Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya illene hozzánk?

Milyen kutya illene hozzánk?

Figyelt kérdés

Egyenlőre még csak a fajtát keressük, hogy a jövendőbeli kutyusunknak.

Amit tudni kell, illetve a feltételek:

Nem szeretnénk kis testű (vagy mini) kutyust, mivel szeretnénk ha egy-egy kirándulásra is el tudna velünk jönni. (5 km felett). Naponta 2-3 sétát tudnánk neki biztosítani, ebből egy természetesen hosszabb nagyjából 1-másfél óra. Maximum 6-7 órát lenne itthon egyedül, szóval ez is szempont, hogy bírja. Nem tudom, hogy létezik-e olyan kutyus, aki nem hallatja nagyon a szőrét... az plusz jó lenne. :D

Szóval hogyha tudtok olyan fajtát, ami ennek megfelel, megköszönném. :)

Nekem a német közép spicc tetszik, de nem vagyunk biztosak benne.



#kutya #spicc #milyen fajta illik hozzám
2020. ápr. 18. 14:59
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
3%
Amstaff.
2020. ápr. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
11%
A labrador illene a képbe, csak az a baj, hogy hullik a szőre. Ha ez kizáró ok, akkor magyar vizslát vennék. A német közép spicc pedig egy eléggé kistestű kutya, nem hiszem hogy hosszabb kirándulásokra pont ő lenne a legjobb
2020. ápr. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

Én annyit találtam róla a neten, hogy kb 7-12 kiló, ami nem is olyan kevés. De szívesen veszünk minden ötletet.

Sajnos az kimaradt, hogy kertünk nincsen, így csak a lakás marad. A Mini alatt meg a yorki és ezeket értem :)

2020. ápr. 18. 15:13
 4/34 anonim válasza:
8%

Lehet hogy csak nekem ez a mániám de a német juhász felépítésű kutyákat imádom


A kérdésedre: Belga juhász

Ha egy nagyon hűséges és engedelmes kutyát szeretnél

Jó nagy a mozgásigényük sokat tudnátok lenni vele a szabadba

Nekem német juhászom van őket is csak ajánlani tudom de kicsit nagyobb kihívás őket nevelni meg tanítani mert tapasztalatból rettentő makacsok

(volt egyszer hogy mondtam neki hogy ne arra menjen amerre de inkább átbukfencezett a kerítésen)


Ha halgatsz rám akkor inkább kölyök korban(2-3 hónaposan) vegyétek meg mert úgy nagyobb lesz a kötődés de amíg még kicsi addig soha se hagyjátok egyedül mikor már kezd nagyobb komolyabb lenni akkor próbálkozzatok először pár perc és ha az megy hiszti nélkül akkor már lehet 1, 2, 3 órákra és így tovább


Jah.. és az összes kutya hullajtja a szőrét főleg nyár elején amikor váltják a bundájukat sokat kell majd takarítani az összes kutya után

2020. ápr. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim válasza:
16%
Fogadj örökbe menhelyről ne a tenyésztők zsebét tömd.
2020. ápr. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
67%
Hasonló paraméterekkel az olasz agárt javasolnám. Törékenynek tűnhet, de lovardában láttam élénken és magabiztosan játszani, míg a gazdi nyeregben volt, aztán utána otthon meg alszik egész nap, nem rombolja a lakást és rövid szőre miatt könnyű tisztán tartani is. Lakásba ilyen jellegű kutyát vinnék, a spicc ennél öntörvényűbb.
2020. ápr. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#4 mindenképp kölyköt szeretnénk

#5 nem a kérdésre válaszoltál, de azért köszi, első kutyának egy olyat szeretnénk, aminek nagyjából tudjuk milyen a temperamentuma, és az előélete. :)

2020. ápr. 18. 15:30
 8/34 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy minden kutya szőre hullik, ezt nem lehet elkerülni. :D de persze egy Jack russelnek és egy border collinak is más a szőre
2020. ápr. 18. 15:32
 9/34 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudom mit szívott a többi válaszoló, de belga juhászt, amstaffot ne, főleg, ha első kutya lenne. A kölyök korban jobban kötödik megint baromság, a vizslámat le sem lehet vakarni magamról, a wc-be is követne :D (mentett)

Magyar vizsla határeset, bár én már futottam az enyémmel félmaratoni távot is- szoktatás és kennel kérdése, hogy mennyire lenne jó neki ez az életmód. Én alapvetően azt mondom, hogy jó lehet, de inkább fogadjatok örökbe inkább fajtamentéstől egy nyugisabb egyedet. A szőre nem igazán hullik.

A német közép spitz is tök jó választás, itt is inkább fajtamentést ajánlanék :) Attól még, hogy nagy a szőre nem hullik jobban, sőt könnyebb is összeszedni, mivel hosszú.

Nekem még az agarak is eszembe jutottak. Nem igazán hullajtják a szőrüket, gyakorlatilg döglenek egész nap, de ha séta van, akkor sokáig bírják. Szerintem az egyik legideálisabb fajták lakásba :) (whippet, magyar agár, orosz agár stb)

2020. ápr. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Gondolom mindenki a saját kutyáját gondolja tökéletesnek, és azért ajánlja. (Ami egyébként nem baj, legalább több fajtának nézek utána. :) )
2020. ápr. 18. 15:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!