Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a kutyámnak...

Hogy tanítsam meg a kutyámnak h csak egy helyre fekudjön? És ne rágjon meg dolgokat?

Figyelt kérdés
Kb 4 napja van nálam egy 3 hónapos lány németjuhász kiskutya. Szépen tanitom ülni amit már nagyon szépen csinál viszont kint tartott kutya és eddig egyszer kétszer már el vitt egy egy papucsot de meg rágni meg nm volt ideje mert ra szóltam. Ugyan ez van a virág cserepekel stb stb eddig mindig rászóltam és ra is fogok de felek h ha nm leszek majd kint vele akkor újra fogja csinálni. Vannak neki direkt olyan dolgok amiket rághat az egyik kedvence egy vizes palack legtöbbször azzak foglalkozik. Hallottam h benzinnel egy kicsit be kell kenni dolgokat és nm fogja rágni. A másik h mindig az ajtóba fekszik és van h nem lehet ki jonni a csenpére mert épp ott alszik. De van neki egy kendője direkt neki és azt le tettem egy másik helyre közel az ajtóhoz ahol viszont nm zavarna senkit a közlekedésben egyszer kétszer ráfekszik és ott alszik de nm mindig. Hogyan tudom csak oda szoktatni arra a helyre ?
2020. ápr. 19. 11:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A kölyökkutya szabadjára engedve az udvaron mindent meg fog kóstolni, mert a kutyák a szájukon keresztül ismerik meg a világot. Ahogy a kisbabák is amit érnek, a szájukba vesznek.

Ha szem előtt van a kölyök , rászól az ember. Ha magában van, azt csinál, amit akar ebben a korban.

Az ajtóban fekvés....

A kölyök igyekszik a legközelebb lenni a gazdájához. Idáig az alomtestvéreivel volt, nem egyedül. Még a felnőtt kutyák is igyekeznek a lehető legközelebb lenni pihenéskor az ajtóhoz.

2020. ápr. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez egy kutya, egy élő állat, nem kertitörpe.

Amit szeretnél, az mind egy hosszú folyamat eredménye, legyél következetes (és ne hagyd hibázni).


Legyen a fekhelye egy sokkal kényelmesebb dolog, mint a csempe, pl egy nagy puha kutyaágy és ne egy darab rongy.

A bekenés valakinél beválik, de a leghatásosabb, ha napi többször lefárasztod fizikailag és szellemileg is a kutyát, ha megkapta az oltásait, vidd sétálni.

2020. ápr. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!