Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mozgékony csivava mix mellé...

Mozgékony csivava mix mellé kínai meztelen kutya vagy törpe pincser?

Figyelt kérdés
A kutyusunk 1 éves, játékos, szeret kergetőzni, most lett ivartalanítva. Súlya 5kg. Ebben az évben szeretnénk mellé egy társat, aki max 4-5kg lesz felnőttként. Közepes mozgásigényűnek mondanám, hétköznapokon napi 1-2 órát sétálunk. Hétvégén gyakran 3 órát is kint vagyunk a parkban, illetve kirándulni is szoktunk. A fent említett 2 fajta között vacilálunk. Az új kutya is lány lenne, ha ez számít. Gyerek nincs a családban. Panelban lakunk.

2020. ápr. 20. 14:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét fajta jó mellé, a pinscher valamivel egészségesebb fajta+a kínait nyáron naptejezni kell, de egy almon belül gyakran előfordulnak szőrös egyedek (powder puff), őket nyílván csak fésülgetni kell, cserébe nem hullik a szőrük, a pinschernek viszont igen.
2020. ápr. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én nem ismerem egyik kutyafajtát sem túl jól, de mindenképp olyat választanék, amelyik hasonló igényekkel rendelkezik, mint a csivava. Érdemes minél jobban utánaolvasni a két fajtának, és gazdiktól is érdeklődni (pl. facebook csoporokban).


Nekem törpe uszkárom van és valószínűleg uszit választanék mellé, pont azért, mert igényeik hasonlóak és sokkal könnyebb lenne így két kutyussal. Ha az örökmozgóm mellé pl egy lusta fajtát vennék, lehet hogy külön kéne sétáltatnom őket, ami energia és időigényes.


Sok sikert a kutyushoz. :)

2020. ápr. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Mienk keverék, elég stram, 2-3 kilós kutyákat felborítja a játék hevében :D ezért nem szeretnénk mellé csivavát, mert a fajtatiszták nagyon aprók, mienk hozzájuk képest terepjáró kiadás.


Kínaiból mindenképpen szőrtelen változatot szeretnénk, ha rá esik a választás.

2020. ápr. 20. 15:07
 4/7 anonim ***** válasza:

Sztm pont, hogy normális tenyésztőnél nem apró a Csivava. Ugyan úgy, ahogy mini Yorki sincs. De nem ismerem pontosan.

A kopasz kutya számomra nagyon érdekes, de mivel kényes ezért nem vennék (naptej, télen ruha, stb...).

Nekem a Német juhászom mellé Pincsim van pl., de nagyon aktív ő pl.

2020. ápr. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Csivava súlya 1-3kg, tenyésztőnél is. Hát nekem ez elég aprónak számít :D


Vele nagyjából egy méretű társat szeretnénk, akit nem borít fel könnyen, tud vele vadulni, mert elég őrülten játszik.

2020. ápr. 20. 15:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Törpe pincser.
2020. ápr. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Törpe pincserrel van tapasztalatom. Energikus, ragaszkodó és nagyon okos kutyák, de kell hozzájuk némi tapasztalat és következetesség is. Többségük szeret ugatni és nagyon fázósak. Ha nincs lemozgatva, könnyen talál magának elfoglaltságot pl rágás :D az embert árnyékként követi, elhagyni sem lehet


Kutyatárs mellett könnyű lefárasztani őket, nagyon gyorsak a méretükhöz képest. Szerintem tökéletes lenne a csivi mix mellé. Hasonlóak az igényeik, bár a pincser azért keményebb dió, mivel elég temperamentumos, de nagyon jófej kutyák.

2020. ápr. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!