Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondják azt, hogy...

Miért mondják azt, hogy nehezen kezelhető egy staffi?

Figyelt kérdés
17 éves koromban kaptam. Mindenki ellenkezett, hogy ne vegyek bull típusú kutyát, főleg ne elsőnek. Mikor megkaptam, már ki voltam idegileg, hogy mégis mire számítsak majd... Már 1 éves elmúlt 2 hónappal ezelőtt, és kenyérre kenhető. Csibéimre vigyázott húsvétkor, nyuszikat nyalogatta, mikor volt hörcsögöm, azt sem bántotta soha, óvatosan lépkedett körülötte. Ha cicát lát, megörül Neki, ha valamelyik embertársam rámosolyog az utcán, már megy is oda hozzá boldogan. Vele alszok, Vele kelek, folyton együtt vagyunk, mint két tesó. Ha kiadom Neki a “maradj” vagy bármely parancsot, végrehajtja. Egyáltalán nem makacs, hallgat minden szavamra. Ha pórázon vezetem, van, hogy csak a csuklómon van a póráz vége, mert olyan nyugodtan jön mellettem. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy miért mondja mindenki azt, hogy agresszív, meg hogy makacs, stb... Tényleg érdekel, hogy miért szólják meg a staffikat...
2020. ápr. 18. 14:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
azért mert nem ez a jellemző.
2020. ápr. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően határozott kezet igényelnek. Ha megbotlassz a nevelésében, akár ellened is fordulhat, agresszívvá válhat, hiszen átveszi a falkavezér szerepet. Szuper, ha kifogtál egy olyan kutyát, aki nem domináns. De ellenkező esetben nehéz kezelni. Tehát hiába van már tapasztalatod staffival, ha a következő kutya dominanciáját nem tudod kezelni. A kutya nevelése, falkabeli rangsora nem trükkök tanításával érhető el. Amiért még veszélyesnek van ítélve a fajta, az az, hogy "szájzáras". Magyarul, ha harap, akkor nem enged, addig szorít, míg meg nem öl. Erre lettek kitenyésztve. Ezért fontos, hogy tenyésztőtől, jó idegrendszerű, stabil legyen a kutya, bár még ígyis lehetnek gondok, ha tapasztalatlan valaki. Tehát attól, hogy jámbor a kutyád, még balul sülhet el a dolog, ha mégis dominálna majd, főleg, hogy gyereket/fiatal személyt nem fogadnak el falkavezérnek a kutyák.
2020. ápr. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
16%

Nekem is ilyen a kan ivaros amstaffom.


En imadok minden orzovedo meg gyurott homloku kutyat,a piteket is. En a kis pincsi meg jorkikat utalom a csunyasafuk es fegyelmezwtlenseguk miatt.

2020. ápr. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

Én pl aktívan kutyazom, rengeteg problémás Bull típusú kutyát hoztak már ilyen olyan problémával!

Rengeteg olyan eset van, hogy jajj az én Pitbullom ilyen cuki, olyan szófogadó...azta egyszercsak megharap valakit vagy ép a saját családből vagy a család kutyáját végzi ki...pedig jujj hát együtt nöttek fel!

Nem mindenki tud vele bánni és sokan csak azt hiszik, hogy tudnak!

Nyilván vannak kivételek!

Nem beszélve a sok szaporítós ideggyenge Bull típusú kutyáról!

2020. ápr. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
de azért a pit bull nem am staff...
2020. máj. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
40%

a kérdésre válaszolva szerintem azért mert irigyek

nálunk is ha leviszem a faluba a kis bézs szinű sztafim nincs olyan nap hogy ne szólnának oda hogy majd leszedi a felyed meg stb a falytához való hozzá nem értés és az irigység.

2020. máj. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Juj utolso azok az y-ok!
2021. jan. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!