Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Séta közben nem figyel rám?

Séta közben nem figyel rám?

Figyelt kérdés

9 hónapja fogadtam be egy kutyát az utcáról. Kb 1 éves ivartalan szuka, novemberben, decemberben jártam vele kutyasuliba, de sajnos félbe kellett hagynunk a munkám miatt (mindig akkor dolgoztam, mikor a suli volt).

Kezdetektől fogva szépen sétált, a kutyasuliban is ügyeskedett, aztán jött a lázadás, ami mai napig tart.

Jelenleg ott tartunk, hogy séta közben húz, hiába állok meg, ültetem le, hiába fordulunk meg, amint elindulunk "kilő", ha egy picit lazul a póráz, már befeszül, "automatikusan" megy ameddig a póráz engedi és bármeddig játszhatjuk ezt. Elinduláskor én megyek ki először a kapun, de miután kiérek, ő konkrétan kiugrik mögülem, akár a lábam között is, neki nem számít, csak menjünk. Régen ilyet nem csinált. Illetve egy ideje a zebránál, egyéb helyeken sem hajlandó leülni, egyáltalán nem figyel rám, előfevetem a jutalomfalatot, kiabálhatok, fütyülhetek, kapálózhatok, bökdöshetem, még a szemkontaktust is kerüli, egyáltalán nem foglalkozik velem. Ha séta van, én megszűnök létezni.

Korábban barátságos vagy semleges volt a többi kutyával, jelenleg akár sétálnak mások is, akár kapu mögül ugatnak, teljesen be van rájuk feszülve. Múltkor lenyomott egy hisztit is, konkrétan hanyatt vágta magát, amiért én el akartam húzni a kerítéstől.


Hogyan lehetne orvosolni ezt a problémát? Valakinek bármi ötlete? Jó lenne, ha figyelne rám.



2020. ápr. 17. 23:35
 1/8 anonim ***** válasza:

És amikor ignorál téged, mit teszel? Gondolom kéred, hogy nézzen rád, ő nem teszi meg, majd hogy jól megerősítsd ebben a viselkedésben mentek tovább.


Hogy tanítottad neki, hogy minden körülmények közt figyeljen rád?

2020. ápr. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igyekezni szoktam nem ráhagyni a dolgot, ha valami új, szokatlan hangot adok ki, akkor rám néz, de ez csak pár alkalommal működik, aztán már nem érdekes neki.

Nevét hiába mondogatom, jutifalatot hiába veszem elő, zacsit csörgetem, kiabálok, fütyülök, kalimpálok, bökdösöm, már nem tudok mit kitalálni. Még a kedvenc játékát is magammal vittem egyszer, azt is elkezdtem mellette lóbálni, de semmi, pedig arra azonnal ugrik otthon, ha meglátja.

Minden érdekesebb nálam, ha séta van. Minden nap 45-60 percet sétálunk, már direkt nem viszem új helyre, csak a megszokott útvonalon, hogy hátha valamennyire megszokja, és kevésbé lesz érdekes, új minden.

2020. ápr. 18. 09:17
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Ha az én kutyám azt csinálja, hogy hívom, rámnéz, elfordul, (tehát figyelmen kívül akar hagyni) akkor bizony jól utána megyek és megbüntetem. Elkapom a grabancát és magamfelé fordítom hogy ne kerülje ki a szemkontaktust és jól megszidom. Ezután még teljesítenie is kell pár dolgot mire mehet. Ha sokáig kergetem kicsit meg is emelem (nem fel, csak hogy érreze h húzom) vagy a hátára fektetem és nem csinálhat semmit amíg meg nem engedem.


Amúgy folyton van nálam jutalom falat is. Sétánál is gyakran feladatokat adok neki.

Kötődési tréninget csináltatok?

2020. ápr. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem csináltunk kötődési tréninget. :/
2020. ápr. 18. 10:07
 5/8 anonim ***** válasza:

Tehát jutalmat mutatsz, szólongatod, bökdösód, egyre erősebb ingereket használsz és hagyod, hogy ignoráljon.


Lényegében megtanítod neki, hogy bármit teszel, ő ne figyeljen rád. Hozzászoktatod, hogy ha a fejed tetején állsz, akkor is másra fókuszaljon. Így szokták a szolgálati kutyákat is építeni őv közben, hogy az egyre nagyobb ütéseket is elbírják.


Ha normálisan akarod nevelni, akkor már az egész kis pisszenésre is várd el, hogy rád figyeljen!

2020. ápr. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ok, de ezt hogy érem el? Kötődési tréninget csináljam meg vele?
2020. ápr. 18. 11:59
 7/8 anonim ***** válasza:

Úgy éred el, hogy ha ignorál, ha nem tartja be az általad felállított szabályt, lebünteted. A büntetés az, amit a kutya is annak érez, ami után abba hagyja a rossz viselkedést. Tehát ha odaböksz, de ő továbbra is csak mered előre, az nem büntetés.

Majd ugyan ebben a szituációban lejutalmazod a jó viselkedést.


Ha viszont nem tudsz következetes lenni, nem tudsz büntetni, nem tudod nevelni, akkor ezt neked kellene először megtanulnod! (Eddig 9 hónap alatt miért nem tanultál?)

2020. ápr. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Még soha nem büntettem meg, pozitív megerősítéssel igyekszem nevelni.
2020. ápr. 18. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!