Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudjam / tudom hogy...

Honnan tudjam / tudom hogy melyik a legmegfelelőbb kutya?

Figyelt kérdés

Honnan tudjam / tudom hogy melyik a legmegfelelőbb kutya? mert 5 kutyafajta közt nem tudod dönteni pedig az igényeit mindnek tudnám biztosítani (van kis és nagy testű is a "kijelőltjeim" közt) honnan tudjam h mégis melyik az "igazi"

köszönöm előre is


2010. júl. 27. 17:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát, elmondanád melyik azaz öt fajta, és valamit magadról? Lakásban vagy házban, hogy tartanád őket, kinti vagy benti kutya lenne, mennyi időd lenne rá naponta, van-e már tapasztalatod kutyával?
2010. júl. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

labrador (csokoládébarna :))

magyar vizsla

dalmata

mudi

yorkshire terrier

vonz a nagy és a kis kutyák egyaránt tetszik a kis kutyába h szinte bárhová elvihetem de kis kutyába csak a yorkshire tetszik mert az olyan makacs és jól bírja a sétákat


lakásba lenne , minden nap tudnám póráz nélkül futattni (kb:2-3-4 óra), okos , hűséges , vidám , örökmozgó kutyát szeretnék de lehessen sok helyre vinni (ezért lenne jó a yorkie) ezen töprengek h milyen méretű legyen (am a yorkie hosszú szőrben /nem földig érőben/ lenne tartva és NEM divatból tetszik )

2010. júl. 27. 17:21
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem menj el egy menhelyre, és válassz magadnak onnan kutyust. Ha ennyire ném tudsz választani, akkor egyik fajta sem az IGAZI. Akkor meg miért ragaszkodnál a fajtatisztához? :)
2010. júl. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Magyar vizsla, én őt ajánlom. Szerintem megfelelő lenne.
2010. júl. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A mudi nagyon hűséges, tanítható és őt is viheted mindenhová. Más kutyával is normálisan tud viselkedni. A yorkiról tudtad, hogy mint a terrierek általában nagyon harcias és ugatós, főleg, ha megszokja, hogy ő a középpont? És mint a terrierek még ásni is szeret. Egy plázába persze könnyebben beengedik, mint egy kézben tartott mudit. Én a mudit választanám, a vizsla lehet izgága is, de barátságos.
2010. júl. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mind teljesen más jellem. Ezt neked kell tudni h melyik illik hozzád.

(én csoki labit biztos nem vennék - annyira nem figyeltek oda a tenyésztésénél a jellemére, csak a színre koncentráltak h nem túl típusos labik lettek - hozzáteszem: egy fekete labim van :o))

2010. júl. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én ezek közül a mudit választanám de nem tudom neked melyik tetszik jobban. Mindenesetre az én kutyáim örökmozgók, 3 óra séta után képesek még nekiállni száguldozni, viszont imádnak velem lenni a lakásban és meg sem mukkannak bent, egész nap fekszenek ha kell, köztudottan egygazdásak, míg más kutya labdamániás, ők gazdamániásak, követnek minden hova. Nem imádják a többi ember de ha neveled akkor eltűrik bár ez nem mindenkinek jön be. Megvédenek. Legalább olyan okosak mind egy border (mert ugye azt hiszik az a legokosabb), de legalábbis bizonyított hogy sokszor gyorsabban tanulnak mint egy német juhász. Stb, stb.

Esetleg mondhatnád mit vársz még a kutyától vagy mit akarsz vele csinálni.

2010. júl. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Akiteki ***** válasza:

Első kutyámnál 2 fajta között ingadoztunk.

Fogtunk egy papírt és leírtunk mindent, amit tudunk róluk, jót és rosszat egyaránt. Akinél több volt a + az nyert.

2010. júl. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

ez jó ötlet

egy hű társat aki felvidít stb... igazi kutya legyen( azért nem csivavára gondoltam) okos legyen hűséges barátságos bújós stb...

2010. júl. 27. 23:07
 10/10 A kérdező kommentje:
"sima társ" legyen úgymond hobbi kutya vagy h mondják ezt max az engedelmességi érdekelne vagy még a kiállítás (a kiállítás az érdekelne nagyon)
2010. júl. 27. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!