Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bischon havanese fajtáról...

Bischon havanese fajtáról vélemények?

Figyelt kérdés
Egészséges kutyusok?
2020. ápr. 17. 09:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Amiket én ismerek nem igazán. Allergia, patella, ideggyengeség például előfordulnak náluk. Bár nem tudom hogy tenyésztőtől vannak-e.
2020. ápr. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az enyém okos, domináns, egészséges. Most 1,5 éves eddig semmi baja nem volt.
2020. ápr. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 drfauna ***** válasza:
A nagypapámé egy okos, ügyes kutya. És úgy tud szeretni! :) Sokszor csodálkozom, hogy egy ilyen kicsi kutyába hogy fér ennyi szeretet! Mindig vidám, érdeklődő, egészséges! 5 éves, nem ivartalanított nőstény (szuka) kutyus! Mindig úgy látom, mintha mosolyogna! Egy kicsit könnyezős fajták, de ez belefér! Nagyon szeretem őt, ezt a kutyafajtát csak ajánlani tudom!
2020. ápr. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ez nagyob szép volt 😊 Köszönöm

Szerintem majdnem minden kutyafajtának van egy fajtabetegsége és ellenpélda is. Szóval ha pl a tacskó hajlamos a bénulásra akkor nem biztos, hogy le is fog bénulni.

2020. ápr. 17. 13:22
 5/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy egy egyed mennyire lesz egészséges, legkevesebb mértékben múlik a fajtán. Függ attól, honnan származik, nyílván egy jó tenyésztőt keres fel az ember első sorban, nem egy szaporítót, aki tejjel és kenyérrel eteti a kölyöket, illetve az anya is egészséges, ezt szűrésekkel bizonyítja.

Szóval a genetika.


A másik értéket pedig te adod hozzá. Egy tenyésztő sem tud 100%os egészséggaranciát adni, ha te hazaviszed és teszkós vagy csepi táppal eteted, és naponta 3 szor fellépcsôzteted az 5.emeletre.

Rettentő sok múlik tehát a tartási körülményeken.

2020. ápr. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Van egy 9 eves havanesem.

Eddig egy egy gyomorrontason kívül nem volt más baja( lekopogom).

Most így 9 eves korára lett érzékenyebb a gyomra.


Nagyon aktív, rengeteg szeretett tud adni.


Elegge dominans o is, akaratos és olyankor hisztis.

Tanulni kajara viszonylag könnyen tanul, de azert nem az eszeert szeretjük. Bar idonkent produkal meglepetéseket.


Igazából o szaporítós. Viszont már nem vennék szapitol.


Alap esetben jól helyről tenyesztotol ahol szurve vannak a szulok ott kevés az esély beteg egyedre.

2020. ápr. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ismerősöméké nagyon beteges, de nem tudom honnan vették.
2020. ápr. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!