Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Spániel kutyusok egészségesek?

Spániel kutyusok egészségesek?

Figyelt kérdés
A fülgyulladásról hallottam de egyébként egészséges fajta?
2020. ápr. 16. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:
A miénk 16 évet élt. Imádtuk! Nekünk semmi problémája nem volt egész életében a kutyusnak. Angol cocker spániel volt :)
2020. ápr. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vannak öröklött betegségeik. Patella, szem, stb. Nézz utána, minden kennelnél ott vannak, hogy mikre szűrtek a szülők.
2020. ápr. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Változó. Nem mindegy milyen spániel. Nekünk Cavalierünk van meg Cockerünk. Ezelőtt is volt már Cavalierünk. És hát sajnos neki vesebetegsége lett, úgy ment el. A Cockerünk teljesen egészséges, a füle is teljesen rendben van, eddig ha jól emlékszem csak akkor kellett állatorvoshoz vinni, amikor a nagy pollenzés miatt allergia gyógyszert adtak neki. A Cavink is egészséges, bár ő még pici.

A közepes fajták, mondjuk Angol Cockerek, Springerek szerintem kifejezetten egészséges kutyák, a nagyobb spánieleknél el tudom képzelni, hogy a szokásos csípőproblémák szóba jöhetnek. A kicsik pedig szerintem elég betegesek lehetnek, ott nagyon oda kell figyelni kitől veszi az ember.

A mentális egészségre kell odafigyelni a Springereknél, Cockereknél, mert sokan sajnos megfeletkeznek róla, hogy mennyire ösztönös vadászkutyák és ha nincsenek lemozgatva, nincs meg nekik az elegendő inger, mentális fárasztás, akkor viselkedési problémák léphetnek fel, pótcselekvések, stb...

Azt tudom még továbbá felhozni, hogy mind a Cockerek, mind a Cavik hajlamosak az elhízásra. A Cockereket úgyis le kell mozgatni, de a Caviknál leginkább az étrenddel kell ezt kontrollálni.

2020. ápr. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem az angol cocker epilepsziás volt. De 15 évet élt! Nagyon aktív,rendkívül okos kutya volt.

10 éves korától folyamatosan megvakult és megsüketült. De az utolsó percéig nagyon szerettem, az első kutyám volt.

Nem volt az epilepszián kívül beteges!!

2020. ápr. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
CKC-nál magyon gyakori a szívbetegség. Mindenképp jó tenyésztőtől válassz kutyát.
2020. ápr. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!