Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha sétáltatás...

Mit tegyek ha sétáltatás közben egy nagyobb, agresszív kutya ránktámad?

Figyelt kérdés

Igyekszem "kietlen" helyekre vinni a kutyám,erdő mellett szoktunk futni,mezőn ,szőlősben .

Már nem először fordul elő,hogy gazdás kutya támad az enyémre (aki a törvénynek megfelelően pórázon jön velem) ,a gazda meg csak megemeli a hangját de nem tudja visszahívni a kutyát. Eddig szerencsénk volt ,mert az évek alatt csak kicsi/közepes kutyák támadtak az én szintén közepes méretű kutyámra ,akiket le tudtam rúgni róla .

Egyik nap egy szemmel láthatóan szocializálatlan rotweilert próbált a gazdája egy póló szerű hámban visszatartani "ne félj ,nem bánt" felkiáltással visszatartani,hát a sz.r is megállt bennem . A kutyámat féltem ,nem magamat . Arra gondoltam rendelnék egy paprika sprayt,az hazsnál valamit egyáltalán agresszív kutya ellen ?

Illetve az is gyakori errefelé sajnos,hogy a lakóövezetben tárva nyitva a kapu,és rohan ki a támadó eb az udvarról . Ordításon ,és azon kívül hogy magam mögé utasítom a kutyámat mit lehet tenni ? Mert van amelyik elszánt,és nem hatja meg ,hogy ráordítok..


2020. ápr. 17. 19:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Paprikasrayt veszel tamadaskor lefújod , kutyát aztán ha pattog a gazdáját .
2020. ápr. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
csak egy kutya könyörgöm.. mit árthatna ?
2020. ápr. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát mondjuk széttépi az enyémet .
2020. ápr. 17. 19:41
 4/12 anonim ***** válasza:
25%
a másik gazdánál is póráz volt, nem? túl sok rémfilmet nézel
2020. ápr. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Követem a kérdést. Már nem tudom hova vigyem a kutyáimat, mindenhol kóbor kutyák, póráh nélkül sétáló kutyák, nyitott kapun kirongyoló kutyák. Hihetetlen. Én meg próbálnék sétálni az alig 40 kilómmal egy 30 és egy 8 kilós kutyával.
2020. ápr. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
24%

Pont a felelmeiddel okozod a problemakat. A kutyak piszok jol erzekelik a felelmet es ilyenkor sokszor provokalnak, de ez meg nem kutyatamadas.

Kutyatamadasnal nem tudsz mit csinalni, mert az olyan heves, olyan lehengerlo, hogy meg sikitani sincs mindig idod.

Paprika spray egy okorseg, kutyatamadaskor eszedbe sem jut elovenni, amugy is csak gerjesztened a hangulatot.

Mit kell csinalni? Hatarozottan viselkedni, de nem lehetsz tamado, mert racseszel. Nem mutathatsz felelmet mert racseszel. Egyertelmu jelzeseket kell adni, hogy nem akarsz bajt es kozben el kell kezdeni hatralni.

Kozben a sajat kutyadra sokkal jobban kell figyelni, hogy tovabb oldjuk a feszultseget.

Ha mindenkeppen fizikailag akarsz fellepni (felos embertol fura lenne), akkor se rugdoss, mert megharapjak a labad, akkor foldre kerulsz, akkor pedig nem sok eselyed. Ha harcolni akarsz, a kutya grabancat kell olyan erovel es olyan hatarozottsaggal elkapnod, hogy egyertelmuen a kezedben legyen az iranyitas. Azert ezt kevesen teszik am meg.

Lenyeg a lenyeg, maradj nyugodt es hatralj ki a bajbol.

2020. ápr. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Utolsó a kistestű támadóktól nem félek ,ezért nem tudom mivel provokálhatnám ki,hogy az én kutyámat harapja . Mai eset pl,hogy elmentünk egy nyitott kapu előtt ,és semmi perc alatt kirohant két kutya,rögtön az enyémre . Még észre se vettem őket,akkor mivel provokáltam szerinted?

A grabancát meg ha akarom sem tudom megfogni 2 verekedő kutyának, majd próbáld meg egyszer ,de ne két nagydarab lomha fajtával .

A nagytestű kutyáktól tényleg félek ha fenyegetően viselkedik,ebben igazad van .

2020. ápr. 17. 20:40
 8/12 anonim ***** válasza:
66%
Meg tudlak erteni kerdezo, nekem is rohadtul elegem van mar abbol hogy nem tudok arra fele setalni a kutyammal amerre szeretnek mert az idiota emberek sz@rnak becsukni a kapujukat es leszarjak hogy a veszelyes kutyajuk meg kimaszkal... multkor is kijott egy kutya a tart kapu mogul eszre sem vettem ott jott sunyiba mogottunk, aztan megfordultam es akor meg odakapott meg morgott a kutyam fele. A kutyamat a hatam moge utasitottam es raorditottam a kutyara hogy tunjon el. Komolyan utalom az ilyen embereket akik hagyjak hogy az idiota kutyajuk kint maszkaljon az utcan mikozben tok veszelyes
2020. ápr. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem koltozz Budapestre. Itt a belvarosban minden kutyan poraz van es szocializaltak a nagykutyak. A kicsik gyokerek altalaban. De ilyenek nincsenek,h kirohannak poraz nelkul az utcara.


Tenyleg a felelmed erzik es a kutyadba is te epited bele a felelmet sajnos.


Jutifalatot hord es alap parancsot az orzovedok megcsinalnak.

Meg azt nem szoktak megtamadni,aki ad nekik vmi falatkat. Vagy dob egy labdat .


Ha kicsi helyen eltek,nem tudnatok beszelni a kirohano kutyak gazdaival,h baratkoztassatok ossze a kutyakat egy semleges kozteruleten?

2020. ápr. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%

Kedves kommentelők!

Nem a kérdezőben van a hiba. Majd ha benneteket is össze kell varrni egy ilyen kutyatámadás után akkor is kíváncsi lennék a véleményetekre. Addig ez csak okoskodás!

2020. ápr. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!