Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért gondolják ezt sokan?

Miért gondolják ezt sokan?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy ha egy kutyának nincsen törzskönyve, az egy szaporítóktól származó szar idegrendszerű korcs? Nekünk nem egy kutyánkra mondták, hogy szaporítós korcs. CSAK mert nem volt tk-ve. 100%-of meg vannak a fajtajellemzők, de az csak korcs lehet.

2020. ápr. 18. 00:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%

Ha nincs tk, akkor a kutya keverék. Ez nem vélemény, hanem a hivatalos, elfogadott álláspont! (Mellesleg a nagyon egyszerű emberek kedvéért ez pont olyan, mintha azt mondanám, hogy én svájci vagyok. Viszont ha nincs svájci állampolgárságom, semmit nem jelent.)


Egyébként ha keveréked van, és normális, felelős, alkalmas kutyatartó vagy, akkor mentett kutyád van. Ebben az esetben soha senki nem ítél el.

Ha viszont szapis keverék kutyád van, ha teljesen alkalmatlan vagy a felelős állattartásra, akkor miért is vagy itt?

2020. ápr. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem beszél szar idegrendszerű korcsokról, hogyha nem szapis kutyáról van szó.


Ám fajta jellegű keverékről (vagy egyszerűen fajta jellegű kutyáról) szokás beszélni, ugyanis így hívják azt az ebet, amelyik nem törzskönyves. Ha nem törzskönyves, nem bizonyíthatóak a felmenői, vagyis nem lehet 100% biztonsággal kijelenteni a fajatisztaságot. Ennyire egyszerű.

Te tudhatod, hogy a te németjucid Manci néni és Pista bácsi németjucijàtól származik, és ha a szülei azok, akkor nyilván ő is az. De nem ismerheted sem Manci néni, sem Pista bácsi kutyájának a szüleit, a nagyszüleit, stb. Egyszerűen nem lehetsz benne biztos.

Nyilván, ha egészséges a kutyád, akkor tökmindegy. Németjuci és kész.


(Egyébként nekem is ilyen kutyám van, èrdekes módon nekem még soha senki nem szólt be, hogy korcs lenne... Jajj de cuki, milyen fajta? Golden reti. Általában itt meg is áll a beszélgetés. Ha valaki rákérdez, hogy törzskönyes, akkor megmondom, hogy nem, éééés mondat vége.)


Ellenben egy szaporítós kutya igenis nagy eséllyel lesz beteg. Ismerősnek van szapis kutyája, beugrott, törzskönyvesként vette, utólag derült ki, hogy àtvágták. A kutya még kölyök, de már most sérves, patellás, légcsőszűkületes. Ettől még ránézésre fajtatisztának néz ki, de sokra megy vele...

2020. ápr. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Ezt a szaporítós, sz. idegrendszerű korcs kifejezést eddig csak itt olvastam olyan kérdések alatt, aminél valószínűsíthető volt, hogy idegrendszeri problémákkal küzd a kutyus. Élőben még senkitől nem hallottam ilyet, ha jól nevelt kutyáról volt szó.
2020. ápr. 18. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Természetesen egy jól nevelt kölyök kutyám van, de nincs tk-ve. Ismerősöm. kutyáinak kölyke, DE ők nem szaporítók, hanem egyszerűen nem ivartalanítják őket és a kölyköket megtartják. Ha valamelyik ismerős kér, annak adnak. (Ingyen) Eddig minden náluk született kölykök egészséges, erős, kiváló fajtajellemzőkkel rendelkezők voltak. Az idegrendszerükkel sose volt baj.
2020. ápr. 18. 01:43
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
:sóhaj: Így már értem miért szoktad hallani ezt.
2020. ápr. 18. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
98%
Vagyis felelőtlenek, teljesen feleslegesen hagyják a szukát szenvedni újra és újra a szüléssel, hagyják hogy sorozatosan terhelje a szervezetét a vemhesség, fialás, mert CSAK, mikor nem is akarják a kölyköket.
2020. ápr. 18. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
95%
Úgyhogy de, szaporítók, akkor is ha nem pénzért adják a kölyköket. Pont leszarják hogy megrövidítik a szuka életét.
2020. ápr. 18. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Most a szuka terhelésétől meg a várható betegségektől eltekintve... ha az ÖSSZES kölyköt megtartják minden évben (amit kétlek), és nyilván a kölyköket sem ivartalanítják, akkor a kölykök is lesznek ivarérettek. És a kutyáknak nincs lelkiismeretünk, hogy anyámra, lányomra, tesómra nem mászok rá.

Néhány éven belül ez komoly beltenyészet lesz, ha igaz, amit írsz, és akkor bizony már az egészségügyi problémák is meg fognak jelenni.


Csak ezt gondold végig.


Nem ítéllek el, nekem is volt ilyen kutyám anno, mert de cuki ismerösnél született és tudom, hogy jó helyről van (ezzel ma sem vitatkoznék), és sosem volt okosabb, imádnivalóbb kutyám, de ma már nem tenném, mert időközben sokat tájékozódtam az itthoni helyzetekről.

Szóval én csak annyit mondok, legyél egy kicsit nyitottabb az ellenérvek felé akkor is, ha tökéletesek a kutyáid. Mert persze, ők pont lehetnek azok. Az enyém is tökéletesebb volt sok tk-snál. :)

2020. ápr. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősödék is szaporítók.
2020. ápr. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
30%
Mert a pénz nem a tenyésztő zsebébe vándorol.
2020. ápr. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!