérdés
Szóval, már idős kutya, eddig azért nem tanítgattam, mert anyukám nem nagyon engedte, amíg fiatalabb voltam. Két kutyánk volt, az egyik elhunyt, maradt ő, de mostanában egyfolytában sír, ha a kenelben van, ha ki van engedve az udvarunkra, ami egyébként hatalmas, mindig ás, a kerítésnél, addig, amíg el nem tud szökni. Sétáltatni próbáltam, az udvaron figyelt rám, az utcán megállt, lefeküdt, más kutyákkal kerítésen keresztül összeveszett. Én hiszem, hogy van remény, szeretnék vele foglalkozni, tippek, ötletek, mit tehetnék?

2020. ápr. 16. 19:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Idősebb kutyát kicsit nehezebb tanítani. A legtöbb kutya gyengepontja a jutalom falat,ezt használd mindenképpen. Megtudhatom esetleg milyen fajta kutyus!? Csak hogy jobban tudjak/tudjunk tippet adni neked.
2020. ápr. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Foxterrier, nagyon makacs, ha kell a órákig ás, csak hogy kimehessen, nehezen lehet vele bírni :/
2020. ápr. 16. 20:52
 3/6 anonim ***** válasza:

Eddig azt tanítottátok neki, hogy tőletek függetlenül vezesse le az egyébként óriási energiáit és ösztöneit. A foxi munkakutya! Nevelés és munka kellett volna neki eddig is! Nem bezárni és le se sz..rni.

Keress fel kutyaiskolát!

2020. ápr. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem tehetek róla, nem én hoztam ide, nem én hanyagoltam el, én csak egy gyerek voltam, az én véleményem nem számított. Nem hibáztatást szeretnék, én is tudom, hogy nem így kellett volna, viszont szeretném, hogy az utolsó éveiben boldog lehessen. Kutyaiskola sajnos nincs a közelben :/
2020. ápr. 16. 21:21
 5/6 anonim ***** válasza:
Jarj el vele porazon futni,rollerezni,ha nem rant le. Egy foxinak a futas es vadaszat a mindene!!!! Elozo kutyam volt foxi.
2020. ápr. 17. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Figyelj! Ha megáll, lefekszik, nem akar tovább menni. Tedd a következőt: feszítsd meg a pórázt (NE ráncigáld) csak feszítsd meg és előtte állj lehetőleg a póráz végét fogva így legyen feszülésbe. Ne guggolj le maradj állva majd mond neki, hogy "gyere" enyhén hajolj le és mutasd neki a jutalom falatot a legjobb ha virsli karika lesz az annak ismerni fogja jó esetben az illatát és az ízét ha nem akkor mindenek előtt adj neki egy karikát, hogy tudja mi az. Hidd el erre oda megy oda adod a jutalom falatot majd mentek tovább. Ezt valószínűleg többször is meg kell ismételni. Aztán már a gyere szóra is elindul ha esetleg megállna. Majd meg se fog már állni a későbbiekben. Ha bármi kérdésed lenne még privátban keress fel.

-Kutya mentor

2020. ápr. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!