Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajta leginkább...

Milyen kutyafajta leginkább ilyen: barátságos, házőrző, kicsit nyugodt, nagytestű, aranyos, jól tanítható?

Figyelt kérdés
2008. nov. 22. 17:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
Én a Golden Retrivert ajánlanám:)
2008. nov. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%

A goldenek.. és a leírásod alapján a nálam tanyázó keverékek. Feketék, nagyon jó házőrzők, barátságos (kutya, cica, gyerek, egyszóval mindennel és mindenkivel), és golden nagyságúaknak lesznek kb. Úgyhogy még őket tudom ajánlani (ja, négy hónaposak és még plussz info: oltott, féregtelenített, parazitamentes kutyák.. és szegénykéim a halál torkából lettek megmentve :)

Üdv!

2008. nov. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
22%

Így első körben golden, howavart, berni pásztor ugrott be.

Nem egészen értem, milyen a kicsit nyugodt kutya, ezt azért kifejthetnéd :)

2008. nov. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet sokan nem így gondolják,de szerintem a rottweilerre ez tökéletesen illik.Nem igazak azok a hiedelmek hogy az vérszomjas vadállat,meg emberevő meg hasonlók.A fajta fanatikusai azt mondják,h aki 1x rotit tart,az soha többé nem akar más kutyát.Igaz.10 éve került hozzánk az első,azóta volt még kettő.Mindet hordtuk kutyasuliba,nagyon okos jószágok...Ha kicsi gyerek mellé akartok,tényleg tökéletes a golden.Vagy a bobtail is sztem(csak a szőrével sok a gond
2008. nov. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát igazából nem lehet kutyám,mert már van egy,csak kíváncsi voltam.A kicsit nyugodtat úgy gondoltam,hogy nem ugat folyamatosan,nem ugrál annyira sokat...Köszi a válaszokat=)
2008. nov. 23. 14:32
 6/11 anonim ***** válasza:
Goldent házőrzésre? Ne már... Hogy tanácsolhattok ilyet? Az egyik legbarátságosabb fajta, nem fogja őrizni a házat! Amúgy a többi tulajdonság igaz rá. De én is inkább a rottweilert javaslom. Szakszerű nevelés mellett nagyon jó kutyák.
2008. nov. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A golden nem egy tipikus házőrző, de azért jelez, ha idegen jön.
2008. dec. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
a golden ugat de nem voloszinu hogy tamadni a németjuhász a legjobb erre senki nem gondolt??!!
2008. dec. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A németjuhász is tökéletesen megfelel.Temperamentumos és jól tanítható. 1 ismerősünknek volt és anyira szerette a gazdáját hogy mikor voltak náluk látogatóban és az illető pedig hitrelen felemelte a kezét és a kutya megtámadta mert azt hidte hogy meg akarja támadni a gazdáját.
2009. ápr. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
48%
Szija! szerintem is a golden retriver a legalkalmasabb! en a minap erdeklodtem errol a kutya fajrol es azt mondtak h hazorzesre nem a legalkalmasabb, viszont nagyon huseges ezert ha bajban van a gazdi nagyon kitartoan szembeszall az ellenseggel!am meg az nyilvanvalo h az egyik leg nyugottabb, okosabb kutya, es a legjobb h nem kell betanitani dolgokra, hanem meg kell vele ertetni, hogy ezt igy vagy ugy kell csinalni es o megtanulja, megerti hamar es konnyeden.Viszont nagyon szeretet igenyes allat.De ha szeretik o is merhetetlen nagy szeretetettel tudja megajandekozni gazdijat! en mindenkinek csak ajanlani tudom , viszont vasarlaskor jo ha igenylesz egy papirt ami azt gazolja h a kutyusnak nincs az oseitol fennmaradt orokletes betegsege! mert mar nem tudom mi a neve a betegsegnek de eleg gyakori es veszelyes ezeknel a kutyakanal! remelem segitettem:)
2009. jún. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!