Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fél a kutyám?

Miért fél a kutyám?

Figyelt kérdés

Párszor voltam a kutyámmal kirándulni (pl. tóparton) és felmerült egy probléma. Ezeken a sétákon elengedem póráz nélkül és alapjáraton nagyon jólnevelt módon viselkedik (nem hagy ott, behívható, stb.) viszont bizonyos helyzetekben borzasztóan fél.


Például be akarok sétálni egy erdei ösvényre, de ő nem hajlandó velem jönni.

Ilyenkor több mindent megpróbálok:

-kedvesen szólongatom/bátorítom

-rászólok hogy jöjjön

-eljátszom, hogy otthagyom hátha utánam szalad, ha látja hogy eltűntem

-visszamegyek érte és pórázzal próbálkozom, de azzal is maximum vonszolni tudnám magam után, pedig bármikor máskor gyönyörűen sétál pórázon

-több emberrel megyek, hátha a tömeg kicsit felbátorítja

-kajával próbálom becsalogatni

-megpróbálom másik irányból odavinni


Kisebb akadályokon, mint egy híd nagy nehezen átcsalom és utána már nem fél tőle, de az erdő egy nagy mumus és semmivel sem tudom rávenni, hogy bejöjjön. Egyébként is félős kutya, de azért nem ennyire, mint amit az erdőnél csinál.


Valakinek van valami jótanácsa erre a helyzetre?


2020. ápr. 19. 20:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindent mutass meg neki, hogy lassa:

-nincs baj, ha sotetebb arnyekokat lat

-nem ellenseg a szemetes, az oszlop, a farakas ...

-nem akar bantani a bokor azert mert mozog.

Hagyd szaglaszni sokat es ne eroltesd a dolgokat. Szerintem csak az uj dolgok remisztik meg, de idovel megszokja majd.


Vagy probald meg a figyelmet elterelni jatekkal, szaladgalassal. Jatek heveben talan megfeledkezik a felelmerol.

2020. ápr. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hat tényleg félősnek tűnik.

Mennyi idős? Nem volt korábban valami negatív élménye az erdőben?

Ha ezek amiket felsoroltál nem működnek akkor a helyedben egy másik kutyával mennék, a másik kutya lehet segítene neki. Persze ismerős kutya legyen de legalább is ne ott találkozzanak először.

2020. ápr. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Próbálnám én megmutatni neki (a hídnál például működött is), de nem hajlandó a közelébe se menni az erdőnek. Vagyis ha van egy földút, aminek az egyik felén erdő van, a másikon pedig tó/tisztás akkor minden oké vele. Amint besétálnék az erdőbe lecövekel és be nem jönne senki kedvéért.

Nem úgy tűnik egyébként mintha egy konkrét dolog zavarná, inkább teljességében az erdővel van baja. Egy kisebb facsoport például nem rémiszti meg, se a szemét, se a bokor.


2 éves, rossz élmény nem érte még amennyire én tudom.


A másik kutya egyébként jó ötlet, csak nehezen kivitelezhető a mi esetünkben. Ha más nem marad, majd megpróbáljuk valahogy.

2020. ápr. 19. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!